Skocz do zawartości

Doradzcie Honda CB 500 czy Suzuki GS 500


Rekomendowane odpowiedzi

Jak bedziesz wybierał moto: czy to bedzie cb500 , czy gs 500 ,lub ER 5 to wybierz taki ,ktory ma pelna regulacje zawieszeń.To napewno przyda sie w podróżach.

Żaden z tych motocykli nie posiada pełnej regulacji zawieszeń.

 

p.s. chonda obcionga :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żal d**ę ściska, ale czytając twoje posty.  

Masz jakiś kompleks, z powodu tej swojej CB ? Bo tak to właśnie wygląda.

 

Stary do słownika języka polskiego :!: :!: :!: ,bo nikt nie chce tutaj słuchać twoich wylewnych wywodów . Kompleksy to ty masz które ,wynikają z powodu iż nie możesz sie pogodzic z kwestią że Honda jest dużo lepsza od gs500 .

GS to sprawdzona i niezawodna konstrukcja - o tym, jak udany jest ten model niech świadczy chociażby ilość GSów śmigających po naszych drogach.

 

Tak jak już zacytowano wyżej, jeżdzi wiele Fiatów panda ,i co to jest dobry samochód a tak dóżo tego pieroństwa jezdzi .Dróga sprawa jest zwiazana z ceną .

 

 

pochwal się, ile tysięcy km przejechałeś bezawaryjnie, ile dalekich tras zaliczyłeś swoją maszyną - wtedy to może miałoby sens.

 

No pochwale sie zrobilem na niej całe 7tyś. km. Trasy jakie udalo mi sie przebyć siegały 450km. :D

 

 

p.s. chonda obcionga

 

Ps. Kawasaki kawal sraki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pochwale sie zrobilem na niej całe 7tyś. km. Trasy jakie udalo mi sie przebyć siegały 450km. Buttrock

 

 

Fat napisał:  

p.s. chonda obcionga

 

 

Ps. Kawasaki kawal sraki

 

Nie chce nikogo obrażać ale kolejnym argumentem w tej dyskusji staję sie chyba to że urzytkownicy CB500 to jacyś straszni debile :? Ale nie jestem pewny bo nie znam żadnego osobiści. Natomiast czytając ich wypowiedzi w tematach o GS500 do takiego dochodze wniosku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyższosć CB nad GS.

-jest wygodniejszy dla kierowcy i pasażera

-mniej pali, acz podobnie

-ma 12 koni wiecej

-v-max o 30kmh większy.

-jest nowoczesna konstrukcja

-jest trwalszy, i lepiej wykonany

-ma lepsze hamulce

-honda

 

zalety GS nad CB

-tanszy przy kupnie

-masa czesci na bajzlach

 

gs ma nowoczesniejszą konstrukcję:przestrzenna rama ;p

ponadto:

-z tyłu ma tarczę - nie wazne jaki rocznik - a cb do 97 miał bębęn(wstyd)

(tu od razu komentarz do lepszych hamulców)

-z tyłu ma centralny amor- a cb hehehe

 

wygoda jest sprawą wzgledną.tak samo jak estetyka- dla mnie honda przez swoje zawieszenie tylne wygląda beznadziejnie- nawet mi do głowy nie przyszło zeby ją kupić ...czy jakiś dinozaur(dino są fajne- ale nie do jeżdzenia ;P:P ).

 

v max o 30wiekszy? cb poleci 210-220??lol :D:D:D:D:D

 

gs jest duzo tanszy przy kupnie(na starcie ok 20%mniej) i częsci są duzo tańsze- bo jest ich więcej...

 

ale zgodze sie - honda silnik ma lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nikogo obrażać ale kolejnym argumentem w tej dyskusji staję sie chyba to że urzytkownicy CB500 to jacyś straszni debile  Ale nie jestem pewny bo nie znam żadnego osobiści. Natomiast czytając ich wypowiedzi w tematach o GS500 do takiego dochodze wniosku.

 

Nikt nie jest debilem nawet jesli jezdzi CB. W Szczecinie jesli kilku normalnych ludzi, z czego na jednym jezdzi dziewczyna. Kazdy bedzie swojego motocykla bronił nawet jesli bedzie to Gazelka :P

Taka kolej rzeczy.Musiałbyś poczytać szczecińskąlistę recli(min. gdzie Dizel jest).Tam to dopiero jest tranko za sprzęty :D

 

[ Dopisane: Wtorek Styczeń 31, 2006 9:21 am ]

ale zgodze sie - honda silnik ma lepszy.

 

I lepiej sie nim kieruje w trasie:)

P.S.Gitta zgrajca GSy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszą mnie a zarazem smucą te wasze kłótnie o wyższości jednego motocykla nad drugim. Motocykliści niby jedna wielka rodzina a jak przychodzi co do czego to ....... zresztą sami widzicie. Każdy motocykl ma swoje wady i zalety a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

 

GSa się kupuje najczęściej ze względów ekonomicznych - jest to najtańszy japoński motocykl na rynku w swojej klasie. To jest sprzęt do nauki - sprzedaje się go po roku lub dwóch i kupuje cos mocniejszego.

 

Apel do darkacb500: ochłoń już nie pierwszy raz wzniecasz taki konflikt przy porównywaniu tych dwóch motocykli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba motocykle ze względu na gabaryty są idealne do jazdy miejskiej. Proponuję przejechać miasto typu Łódż cb500 i gs500 w trzydziestostopniowym upale. Konstrukcja chłodzonego cieczą silnika przebija wszystkie zalety suzuki i warto przy zakupie wydać parę groszy więcej i wybrać hondę na pierwszy motocykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żal d**ę ściska, ale czytając twoje posty.  

Masz jakiś kompleks, z powodu tej swojej CB ? Bo tak to właśnie wygląda.

 

Stary do słownika języka polskiego :!: :!: :!: ,bo nikt nie chce tutaj słuchać twoich wylewnych wywodów . Kompleksy to ty masz które ,wynikają z powodu iż nie możesz sie pogodzic z kwestią że Honda jest dużo lepsza od gs500 .

GS to sprawdzona i niezawodna konstrukcja - o tym, jak udany jest ten model niech świadczy chociażby ilość GSów śmigających po naszych drogach.

 

Tak jak już zacytowano wyżej, jeżdzi wiele Fiatów panda ,i co to jest dobry samochód a tak dóżo tego pieroństwa jezdzi .Dróga sprawa jest zwiazana z ceną .

 

 

pochwal się, ile tysięcy km przejechałeś bezawaryjnie, ile dalekich tras zaliczyłeś swoją maszyną - wtedy to może miałoby sens.

 

No pochwale sie zrobilem na niej całe 7tyś. km. Trasy jakie udalo mi sie przebyć siegały 450km. :D

 

 

Co ty tak tej Hondy bronisz??Płacą ci za to??I CB i GS mają swoje zalety i wady,porównywanie ich jest jak najbardziej na miejscu bo są tej samej klasy pojemnościowej i cenowej.Może i GS ma mniej mocy ale jak często to odczujesz jeżdżąc na CB obok GS??Ja mam w XJ więcej momentu i mocy niż ty w Hondzie ale jakoś nie uważam że CB z tego powodu jest gorsza :P Sam też brałem CB i GS pod uwage przy kupnie a że trafiła się XJ to kupiłem ją.GS ma starsza konstrukcje ale nie jest ona zła :) To tyle na temat :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak, kazdy broni swojego tyłka, ja cb bronic nie mam poco, bo dzis uwazam ze moto typu cb czy gs są do niczego, poprostu do niczego konkretnie sie nie nadaja. ale za to pozwalaj przyszlemu motocykliscie odnalesc swoj kierunek jazdy czy to ma byc sport i min.100KM, czy to ma byc naked typu gsx750 czy cb750( nie wiem który jest piękniejszy !!) czy tez moze jakis czoper albo enduro. ja po cb500 przesiadlem sie na transalpa co pozwolilo mi na trasy dziennie typu 500 do 1300km. na gs czy cb to bym chyba zdrętwial caly od stóp do głow :lol: :lol: dzis transalp złuzy mi jako motocykl terenowo-miejski, a do grand tourismo mam africe twin.

 

co do ceny gs i cb to podaż i popyt na suzuki jest o wiele wiekszy, z tąd taka róznica cen. natomiast ceny elementów motocykla nowych są mniejwiecej na takim samym poziomie, i nie sa tanie. ale uwazam ze cb oferuje jednak wiecej swojemu przyszlemu wlaścicielowi. pozdrawiam!!

 

[ Dopisane: 31-01-2006, 12:58 ]

dobra, jeszcze jeden kij w mrowisko :twisted:

 

cb500 łyka na przyspiesznie i vmax: gs500 er5 moster 600 gpz 500, kle 500, xj600 nie liczac starej seki II z 70km motorem :D :P :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po cb500 przesiadlem sie na transalpa co pozwolilo mi na trasy dziennie typu 500 do 1300km. na gs czy cb to bym chyba zdrętwial caly od stóp do głow :lol:  :lol:

 

zadziwiajace ze mozna to stwierdzic bez sprawdzenia. Bije od ciebie niechec do innych motocykli niz honda.

 

cb500 łyka na przyspiesznie i vmax: gs500 er5 moster 600 gpz 500, kle 500, xj600 nie liczac starej seki II z 70km motorem :D  :P  :)

 

gpz 500??? owszem jesli siedzi lepszy mototcyklista na cb ale wedlug suchych danych katalogowy nie z prywatnych optymistycznych stron internetowych to nie lyknie gpz'ta. Starszej xj'ty tez nie lyknie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po cb500 przesiadlem sie na transalpa co pozwolilo mi na trasy dziennie typu 500 do 1300km. na gs czy cb to bym chyba zdrętwial caly od stóp do głow :lol:  :lol:

 

zadziwiajace ze mozna to stwierdzic bez sprawdzenia. Bije od ciebie niechec do innych motocykli niz honda.

 

cb500 łyka na przyspiesznie i vmax: gs500 er5 moster 600 gpz 500, kle 500, xj600 nie liczac starej seki II z 70km motorem :D  :P  :)

 

gpz 500??? owszem jesli siedzi lepszy mototcyklista na cb ale wedlug suchych danych katalogowy nie z prywatnych optymistycznych stron internetowych to nie lyknie gpz'ta. Starszej xj'ty tez nie lyknie :D

Czytaj uwazniej posty, zanim odpiszesz.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apel do darkacb500: ochłoń już nie pierwszy raz wzniecasz taki konflikt przy porównywaniu tych dwóch motocykli.

 

Ja tylko wyrazilem swoje zdanie na temat tych dwóch motocykli

Nie mialem zamiaru nikogo obrazić .

Proponuje zakończyć już ten temat. Wszystko co mialo zostać ,zostało powiedziane .Jedni chwalą gs ,dródzy cb ,i niech tak zostanie :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie jest debilem nawet jesli jezdzi CB. W Szczecinie jesli kilku normalnych ludzi, z czego na jednym jezdzi dziewczyna.

 

Szczeże mówiąc miałem nadzieje że ktoś coś takiego napisze bo naprawde wierze że to czym ktoś jeździ nie ma wiekszego znaczenia w "rodzinie motocyklowej". Ale czasem mam pewne watpliwości w ogóle o istnieniu tej "rodziny". Zwlaszcza gdy czytam tematy o GS500 w których zawsze wiele krzyku robią posiadacze CB500.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeże mówiąc miałem nadzieje że ktoś coś takiego napisze bo naprawde wierze że to czym ktoś jeździ nie ma wiekszego znaczenia w "rodzinie motocyklowej". Ale czasem mam pewne watpliwości w ogóle o istnieniu tej "rodziny". Zwlaszcza gdy czytam tematy o GS500 w których zawsze wiele krzyku robią posiadacze CB500.

 

Zamknij juz się i nie podjudzaj :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...