Skocz do zawartości

Ile jest w stanie wytrzymać silnik?


Fat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio grzebałem GSX 1100 F, który dawno rozpoczął nowe życie po przekręceniu się licznika kilometrów (obecnie 120 tys), z tym, że większośc w trasach i nie robi to na nim większego wrażenia. Ja lubię SUKI właśnie za stuki i puki, jeszcze gdyby miały suche sprzęgło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, że żywotne są te stare olejaki to wiem :)

A o tym, ze silnik wytrzyma 160 kkm to mówiłeś o swoim GS 1150 EFE czy też moje jajko  tez może sie dokręcic takiego przebiegu  :?

 

Nie jest to problemem ani dla jednego, ani dla drugiego, ale pisalem o twoim.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Slyszalem' date=' ze rekordzisci na CB 750 nakulali 200tys.km :)

 

Pozdrawiam[/quote']

 

Rekordzisci nakrecili:znajomy Fin KZ 1300- 400. tys. i nadal jezdzi(jedynie co 20 tys km musi wymieniac napinacz rozrzadu)

ale dla mnie totalnym rekordzista byl znajomy Grek na "papaku" Honda Cub 50- rok prod. 1965- kupiony nowy i zrobil ok. 800 tys km, oczywiscie juz po 3 szlifie cylindra- ale w tym modelu mozna tanim sposobem przejsc na 70 cm szesc, potem 80, i do 110 cm szesc.Wal korb. nie ruszany. Pozdr.Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj silniki w autach po wygotowaniu plynu chlodzącego (lub jaki kolwiek znaczący ubytek) i pozniejszej eksploatacji w normalnych warunkach zaczynaja brac olej jak pijane nawet do 1 litra na 100 km. Nie wiem czemu tak sie dzieje. Chyba dlatego ze pierscienie sciągajace sie drastycznie niszcza w takich warunkach.. Jak jest w Kawie to ja nie wiem ale czy to to pozniej normalnie chodzilo to jest watpliwe, a nawet ide o zaklad ze rozrzad pieknie sie zuzyl i po niedlugim czasie mogl nawet doprowadzic to pieknej rozpierduchy w silniku.. pzdr

PS. cisnienie oleju bedzie niskie pod warunkiem takim, ze smok pompy juz nie bedzie nozal sie w oleju, czyli juz nie da rady zassac. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...