Skocz do zawartości

Jak wyciągnąć to łożysko????


cypek41
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem.Prawdopodobnie siadły mi simeringi w Suzuki rg 80. Wszystko rozebrałem od strony kosza sprzegłowego i zostało mi tylko zdjąc łożysko pod którym ma się niby znajdować owy simering. I teraz moje pytanie czy da rady wyciągnąc to łożysko bez rozpoławiania silnika czy jest konieczne całkowite jego rozebranie :?: I czy w motocyklach japońskich jest właśnie tak że najpierw jest łożysko a pod nim simering

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedyny simmering od strony sprzegła to simmering na wale korbowym ( znajduje sie on pod zebatka ) i chyba zawsze od zewnatrz jest simmering a wewnatrz lozysko ( zeby bylo smarowane mieszanka ze skrzyni korbowej ).

 

BTW. Pisałes gdzie chyba ze Ci cieknie spod silnika w tym RG. Jesli tak to powiem tylko ze ten simmering nie ma nic do rzeczy :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chodzi o to że jak naleje oleju tyle ile ma być to ostatnio zaczyna strasznie kopcić. A w sezonie to mi też brakowało wiecznie bo wyciekał deklem z drugiej strony spod magneta. a co do tego smarowania ze skrzyni korbowej to wlasnie jest na odwrót. Simeriong jest w skrzyni korbowej a łożysko z drugiej :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym wyjęciem łożyska to jest tak:gdyby ono było zamocowane tylko w kadłubie(alu) to możma kombinować z nagrzewaniem,ale jalk w pierścieniu wew. jest jeszcze wałekto raczej niemożliwe(zależy z czego ten wałek jest wykonany i jaki jest jego wcisk).

Pzdr. :D ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanse zerowe, nawet nie próbuj nic kombinować, zjebiesz cos tylko. Rozpołowisz i przy okazji może wymienisz coś, co również jest w środku zużyte.

 

 

popieram! lepiej rozpolow silnik. Przy okazji mozesz go porzadnie uszczelnic zeby ci nie ciekl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa nie jest beznadziejna i mam kilka pomysłów, przedstawie ci najciekawsze:

-pomysł1: wszystko da sie załatwić przez rure wydechową tylko trzeba sobie załatwić długa pincete i wujka ginekologa.

-pomysł2: mocny magnes neodymowy z allegro, łożyska wyskakuja jak z procy, a potem odwracasz bieguny i wkładasz nowe.

 

jak nie podziałają to daj znać mam pomysły na kolejne 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cypek dla mnie to troche dziwne jak masz od strony skrzyni korbowej simmering- zawsze sie spotykalem ze jest odwrotnie! Jezeli byloby tak jak ja mowie to nie widze wiekszego problemu w wyjeciu o ile w karterze nie ma kolnierza ktory uniemozliwia wbicie simmeringu od zewnatrz! Jak nie ma to haczyki, srubokrety itp. i kombinujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...