Skocz do zawartości

Zmiana koncowki wydechy w 2T (nie dyfuzora)


Bubu Goryl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukalem w archiwum na ten temat informacji, ale nic konkretnego tam nie ma, mam pytanie nastepujace: czy zmiana samej koncowki wydechu (nie dyfuzora tylko tlumika koncowego) moze miec jakies negatywne skutki,na zywotnosc silnika i moc, wiem ze dyfuzor tak ale tlumik?

 

nie odsylajcie mnie do :arrow: szukaj

 

bo nic tam nie ma ,prosze o odp

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem, posiadam sportową GILERĘ GFR125 wygląda zajebiście tylko ta rura końcowa-lipa-zdradza całe moto że t o125;) kolega wyżej napisał że możemy stracić jeśli zamienimy sportowy tłumik(końcówkę) na zwykłą i tu pojawia się problem- w naszych maszynach są zdaje się już standardowo sportowe końówki!!!

Ale jeśli się myle to oczywiście mnie poprawcie.

Choć z drugiej strony jeśli wstawimy końcówkę wydechu od 600sety to logicznym wydawałoby się że spaliny mają mniejszy opór do pokonania aby wydostać się na zewnatrz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie, prosze was nie zakladajcie do dwusówów końcowek z motocykli 600. Nic przez to nie zyskacie(gwarantuje) a mozecie tylko stracic! Chyba jednak są powody dla których nie zaklada sie takich końcówek do takich moto. Firmy produkujące sportowe tłumiki wiedzą co robią. Tłumiki te maja małą średnicę bo widocznie tak są najlepsze parametry i tak juz musi byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słychuchajcie Andrzeja Tomeckiego :( :( :P ( bez odbrazy Endriu) ja miełem aprilke rs 50 no i też miałęm problem z koncówka tzn problem ( nie podobała mi się ) więc zajechałem do serwisu kupiłem sportową koncówke z 600-tki i przy koncu dyfuzora uciałem kontówka tą xcienka rurke, następnie dopasowalem tłumik z 600-tki i przyspawałem, po wymianie tego tłumika aprilka nie straciła na mocy, cały czas jechala tyle ile na cienkiej "rurce", a motor zyskał na wyglądzie i to bardzo, jak chcecie zmienic ta koncowke na wieksza to najlepiej kupujcie przelotową ( np. jakiegoś devila albo lasera cos w tym stylu )

PS: Andrzej czemu im odradzasz zamontowanie tego tłumika dobrze wiesz ze jak i przed tak i po zamontrowaniu w mojej apce tłumola z 600 nic sie nie zminiło ba zmienil sie wyglad na lepsze ;) ;) :P

 

pzdr Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna przeciaz pokombinowac i wsadzic(jesli odpowiednio waski) taki tlumik do tlumika 600etki! ja mam zamiar tak zrobic,ale chyba jednak raczej zdecyduje sie na calkowite zdjecie tlumika i zalozenie samej koncowki przelotowej.

 

a jesli chcesz sprawdzic co i jak- zdejmij konowke i pojezdzij bez. osobiscie moge stwierdzic ze dzwiek na (chyba tylko) wysokich obrotach jest bardzo przyjemny, do tego moc ma o wiele, wiele wyzsza. pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słychuchajcie Andrzeja Tomeckiego Banghead Buttrock Razz ( bez odbrazy Endriu) ja miełem aprilke rs 50 no i też miałęm problem z koncówka tzn problem ( nie podobała mi się ) więc zajechałem do serwisu kupiłem sportową koncówke z 600-tki i przy koncu dyfuzora uciałem kontówka tą xcienka rurke, następnie dopasowalem tłumik z 600-tki i przyspawałem, po wymianie tego tłumika aprilka nie straciła na mocy, cały czas jechala tyle ile na cienkiej "rurce", a motor zyskał na wyglądzie i to bardzo, jak chcecie zmienic ta koncowke na wieksza to najlepiej kupujcie przelotową ( np. jakiegoś devila albo lasera cos w tym stylu )

PS: Andrzej czemu im odradzasz zamontowanie tego tłumika dobrze wiesz ze jak i przed tak i po zamontrowaniu w mojej apce tłumola z 600 nic sie nie zminiło ba zmienil sie wyglad na lepsze Buttrock Buttrock Buttrock

 

pzdr Jaro

Zamontowałeś końcówke od 600 i zyskałeś tylko wyglgą. Gdyby to była sportowa końcówka do danej pojemności to zyskałbyś też na mocy.

średnica powinna być odpowiednio dobrana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magneto moj sąsiad miał też ns-1 i miał założony końcówke devila ( pieknie mu mruczał, piekny bas)

pzdr Jaro

 

[ Dopisane: 14 ]

http://www.bikepics.com/members/jarodawca/ to są zdjęcia mojej byłem aprilki, popatrzcie sobie na tłumik :(

pzdr

 

[ Dopisane: 14 ]

strzalek_t zyskałęm tylko na wygladzie ponieważ miałem wcześniej założony cału układ wydechowy arrowa, zmieniłem tylko koncowke ( na przelotowa) i moc pozostala taka sama jak przy koncowce z arrowa, dyfuzor pozostawilem z arrowa ;)

pzdr Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popierwsze panowie nieporownujcie wydechow samochodowych z motocyklowymi tym bardziej od 2T bo to pomylenie kutasa z palcem,w samochodzie jest silnik 4T no chyba ze ktos jezdzi jeszcze trabantem,ale generalnie tam wydech to poprostu wydech moze byc przelotowy i napewno poprawi to osiagi auta,ale w 2T to ma sie troche inaczej,jak ktos ma zamiar zrobic se przelotowy tlumik w 2T samemu,to wspołczucia dla silnika zobaczymy jak dlugo pochodzi...silnik 2T najlepiej chodzi na tłumiku orginalnym i waznym jest aby byl szczelny,jak juz chcecie sie bawic w tłumiki sportowe to najlepiej polecane przez producenta danej maszyny,kombinacje samemu to jest chybił trafil uda sie albo nie,silnik 2T musi miec odpowiednie cisnienie spalin w wydechu zeby dobrze pracowac,silniki 4T tez ale nie wszystkie i nie jest to tam tak istotne i nie wpływa na zywotnosc jak w 2T...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos ma zamiar zrobic se przelotowy tlumik w 2T samemu,to wspołczucia dla silnika zobaczymy jak dlugo pochodzi...

 

w temacie jest mowa tylko o koncowce, a nie o calym ukladzie

dyfuzor ktory pelni te wszystkie super hiper funkcje pozostawiamy

uklad wydechowy wspolczesnych motorowerow to calkiem inna konstrukcja niz w demoludach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w koncu zmieniac ta koncowke czy nie?

 

[ Dopisane: 18-01-2006, 22:04 ]

koncowke tzn.nie dyfuzor tylko sam tlumiczek, ja mam w aprili af1 carbon i niewiem czy to jest sportowy czy zwykly?ale wtedy chyba nie montowali carbonow wiec podejrzewam ze moze to byc sport

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...