Skocz do zawartości

Szyba w kasku - przyciemnianie


Rekomendowane odpowiedzi

A jesli i ja moge zabrac głos - to powiem panowie jedno - wystrzegajcie sie przyciemnianych szybek w kasku !!!

a teraz skad wiem o czym mowie : mam kask lazer lz6 , jdnak przydarzyla mi sie przygoda i szybka orginalna poszla do zyda. Nigdzie nie moglem dostac bialych szybek do tego kasku wiec zdecydowalem sie na lustrzanke oczywiscie dedykowana pod ten kask !!!

Wszystko ladnie pieknie do pierwszych dluzszych wypraw.

Po pierwsze : po godzinie jazdy zbiera sie na wymioty bo pogoda wszedzie dookola wydaje sie jakby z tych chmur mial spasc niespodziewany deszcz.

po drugie: jesli nie znasz drogi dokladnie , to nie jestes w stanie odroznic mokrej nawierzchni od suchej , nie widzisz zbytnio kolein , studzienek , dziur - jednym slowem tragedia bo przy predkosci 150km/h nie jestes w stanie anwet zareagowac.

po trzecie : jazda wieczorem lub noca jest niemozliwa - jedyne wyjscie jechac z predkoscia 50 - 60 km/h z otwarta szybka i modlic sie zeby jakis wiekszy owad nie upodobal sobie naszego oka ( a kazdy wie ile tego jest wieczorną porą ).

 

To tyle , tak ze ja mowie stanowczo NIE wszystkim przyciemnianym szybka , a jak nie wierzycie to przekonajcie sie na wlasnej skorze.

 

P.S Jakby ktos chcial sie zamienic na szybke w lazer lz6 to jestem jak najbardziej chetny . Oddam tą lustrzanke a wezme białą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm moim zdaniem troche przesadzona opinia.. Byc moze to zalezy od szyby, moze Lazer mocniej przyciemnia, bo moja lustrzanka w Nitro jest slabo przyciemniona, co troche mnie denerwuje nawiasem mowiac, ale za to nie mam zadnych problemow przy jedzie w dzien, chmury nie wydaja sie deszczowe, jakosc i stan drogi oceniam dobrze a kilka razy jechalem z ta szyba po ciemku i nie powiem ze nie da sie jechac - napewno jest gorzej niz w bialej, bez dwoch zdan, ale od biedy mozna jechac i w lustrzance. Slabo widac pieszych i rowerzystow, dlatego odradzam jaze przy poboczu, lepiej jechac srodkiem albo nawet troche dalej w strone osi jezdzni.

Co do czasu jazdy - jechalem w tej lustrznce nad morze (w jeden dzien) i tak samo spowrotem. Bylo bardzo slonecznie i gdyby nie lustrznka przypuszczam ze narzeklabym na bolace od slonca oczy..

 

Tyle moja wlasna opinia. Ja dla lustrzanek TAK.

pozdro, Zimer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W Intermotors/Intercars mozna kupic za ok 35zL przeslone do szyby kasku nakleja sie ja od wewnatrz po bokach tasma dwustronna w sloneczny dzien spisuje sie doskonale a na wieczór mozna ja odkleic i schowac do schowka.Maja tez antyfoga naklejanego.

user posted image

user posted image

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
W Intermotors/Intercars mozna kupic za ok 35zL przeslone do szyby kasku nakleja sie ja od wewnatrz po bokach tasma dwustronna w sloneczny dzien spisuje sie doskonale a na wieczór mozna ja odkleic i schowac do schowka.Maja tez antyfoga naklejanego.

 

No miałem właśnie pisać, kupiłem coś takiego w Polo ostatnio w Berlinie (10 euro). Niestety, u mnie w Arai nie wypaliło ze względu na pin lock, więc uwaga właściciele kasków z pin lockiem - jak coś takiego nakleicie na szybę to się nie domknie ;)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to sie nazywa Ultra Vision producent Oxford,cena detaliczna to 39,13zl numer indexowy na podstawie ktorego znajda to bezproblemowo w Intercars to OF306 (kolor zielony).Poza tym sa rozne kolory.Jak by ktos chcial kupic a ma daleko do Intercasu moge mu przeslac za pobraniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...