Skocz do zawartości

DOT 3 czy DOT 4


Mario_PL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz szczelny układ to ską ta woda się bierze?

 

Skoro płyn nie wycieka to woda się dostaje do środka? pewnie ma mniejszą gęstość niż płyn ale... 8)

 

 

Mniejsza o to. Sam pisałem że płyn to nie majątek, więc zmieniajmy jak tylko zajdzie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu producentów płynu hamulcowego DOT5.1 ostrzega przed stosowaniem w starszych pojazdach ze względu na agresywne zachowanie w stosunku do uszczelek gumowych.

Cena płynu DOT 4 nie powala na kolana i w naszym warsztacie podczas każdej wymiany klocków wymieniamy również płyn w układzie.

Jeśli masz szczelny układ to ską ta woda się bierze?
A jeżeli jest nieszczelny to automatycznie nie masz hamulca.

PGR nie słyszał o starzeniu się płynu podczas używania układu hamulcowego?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy nie klamie.te urzadzenia sa tworzone w wiekszosci przypadkow do celowego uswiadamiania uzytkownika ze plyn hamulcowy jest do wymiany.wezcie sobie swiezy plyn i zmierzcie takim urzadzeniem zareczam ze bedzie oszukiwac.po drugi raczej zalecam stosowanie DOT4 jego przeznaczenie jest do ukladow hamulcowych tarczowych lub tarczowo-bebnowych moze byc i ABS. co do DOt 5.1 jest on na bazie siliconu wiec moga wystepowac klopoty w starszych ukladach hamulcowych(gumki na tloczkach). DOT 3 zas jest przeznaczony do ukladów bebnowych lub. poza tym chyba nikt z was raczej nie osiaga temperatur (w normalnie uzytkowanym) motocyklu powyzej temperatur 200 stopni celsjusza.Jedno co warto to wymieniac co 2lata lub okolo 40tys.km i wymieniac dobrym(markowym) plynem np Lucasa.A jak ktos ma za duzo kasy do wpakowania w hamulce to radze juz kupic markowe klocki hamulcowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PGR znajdz na necie albo w encyklopedii pojecie higroskopijnosc i bedziesz wszystko wiedzial na temat min. wody w ukladzie hamulcowym. :)

 

po drugie jesli bedziemy zakladac ze urzadzenia pomiarowe typu wskaznik poziomu wody w ukladzie hamulcowym to cala diagnostyka w pizdu siadzie.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej jak masz za duzo kasy. i chcesz wlewac DOT 5.1 dostar sztarszego motocykla to lepeij zainwestowac w klocki czy przewody w oplocie stalowym

No ,teraz zrozumialem konkluzje :)

Tylko roznicy w cenie pomiedzy DOT 4 a 5.1 praktycznie nie ma :) Wiec na klocki ani na przewody raczej nie wystarczy :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wezcie sobie swiezy plyn i zmierzcie takim urzadzeniem zareczam ze bedzie oszukiwac

 

Nie oszukuję' date=' sprawdzałem, też zadałem sobie to samo pytanie.

 

Jak mi nie wierzycie, poczytajcie sobie, będzie tam odpowiedź na wiele pytań.

 

http://www.hamulce.net/plyny.htm

 

Ja wymieniam płyn nawet częściej, co rok, lub przy każdej wymianie klocków. Koszty są śmieszne - 10 - 12 zł za pól litra płynu DOT4, co wystarczy spokojnie na 3 tarcze jednego motocykla :-)

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze koledzy DarekS i Pac1man myla tutaj DOT5 z DOT5.1

Ten ostatni robiony rowniez na bazie glycolu jest mieszalny z 3 i 4 i ma bardzo dobre parametry ale dalej absorbuje wode i zre farbe.

DOT5 ma baze siliconowa i wody nie absorbuje, ale wcale nie ulatwia odpowietrzenia hamulcow ( naraza uklad cham. na korozje gdy dostanie sie do niego woda ) ma nizsze punkt zagotowania niz DOT4 i daje wrazenie miekszego pedalu hamulca gdy porownamy go np z DOT4.

Oprocz tego jest drogi i trudny do kupienia.

Wg mnie najlepszym kompromisem ceny i jakosci jest DOT4.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...