Skocz do zawartości

JAK JA MAM ODKRĘCIĆ TO SPRZĘGŁO - Krytycznie potrzebna pomoc


Lucass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.ta-deti.de/ta/pics/eddys_clutch_tool.jpg

Dokladnie w taki sposób jak na obrazku polamałem zbierak, nie wolno tak odkrencać!! Niewiem w transalpcie ten zbierak może wykonany z lepszego i wytrzymalszego materiału i dlatego wytrzymuje taką zabawę, ja u siebie też myślałem że jak wkręce tam śuby do końca to nie ma prawa sie połamać a jednak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak napisałem: nie ręcze za ten klucz (czyli jak z powyższego widać - nie stosować go :mrgreen: ), bo sam miałem inny - podobny do oryginała, czyli talerz z czterema małymi otworami na śruby i jednym większym po środku na klucz i z jakimś uchwytem. Dodatkowo dałem minipodpórki (ot, taki patent :P) pod "tuleje" czy jak to nazwać, żeby się nie wygięły, bo za wątło to wyglądało - z resztą pewnie z takiego samego materału to zrobione.

Jak znajdę zdjęcie tego klucza to wrzucę, chyba że ktoś ma takowe.

 

ps

i czemu pół roku wcześniej nie wystawiłeś tej ramy :( ???? ;) :P

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak ty to odkręcałeś Gagee w każdym razie nie polecam by przenosić jakie kolwiek obciążenia na te 4 gwintowane prenty widoczne na foto.

 

 

z uzywek na Allegro nic nie ma ale na ebay.de masz kompletne sprzeglo i pare innych bajerow do skrzyni oto linki

 

No coś tam znalazłem na allegro rozmawialem z osobami którzy mają jakieś części ale troche drogo sobie liczą (najtaniej to bylo chyba 150zł za kompletne sprzęgło, w którym zbierak był spawany no ale jest w jednym kawałku , a tarcze są na granicy limitu zużycia) Dlatego zastanawiam się nad kupnem z ebaya.de, powiedzmy że dogadam się z niemcem, żeby wystawił mi aukcję na konkretną część i kupie ją to co dalej mam robić??

 

- Jakie są dodatkowe opłaty za przelew bankowy miendzy-narodowy (kredyt bank)??

 

- A ile może kosztować mnie wysyłka tego przedmiotu??

 

- A i jeszcze jedno jak macie namiary na ludzi mogących mieć dużo części do XL lub podobnych to proszę o kontakt PW/GG

 

 

 

 

ps

i czemu pół roku wcześniej nie wystawiłeś tej ramy ????

 

Hehe, rama to kupe czasu na allegro jest pół roku temu to tez była, ale już to chyba nieaktualne, bo rama już zaklepana (jak nie sprzedana), informacje na gg z aukcji bo to mojego kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem musi byc napisane ze gosc zgadza sie na wyslanie przedmiotu za granice, jesli tego nie ma zostaje dogadanie sie jesli jest to poprostu licytujesz podajesz wlasciwy adres i kraj podczas rejestracji konta on zapewne kaze kase z gory wplacic z tego ci widze ma same pozytywy wiec nie powinien kantowac oplata za przelew na konto zagraniczne to ok 50 zl no i koszta wysylki ale tego to nie wiem zostaje tylko dogadanie sie ze szkopem co i jak

 

pozdro

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zostaje ci szukac kogos kto mieszka w dojczlandi i on kupi od szkopa poczym wysle tobie albo co juz pisalem dogadanie sie

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kupiłem uzywany zbierak (pozdro dla chudego98), zabieram się teraz do składania sprzęgla. Niechcem znowu czegoś spie*rzyć więc mam pare pytań.

Czy przestrzeń na której pracuje sprzengło tj rozklejają się lub złączają się tarcze sprzęgłowe 1,2-1,5 mm jest wystarczająca czy to zamało? Poniższa fota obrazuje o co mnie chodzi:

 

http://www.members.lycos.co.uk/czcross12/x...lo/img_4034.jpg

 

Czy powinienem jakoś zabezpieczyć srube mocującą sprzęglo na wałku przed odkrenceniem (orginalnie nic tam hyba takiego niema)?

 

Następne moje pytanie, to czy ktoś się orientuje jak w xl 500R dziala smarowanie, i czy mam zwrucic szczegulną uwagę na uszczelnienia kanalików na fotach?

 

http://www.members.lycos.co.uk/czcross12/x...lo/img_4039.jpg

http://www.members.lycos.co.uk/czcross12/x...lo/img_4042.jpg

http://www.members.lycos.co.uk/czcross12/x...lo/img_4043.jpg

 

Acha i jak to wszystko skończe to jaki mam olej wlać?(lepkości 10W-40) Napewno pół syntetyk, ale jaki bendzie najodpowiedniejszy do takiego sprzętu ze słabym smarowaniem klawiatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. - 1 - 1.5 mm wystarczy do wlasciwej pracy sprzegla JEZELI tarcze stalowe sa plaskie (sprawdz na szklanej tafli np blat stolu )

3. - Nowa firmowa uszczelka Hondy to podstawa, bez zadnego silikonu albo z bardzo cieniutka warstawa od strony pokrywy aby trzymac ja w newralgicznych miejscach i we wlascicym ksztalcie.

2. - Zrob zdjecie walka i nakretki do mocowania sprzegla.

 

Adam M.

 

[ Dopisane: Sobota 28 Styczeń, 2006 ]

Ta ilosc silikonu pokazana na zdjeciach jest nie do przyjecia - kawalki wypchniete na zewnatrz, a wlasciwie do wewnatrz karterow moga latwo dostac sie do oleju i zatkac jakis kanal olejowy. Wszystko trzeba oczyscic do metalu i dokladnie przetrzec spirytusem od strony karterow i pokrywy.

Poza tym nie musi byc to czerwony silikon, sa specjalne silikony do montazu karterow - sazre i niewidoczne po zmontowaniu.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada jakby byla nakretka (jej kolnierz) zaginana na walku - w jednym miejscu. Chyba ze to jakies zludzenie optyczne ? Na walku jest taki rowek ?

 

A i owszem jest taki rowek :) Sorry niezauważyłem, poprostu mam słabe oświetlenie w tym miejscu, a mi sie wzrok popsuł od komputerów :P

 

A mam jeszcze jedno pytanie (duzo tych pytan) czy są jakies szczegulne przeciwzkazania, zeby na czas testowania - czy sprzengło przestało się ślizgać wlać stary olej, który pracował podczas gdy w silniku sprzęgło się ślizgało(na jakąś jedną jazdę)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakretka jest napewno specjalna, bo ma oznaczenie "outside" na stronie zewnetrznej, czyli zaklada sie ja tylko w jednej pozycji.

Nakretka wyglada na czesciowo wykruszona i bardzo cienka jak na moj gust - glowne pytanie czy nakretka z podkladka nie poddlega czasem wymianie po kazdym rozebraniu sprzegla.

Znajac metody Hondy jest to b.prawdopodobne.

Jezeli chcesz to zalozyc spowrotem to polecam jak wyzej - odtluszczenie gwintu spirytusem i niebieski Loctite ( sredni ) pod nakretke.

Jesli ona sie odkreci podczas jazdy to nie masz polowy silnika.

O starym oleju zapomnij.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wykruszenie pochodzi stad iz w tym miejscu byla nakretka zagieta na walku i podczas odkrecania nastapilo wykruszenie. Nakretke taka zaklada sie odpowiednia strona tzn z jednej strony masz taki cienki kolnierzyk i tym musisz dac od kosza (czyli no pokrywy) - chyba logiczne.Taka nakretke powinno sie wymieniac po kazdym odkreceniu. Jezeli nakretka ustawi sie tak (po dokreceniu) ze to wykruszenie nie przypadnie w miejscu zabezpieczania to moze byc z tego cos jeszcze. Jednak jak masz mozliwosc kupic to kup nowa a jak jest droga to daj tokarzowi do dorobienia - nakretka a na gorze niech zostawi taki kolnierz na zagiecie. Ja dawalem do dorobienia takie nakretki do mostow do kamaza - bo tam tez sa takie patenty z zaginaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...