Skocz do zawartości

SZybki w kasku


Rekomendowane odpowiedzi

XR-1000 kosztował na początku sezonu 500e (z nosem i brodą)' date=' [/quote']

a co ma XR 1000 do kasków z blendą >? Pytam bo sam ma Shoei XR 1000. Czarna szybka do niego jest dosc uniwersalna choc droga.

 

kaski z blendą mają to do siebie' date=' że robią je tylko gówniane - tzn. szczękowce - po 900km na plastiku w takim kasku przy prędkościach 150-250/h chyba by mi łeb odpadł[/quote']

 

Niestety nie latałem w szczekowcach, ale koleszka ktory czesto jezdzi w trasy swoja Aprilią Mille ( W Nolanie N101 ) mowi ze jest mu zacnie i nic nie dmucha nawet jak goni 2 paki po autobanie

 

quote="mikegsx400"]ale jesli juz mam dobry kask, to nie bede specjalnie kupowal drugiego bo ma "ruchome okulary przeciwsłoneczne"

 

No jesli masz dobry to nie ale chodzilo mi - jesli ktos nie wie na co sie zdecydowac, poza tym jesli masz integrala to zgadzam sie z kolega sql-em i mysle ze komfort przy jezdzie w okularach jest bez porownania niski niz ten z czarna szyba (testowane na wlasnej skorze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbys wydal jeszcze 5-10 zl na zatyczki to by Ci nie odpadl :) (polecam 3M' date=' byl kiedys temat na 4um) do miasta sie nie nadaja, ale w dluzsza trase sie bez nie ruszam, mimo ze nie jezdze z takimi predkosciami ;)[/quote']

eh...

w tym cały kłopot, że jestem szczęśliwy i nie chcę innych sposobów uszczęśliwienia ;),

wolę XR-1000+2szybki+komfort+spokój+bezpieczeństwo, niż szczękowca z blendą+koreczki, okulary czy inne chujemujedzikiewęże.

nienawidzę koreczków do uszu i nigdy ich nie zakładam.

przecież nikt nie miał na myśli latania do pracy czy po mieście z 2 szybkami. jak ktoś chce, to po mieście w nocy naprawdę da radę dojechać z knajpy do domu w czarnej szybce.

mówiłem o lataniu w nocy na troszkę większą skalę.

a jak ktoś już tak bardzo nienawidzi tankbagów, to druga szybka spokojnie mieści się do schowka pod kanapą ;),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o przykalejaniu na szybki kasków takich folii dajacych efekt lustra weneckiego dostepnych na np: allegro.pl. Wydaje mi sie że jest t nie glupi pomysł gdyż tanim sopsobem mozliwie jest otrzymanie ciekawego efektu optycznego i praktycznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
A co sądzicie o przykalejaniu na szybki kasków takich folii dajacych efekt lustra weneckiego dostepnych na np: allegro.pl. Wydaje mi sie że jest t nie glupi pomysł gdyż tanim sopsobem mozliwie jest otrzymanie ciekawego efektu optycznego i praktycznego :)

 

Nie przykleisz, próbowaliśmy już z leftem ;) ;)

 

Powierzchnia szyby w kasku jest zakrzywiona i w poziomie, i w pionie, stąd olbrzymie trudności, żeby cokolwiek sensownego z naklejania wyszło.

 

Być może coś udałoby się zrobić, gdyby folia miała opcję nakładania na ciepło, ale też wróżę nieciekawie...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle mi namieszaliście,czy z tego co czytam wynika że jakbym chciał kupić kask z blendą to są tylko w szczękowcach??Jeśli sie myle to niech mnie ktoś poprawi. Bo chyba taki http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....products_id=613

 

Szczękowcem nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle mi namieszaliście,czy z tego co czytam wynika że jakbym chciał kupić kask z blendą to są tylko w szczękowcach??Jeśli sie myle to niech mnie ktoś poprawi. Bo chyba taki http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....products_id=613

 

 

Sam sobie odpowiedziales na pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... racja ... a prawdziwe motocykle produkuje się w Europie ... reszta nie ma znaczenia :)

znaczy się nie chciałem nikogo obrazic.

sam wcześniej miałem inne kaski, a oglądałem jeszcze więcej.

taki jest niestety wniosek - jak ktoś myśli inaczej (jak ja kiedyś :buttrock:), to się przekona, biorąc w ręce shoei'a, czy arai'a.

tyle w tej materii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a jeśli ktoś jeździ już w korekcyjnych [jak ja]? to pewnie powiesz' date=' że wtedy szkła kontaktowe + okulary przyciemniane = jeden ch*j w kosztach i 'martwieniu się'... :roll:[/quote']

 

Polecam wtedy okulary fotochromatyczne.jeżdzę w takich w samochodzie i na moto i nie narzekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a jeśli ktoś jeździ już w korekcyjnych [jak ja]? to pewnie powiesz' date=' że wtedy szkła kontaktowe + okulary przyciemniane = jeden ch*j w kosztach i 'martwieniu się'... :roll:[/quote']

 

Polecam wtedy okulary fotochromatyczne.jeżdzę w takich w samochodzie i na moto i nie narzekam

 

fotochromy mają inny kolor jak brązowy?

moja mama i dziadek uzywają takich w lecie, więc temat nieobcy, ale nigdy nie spotkałem się z kolorem innym jak brązowy (nienawidzę po prostu :buttrock: mam pomarańczowe moto - kolorem się nie jeździ, ale patrzeć na świat to nie mogę w brązowych barwach :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawiam... czy te szybki przyciemniane maja jekies filtry UV czy cus... moze chociaz sa polaryzujace... he? skoro place za taka 200-400 to chyba mam prawo wymagac ochrony oczu (nie tylko od owadow)

wiecie cos na ten temat??

 

czekam na odp.

pozdro M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...