Skocz do zawartości

VFR RC36 - strzelanie z wydechu


Jenes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
u mnie w RC24 przy przelotowym wydechu też strzela przy chamowaniu silnikiem :buttrock: fajny efekt i napewno z niego nie zrezygnuje ;]

Witam

Efekt może jest fajny ale w granicach rozsądku' date=' chociaż ja nie przepadam za takimi atrakcjami. Najchętniej bym zapakował orginalny :D

Zacząłem go powoli rozbierać(bo garaż nie ogrzewany :| ) i filtr powietrza nie jest rewelacyjny, dobrałem się narazie do 2 tylnych świec, nie są złe ale widzywałem dużo ładniejsze, nagaru zero, same końcówki elektrod czyste i jasne ale reszta czarna.

Sadzy na kolankach nie ma(nie brudzą) chociaż wyglądają jakby były troche przykopcone jak rozkręce to się okaże, wymienić uszczelki jednak nie zaszkodzi.

 

 

[/img']

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter swego motocykla tez do Ciebie nie postawię bo raz za daleko a dwa...to walisz smuty...

Czyżby to była diagniza strzelania z wydechu?

A może masz więcej do powiedzenia bi i tak nie odpowiedziałeś na moje pytanie?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem jak w VFR ale winnych motocyklach (np. moim) są śrubki w kolektorach do spuszczania wody z wydechu. Jeśli ta śrubka CI się wykręciła to możesz szukać w gaźnikach końcwóce wydechu i uszczelkach i nic nie znajdziesz bo jak strzelał tak będzie strzelać dalej. Jak zobaczysz gdzieś na kolektorach (najczesciej w najnizej położonym miejscu) dziure po śrubce to będziesz wiedział co jest głównym inicjatorem straszenia babci :twisted: :buttrock: Jeśli śrubki są wkręcone lub w ogóle ich nie przewidziano to powró do tematu uszczelek.

 

Mi osobiście odpowiada małe strzelanko - od razu dziadki i niedzielni kierowcy w katamaranach wiedzą, że nadciągam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...........Mi osobiście odpowiada małe strzelanko - od razu dziadki i niedzielni kierowcy w katamaranach wiedzą' date=' że nadciągam....[/quote']

Małe, do opanowania i owszem, ale to by Ci się nie spodobało napewno :buttrock: 8O

Z tego co widziałem pod spodem to nie ma tam żadnych śrubek mogoących służyć do w/w celu, ale jeszcze poszukam, kto tam wie co w trawie piszczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był już kilkakrotnie opisywany na tym 4um.Z tłumikem to tak jak z butami - muszą pasować.

Jest wiele firm robiących tłumiki zamienne ale żadna z nich nie robi tłumika uniwersalnego do wszystkich motocykli.

Zastosowanie zupełnie otwartego nie pomoże a zaszkodzi silnikowi.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem wydechy na wolny przelot i nie odczułem żadnych zmian na minus. Motocykl teraz ładnie daje basem aczkolwiek nie gra za głośno. Oddech się wyraźnie poprawił. Spalanie bez zmian. Oczywiście gaźniki zostały wyregulowane pod nowy odbyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPR a co masz za motor, bo piszesz że nie gra ci za głosno? bo ja w gsxr 1100 mam wsadzony pusty wydech 4w1 i hałas jest taki ze po mieście to można jeżdzic tylko ponizej 3tyś już musiałem sie wyprowadzić z jednego garażu bo ludziom przeszkadzało dlatego mysle teraz żeby wsadzic tam coś bardziej cichego no zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusty wydech bez dodatkowej ingerencji w uklad zasilania zubozy mieszanke... jesli silnik pracuje na ubogiej mieszance, temperatura w komorze spalania zwlaszcza w okolicach zaworu wydechowego wzarasta... swiadczy o tym bialy nalot na swiecy... dlugotwale eksploatowanie silnika w takich warunkach moze przedwczesnie zakatowac silnik (zawory, glowica, dziura w tloku). Jesli jednak zalezy nam na glosnym (pustym) wydechu i na niezawodnej pracy silnika...trzeba wzbogacic mieszanke... tam gdzie sa gazniki...regulacja, wieksze dysze a najlepiej Dyno Jet , gdzie wtrysk...Power Commander z odpowiednia mapa paliwa... po prawilowo przeprowadzonych tych zabiegach temp. w komorze spalania spadnie do wlasciwej, spalanie pewnie wzrosnie ale pusty wydech nie wyrzadzi szkody dla silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zdjąłem gąźniki do czyszczenia, ale wcześniej zmieniłem świece na nowe, tak żeby sprawdzić. Strzelanie się zmniejszyło i pojawiało się w miare regularnie w podobnym zakresie głównie przy zejściu - wcześniej waliło jak popadnie. Niepocieszony grzebałem, mając już zamiar odkręcać kolanka itp i wypatrzyłem brak zaślepek na otworach w 2 głowicach służących do synchronizacji :roll: gażników ,tak sobie cały czas syczało. Szybka reakcja, zatkanie korkami do wtrysków (podobno) i 8O 8O 8O coś jakby przestał strzelać :) , obroty na max, pare przegazówek i cisza, poza wrzaskiem silnika oczywiście. Zrobiłem jeszcze test ściągając gumki -> strzały regularne, zakładając - cisza, może czasem coś pyknęło ale miało prawo :lol: Jednak teraz to chodzi jak należy i wolne obroty się poprawiły. Czyżbym znalazł przyczyne :?: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pogratulowac :!: (zwlaszcza tym co synchroznizowali) A Tobie' date=' że sam doszedłeś do tego.

 

Kurde nie mow nawet ze jezdzisz...[/quote']

Moja jazda skończyłaby się zaraz za drzwiami garażu w pozycji horyzontalnej :) , takie lodowisko-pogrzałem gada na postoju, może tak ostro się nie powinno ale czego się nie robi dla nauki ;)

Mam nadzieje że to była ta przyczyna i nie wylezie więcej. Jak się przyjżałem świecom to 2 były w miare normalne a 2 troche czarne,tylko kurde nie zróciłem uwagi które z jakiego cylindra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...