Skocz do zawartości

VFR RC36 - strzelanie z wydechu


Jenes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukałem na forum ale mój ma inne objawy niż podobny temat.

Nabyłem niedawno RC36 z '95 roku, gość powiedział że nie wie kiedy były robione regulacje gaźników, zaworów, świece. Moto ma założony jakiś troche głośniejszy wydech Marving'a. Ogólnie silnik chodzi bardzo ładnie, pali bez problemu, obroty rozwija w pełnym zakresie raczej bez problemów (nie mogę się jeszcze przyzwyczaić do V-ki). Strzelanie zaczyna się jak schodzi z obrotów, przy hamowaniu silnikiem, i czasem w początkowej dodawania gazu fazie po zejściu z obr.

I nie jest to byle jakie strzelanie bo wali tak że niejeden rusek z jaśkiem się mogą schować :? i wali dość często, jazda mało przyjemna, nie mówiąć że pewnie gliny by mi żyć nie dały, a przelotowe miasteczka zostału bez szyb :P :?:

Ładowanie sprawdze chociaż nie widzę związku między regulatorem a strzelaniem(reg. dostałem drugi to można bedzie wymienić ;) jakby co)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem niedawno RC36 z '95 roku' date=' gość powiedział że nie wie kiedy były robione regulacje gaźników, zaworów, świece. Moto ma założony jakiś troche głośniejszy wydech Marving'a.[/quote']

 

 

Chyba sam sobie odpowiedziałeś na ten problem. wymień/wyczyśc filtry, załóż nowe świece i wyreguluj gaźniki. Powinien przestać strzelać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Mialem to samo w Varadero (silnik V2 od VTR)- glosne jebn**cie przy zejsciu z obrotow, zrobilem regulacje ganikow, rozne ustawienia skladu mieszanki, nowe swiece zaplonowe, testowane rozne rodzaje paliwa 95,98 itp - rozne "cuda wianki" i strzelalo dalej.

Co strzelalo? - brak uszczelki kolektora wydechowego drugiego cylindra - nie bylo slychac i widac zadnych nieszczelnosci a uszczelki nie bylo :D

Stawiam jak Adam M. na nieszczelny wydech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, Pocieszająca jest ta jednomyślność :) . Regulacje i konieczne wymiany napewno będą zrobione i martwiło mnie czy to nie coś większego, o tych uszczelkach nie pomyślałem(chociaż nieraz wcześniej-w innych pojazdach, dała mi się taka usterka we znaki :roll: ). Zastanawiam się też czy to nie wina tego nieorginalnego tłumika bo to też chyba może mieć wpływ, czasem podobno sam tłumik tak partoli robote, pomimo że jest w świetnym stanie technicznym, może coś nie grać w całości.

 

PZRD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bardzo pusty jest ten wydech? ja mialem oryginalny - nie strzelal. zalozylem sobie calkiem pusty, to strzelal bankowo przy kazdym zejsciu z obrotow i walil ogniem na pol metra :mrgreen: teraz mam tjuninkowy w granicach rozsadku i wali z wydechu gdy: mocno hamuje biegami i pozniej otwieram ciut przepustnice -> j*b! tak sam z siebie nie wali juz. sprawdz, co to za wydech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to zakładając sportowy tłumik trzeba zmienić ustawienia luzów zaworowych i skład mieszanki inaczej mamy większe spalanie, a tak poza tym z czego się orientuje to "przeloty" tak mają, walą aż miłó 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bardzo pusty jest ten wydech? ja mialem oryginalny - nie strzelal. zalozylem sobie calkiem pusty' date=' to strzelal bankowo przy kazdym zejsciu z obrotow i walil ogniem na pol metra :mrgreen: teraz mam tjuninkowy w granicach rozsadku i wali z wydechu gdy: mocno hamuje biegami i pozniej otwieram ciut przepustnice -> j*b! tak sam z siebie nie wali juz. sprawdz, co to za wydech[/quote']

 

Ja wolałbym orginalny-tylko narazie nie wiem jak droga to może być impreza, nie lubie jak maszyna wrzeszczy strasznie-jest to męczące na dłuższą trase. Ten taki całkim pusty nie jest, bo ognie nie walą z niego w ogóle :D , i głośny się robi dopiero przy wyższych obrotach, ale jeżeli to będzie wina wydechu to wymiana musowa :cry: Takie strzelanie ma przecież też wpływ na silnik, nie mówiąc o odlocie tłumika :D, a nie chciałbym aby coś innego poszło się paść.

Ale przyjże mu się dokładniej.

 

Z tego co sie orientuje to zakładając sportowy tłumik trzeba zmienić ustawienia luzów zaworowych i skład mieszanki inaczej mamy większe spalanie, a tak poza tym z czego się orientuje to "przeloty" tak mają,...

 

Nic nie słyszałem o zmianie luzów przy innym wydechu :?: , a miało by to być na + czy -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadnych luzow nie trzeba ruszac...wystarczy zadbac o odpowiedni sklad mieszanki paliwowo powietrznej.. (Air Fuel Ratio) jesli ten wskaznik skladu mieszanki bedzie wlasciwy...mozesz jezdzic i z pustym wydechem i nic silnikowi sie nie ma prawa stac... najprosciej sprawdzic to poprzez obserwacje koloru swiec...a najlepiej sprawdzic to na hamowni przyrzadem do pomiaru skladu mieszanki... Temat ten co jakis czas sie powtarza...a byl juz doglebnie walkowany... w archiwum znajdziesz odpowiedz na swoje watpliwsci.

 

[ Dopisane: Wtorek Grudzień 13, 2005 9:15 pm ]

http://www.forum.motocyklistow.pl/viewtopi...der=asc&start=0

 

[ Dopisane: Wtorek Grudzień 13, 2005 9:22 pm ]

http://www.forum.motocyklistow.pl/viewtopi...der=asc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

...mozesz jezdzic i z pustym wydechem i nic silnikowi sie nie ma prawa stac...

podobają mi się takie teksty bo wyrocznia tak powiedziała a mechanicy więcej zarobią.

a próbowałeś kolego swój motocykl na prostej bez tłumika?

o ile był szybszy?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mialem wolny przelot firmy LASER z koletorami i mi nie walil.. fakt na zejsciu slychac bylo charakterystyczne bulgotanie aale zadnego j*b! pomysl o tych uszczellkach i przedewszystkim na wakuometry z nim i swiece oraz filtry! a i wymien zarowke w lewym tylnym kierunku - wtedy na bank nie bedzie strzelal :idea: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...