Skocz do zawartości

Gogle Scott Hologram ...


Rekomendowane odpowiedzi

Narciarskie i motocyklowe chyba mogą różnić się kształtem. Jednak moje gogle które kupiłem w sklepie narciarskim siedzą w kasku jak ulał. Niby mają podwójną szybkę ale kiedy jest wilgotno (jakaś mrzawka) w górach to parują. W słoneczne dni jest ok. Na motocyklu nie zauważyłem aby parowały ale też zbyt krótko je używałem do tego celu więc nie jest to pewna sprawa. Są to gogle firmy bolle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Mały OT w kwestii gogli. Czy motocyklowe można używac na nartach? Czy nie bedą parowały, albo, co bardziej prawdopodobne, przemarzały?

 

Ze spokojem dadzą radę. Jedyna wada to taka, że do narciarskich kupuje się przyciemniane szyby, a do enduro nie, więc najlepiej kup gogle i dwie szyby: pojedyńczą (cross) lub podwójną (enduro) oraz ciemną (na narty).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupowalem gogole ( co prawda na snowboard ) to wypowiadal sie gosc ktory posiada okleye i mowil iz sa troche przereklamowane. Podobno szybka mu sie szybko porysowala i zdarzalo sie ze parowaly. Nie mial jakiegos najwyzszego modelu , ale i tak zaplacil za nie cos 200 zl. W kazdym badz razie gogle do motocrossu/enduro sa troche inne wiec mam nadzieje ze z twoimi bedzie wszystko tip top !. Dobre opinie slyszalem o goglach Dragon'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

... czy to nie jest jakas lipa :?:

 

Efekt przyciemniania jest praktycznie niezauwazalny - dla mnie szybka jest po prostu trochę "przydymiona" (ale moze ja już troche ślepy

jestem 8) ). Nie może być inaczej, bo powszechnie stosowane materiały fotochromatyczne maja dość spory czas reakcji . Gdyby zastosowano szybkę z dużą różnica przejrzystości, to niezły hardcore byłby np po wjeździe w cień po dluższej jeździe w slońcu.

W przypadku Progripa ten bajer jest chyba wliczony w cenę podwójnej szybki - jak kupowałem swoją, wszystkie podwójne były fotochromatyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gogle ogulnie ciekawe i ciekawie wygladajace ale maja jedna zasadnicza wade dotyczaca przede wszystkim SM poprostu niemaja homologacji i na polskich drogach teoretycznie niewolno w nich jezdzic i panowie z lizakami moga sie przyczepic przez hologram bo "utrudnia widocznosc" ale jezeli chodzi o enduro/cross to naprawde fajne gogelki tyle ze cena ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak szyby prysniete chyba tytanem albo folia ( w obydwu przypadkach chodzi o wenecke lustro) tez nie mozna w nich jezdzic teoretycznie po polskich drogach. Mama ma takie w samochodzie smiga juz ponad poltora roku na trasach po miescie mijala juz wiele policyjnych patroli i narazie nic :D wiec gdzie sie do gogli doczepia. To co robili by ludzia jezdzacym na chopperach i starych moto gdzie maja tylko "metalowy garnek" na glowie ?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...