Skocz do zawartości

plamy i smługi podczas polerowania:(


JAKI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

odczego to sie wzieło? akie szare plamy i gdzie niegdzie smługi i niemoge tego juz filcem wypolerowac:/ czy to przez to ze wczesniej cos niedokładnie papieprem wypolerowałem? i teraz to dopiero wyszło przy ostatnim zabiegu pasta polerska? POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filc jest nienajlepszy do polerowania - sa specjalne gąbki do tego.

używaj pasty o grubej ziarnistości typu G3 , a na sam koniec dopiero drobniejszej typu G10.

jak "zapycha" się podczas polerki - musisz dodać wody , jezeli przypaliłes lakier to jest szansa ,że się da zeszlifować i przepolerować , ale to nie będzie plama , tylko dziwnie wyglądające zaciągnięcia lakieru- bardzo twarde.

jeżeli nie jest to świerzy lakier tylko już odstały to po prostu powłoka jest za twarda do polerowania , cięzko jest usunąc slady po szlifowaniu i mogą zostać miejsca niedopolerowane - pomoże tylko cierpliwość .

a smugi powstają tylko i wyłącznie po użyciu badziewiackiej pasty .

 

[ Dopisane: 23-11-2005, 10:41 ]

jezu mów że chodzi o aluminium

jeszzce raz zeszlifuj drobnym papierem i przejedż gumówka i filcem - misi być dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj wziac rozpuszczalnik czy benzyne i powinno zejsc. Tez mialem takie ciemne plamy jak polerowalem.

 

[ Dopisane: 23-11-2005, 14:58 ]

Acha i poleruj kilka razy (raz nie wystarczy). Ja robilem tak (tym automaxem) bralem paste na szmatke nacieralem alu i pozniej polerka az do calkowitego usuniecia pasty. Pozniej znowu szmatka nacierasz pasta alu i znowu polerka. I tak kilka razy. Na koniec dobry rozpuszczalnik i czysta szmatka i powinno byc ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wszystko zależy od jakości odlewu! Polerowałem kiedyś kumplowi dekle od iża normalnie masakra. Błyszczało się to jak (bip!)mac, ale i tak były widoczne plamy i jakieś (zajady). Koniec koncem poszło do piaskowania! :idea:

 

Przy polerowaniu nie można trzymać gumówki w jednym miejscu zbyt dług bo wychodzą ziarniste matowe plamy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wydaje mi się że wszystko zależy od jakości odlewu! Polerowałem kiedyś kumplowi dekle od iża normalnie masakra. Błyszczało się to jak (bip!)mac' date=' ale i tak były widoczne plamy i jakieś (zajady). Koniec koncem poszło do piaskowania! :idea:

 

Przy polerowaniu nie można trzymać gumówki w jednym miejscu zbyt dług bo wychodzą ziarniste matowe plamy ![/quote']

 

Jako chemik mogę dodać, że nie chodzi tu tak do końca o jakość stopu, ale o jego skład chemiczny. Potocznie na tego typu odlewy mówimy

" aluminium ", i jest to właściwa nazwa dla stopów "Glinu".

Może nazewnictwo, to nie jest to co jest tutaj najbardzej istotne, ale tak dla usystematyzowania i porządku.

Otóż stopy glinu ( aluminium ) oprócz czystego glinu ( sam czysty glin pięknie się poleruje wszystkimi metodami), stopy takie zawierają dodatek krzemu, fosforu i miedzi ( oczywiście istnieją także stopy zawierające inne pierwiastki ). To właśnie dodatek tych substancji powoduje trudności w polerowaniu stopów aluminium ( dodatkowe znaczenie ma tutaj też jakość stopu).

Czernienie tego typu stopów bardzo często wystepuje przy polerowaniu chemicznym, lub elektrochemicznym, choć może też wystąpić podczas polerowania mechanicznego.

W takim przypadku może mieć znaczenie skład pasty uzytej do polerowania ( składniki pasty mogą wchodzić w reakcje chemiczne ze składnikami stopu.

W takim wypadku doradzam wypróbowanie past produkowanych w oparciu o tlenek chromu ( można taką pastę zrobić we własnym zakresie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
W takim wypadku doradzam wypróbowanie past produkowanych w oparciu o tlenek chromu ( można taką pastę zrobić we własnym zakresie ).

 

Powiedziałes A powiedz B jak zrobic taką paste :?: :?: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sporządzenia pasty będzie potrzebny dwuchromian amonu, można go kupić między innymi w sklepach z odczynnikami fotograficznymi. Ponieważ nie mam w tej chwili możliwości zamieszczenia na forum dokładnego opisu ( sprawa jest banalnie prosta) postaram się jutro zamieścić plik w formacie pdf. ( mojego autorstwa ), z dokładny opisem wykonania samej pasty, jak i innych info dotyczących polerowania.

Oczywiście plik zamieszczę na serwerze, a na forum link :)

 

[ Dopisane: 05-12-2005, 13:49 ]

Zgodnie z tym co obiecałem podaję link do pliku na temat polerowania. http://www.webmaster.200.pl/auto-infor/poler_al_13.pdf

Adres będzie dostepny do końca roku ( póżniej zmieniam domenę ;) ).

Pasta podana w przepisie doskonale nadaje się do polerowania metali i tworzyw sztucznych, jest obojetna chemiczne itd. W razie pytań proszę pytać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...