Skocz do zawartości

JAWA 350 udoskonalen ciag dalszy.... ;)


JAKI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak to znowu ja i znowu chodzi o moja JAWE:] narazie pytam tylko czysto teoretycznie;) bo juz nie raz słyszałem o czyms takim jak wypełniacze na wale... i jesli rozumiem to chodzi o to ze te otwory w wale zatyka sie "czyms" - nie wim czym:P no i czy to w jaki kolwiek sposób motorkowi pomaga? jesli tak to po cholere robili te otwory? skoro lepiej jest bez nich:P no i czy ktos mi moze wytłumaczyc na czym polega ta "podkowa" co sie ja wsadza miedzy kartery chyba przy wale? bo tego juz zupełnie nie rozumiem a czesto o tym pisza jako o elemencie tuningu:| ale co i w jaki sposób to ma dac? i jak to powinnoi byc zrobione? POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypełniacze na wał robi się z drzewa korkowego ( trzeba go wyciąć dokładnie na wymiar , wkleić mocnym klejem i dobrze zaimpregnować ) . Wypełniacze zmniejszają szkodliwą pojemność skrzyni korbowej ( przybywa nieco mocy i momentu ) bez skrucenia żywotności silnika . Te otwory są przeciwwagą . Podkowa działa podobnie jak wypełniacze , tylko w mniejszym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy potrafi napisać :Zapomnij o podkowach w Jawie" ale nie każdy wie dlaczego??? Może byś tak wyjaśnił  dla mniej zorientowanych

 

 

Dlatego, że kadłub Jawy jest dzielony w poprzek osi wału. Nie da się zamocować podków, bo jak potem złożyć silnik z wałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że teoretycznie dałoby się założyć podkowy. Ale nie trenowałem tego więc głowy nie dam.

Wypełniacze zmniejszają szkodliwą pojemność skrzyni korbowej ( przybywa nieco mocy i momentu ) bez skrucenia żywotności silnika

W efekcie założenia wypełnień i podków następuje wzrost ciśnienia sprężania a to ma zawsze wpływ na trwałość silnika.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podkowy nadają się tylko do silników jednocylindrowych, w których jest jeszcze na to miejsce

 

 

Nie. Są silniki dzielone wzdłuż osi wału, np. niektóre z japońców, silniki samochodowe np. Syrena, Wartburg mają po trzy gary a dałoby sie w nich zastosować podkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy to co oglądałem na : http://www.cztun.tkmoto.cz/ to nie są podkowy?

Czeski Tuningowiec "odciąża wał" staczając go i wsadzając takie jakby podkowy. Mniejsza waga wału = mniejsze wibracje i co jeszcze??? Wyższe obroty aż się silnik rozleci HA HA HA

Wygląda to ciekawie ale te ceny...... szok 8O

Inne produky też ciekawe, ale nam pozostaje chyba tylko dokładna regulacja i w drogę. Bo z Jawy i tak rakiety nie zrobimy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...