Skocz do zawartości

Kaskowy ranking


Rekomendowane odpowiedzi

Skoro mowicie o kaskach :] mam pytanie co myslicie o kasku NITRO 750 VX tutaj link jednej aukcji allegro gdzie go widac http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=162923361 . Zastanawiam sie nad jego kupnem ale z checia poslucham opini bardziej doswiadczonych :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki kask i powiem Ci, ze to nic specjalnego. Wykonanie srednie, dosyc glosny, paruje (ja sobie dokupilem antifoga). Ogolnie bez porownania z kaskami takich firm jak shoei, agv :icon_twisted: Jezdze w nim prawie 2 sezony i nic sie z nim nie dzialo, nie zuzyl sie ani nie zniszczyl od eksplatowania ale... pamietaj, ze to naprawde niska polka...

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Jestem szczęśliwym posiadaczem lekko używanego kasku Shoei xr 1000.Pan od którego zakupiłem kask był strasznym mordercą owadów wszytkie walił z główki i mam problem górne wloty powietrza są strasznie zasyfiałe,aby to wyczyścić musiałbym je zdemontować ale nie wiem jak. Proszę o pomoc

pozdrawiam

Yamaha Virago '91 -> Suzuki Bandit 600 '01 -> Suzuki Bandit 1200 '04 -> Kawasaki 636 '03 -> Kawasaki ZX-10R '04 -> Triumph Daytona 675 '08 -> Kawasaki ZX10-R '04 ->Yamaha R1 '09 -> Yamaha R1 '10 -> BMW G450X '08 + Triumph Bonneville T-100 '12 ->Ducati Multistrada 1200S + Triumph Bonneville T-100->KTM SUPER DUKE GT + Triumph Bonneville T-100 + Aprilia Tuono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, szukam kasku integralnym na sciga ktory kosztowalby około 700zł. Podoba mi się bajer w caberga (podwójna szybka), ale opinie są różne o tych kaskach (głośny, słabe wykonanie itp.) i nie mogę się zdecydować, co byście polecili w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Jestem szczęśliwym posiadaczem lekko używanego kasku Shoei xr 1000.Pan od którego zakupiłem kask był strasznym mordercą owadów wszytkie walił z główki i mam problem górne wloty powietrza są strasznie zasyfiałe,aby to wyczyścić musiałbym je zdemontować ale nie wiem jak. Proszę o pomoc

pozdrawiam

 

W gazetach pisują, że podczas targów warszawskich pod koniec lutego Shoei będzie wykonywał bezpłatny serwis kasków tej marki obejmujący właśnie wymianę "mechanizmów wentylacji" (cokolwiek by to nie znaczyło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gazetach pisują, że podczas targów warszawskich pod koniec lutego Shoei będzie wykonywał bezpłatny serwis kasków tej marki obejmujący właśnie wymianę "mechanizmów wentylacji" (cokolwiek by to nie znaczyło).

 

Bardzo dziękuje kolego, ale do Warszawki mam ponad 400 km, więc nie wypuszcze się tam tylko z takim gówienkiem.Jeszcze raz wielkie dzięki.

 

 

Ponawiam mój APEL ktokolwiek wie ktokolwiek widział jak wymienia się lub czyści górne nawiewy w shoei xr 100 proszę o pomoc

M O D E M

Yamaha Virago '91 -> Suzuki Bandit 600 '01 -> Suzuki Bandit 1200 '04 -> Kawasaki 636 '03 -> Kawasaki ZX-10R '04 -> Triumph Daytona 675 '08 -> Kawasaki ZX10-R '04 ->Yamaha R1 '09 -> Yamaha R1 '10 -> BMW G450X '08 + Triumph Bonneville T-100 '12 ->Ducati Multistrada 1200S + Triumph Bonneville T-100->KTM SUPER DUKE GT + Triumph Bonneville T-100 + Aprilia Tuono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam,

W związku z tym że wiela ludków zapytuje o rozmaite kaski może wartałoby zebrać te przemyślenia w jedno miejsce i dodawać tam rozmaite opinie o różnych garnkach? Temat będzie zawsze na czasie bo zawsze ktoś kask kupuje po raz pierwszy lub wymienia?

Hę...?

Gruss!

I.

Witam!

 

Nie czytałem wszyskich wypowiedzi, ponieważ przejrzałem pierwszych dziesięć stron i nerwowo nie wytrzymałem!!! Nie wiem może ja źle to zrozumiałem ale według mnie to chodziło w temacie o to aby każdy z nas napisał mam kask taki i taki, jest taki i taki, polecam lub nie i dowidzenia! A tym czasem sterta pierdół typu mam sto złotych i nie wiem co lepsze Tiger czy Tornado... a już najbardziej to mnie dobijają pytania o to gdzie w wawie sprzedają jakieś kaski. Przecież to miał być porządny przyklejony temat (co chyba znaczy o jego wyjątkowości) a nie sterta śmieci jak każdy inny. Efekt jest po prostu taki, że jak szukałem porządnej opini np. o kasku Shark s 500 to się gówno dowiedziałem, z resztą o innych też nic ciekawego nie było. Nie wiem ilu jest forumowiczów ale wiem, że jak by każdy opisał konkretnie swoje przeżycia związane z SWOIMI (a nie przymierzanymi przez 5 min w sklepie) kaskami to można by stworzyć naprawdę porządny zbiór informacji, z których każdy by wybrał coś dla siebie, a co najważniejsze chcąc wybrać dla siebie kask nie musiałby czytać kompletnie bzdurnych problemów forumowiczów (mojego obecnego też nie) w ogóle nie związanych z wyrażaniem opini na użytkowany przez siebie kask. Może "odklejcie" ten temat i zróbcie na nowo... Po tej krótkiej dygresji opiszę swój kask może nie wystarczająco dobrze ale będę się starał.

 

Jestem posiadaczem Caberga Classico. Kask ten kupiłem ok. dwa lata temu za chyba 290zł. Wybór padł na ten kask, ponieważ miała go moja dziewczyna i spodobało mi się jego dobre wykonanie przy tak niskiej cenie. Wtedy jeździłem jeszcze na Simsonku i miałem Tigra dlatego taki kask to był dla mnie rarytas. Teraz wiadomo wymagania no i pojazd się zmieniły i już potrzebuje czegoś lepszego ,ale początkującym jak najbardziej polecam. W tej cenie chyba nic lepszego nie znajdziecie (może w promocji??), a warto jeszcze zwrócić uwagę na to, że to jednak jakiś znany liczący się producent (w przeciwieństwie do wielu innych nie znanych np. mexx sprzedawany często w zestawie z chinskim skuterem!! itp.) Plusy tego kasku to to, że jest lepszy od tigra, da się podróżować z prędkością 100 na godzine (kiedy to Tigra zerwało by z głowy), łatwo się zapina, odpina, wkłada, zdejmuje, dobrze się otwiera szybkę i bardzo łatwo się ją wyjmuje do wyczyszczenia, nie jest zbyt ciężki (chyba jak każdy inny ok. 1400g.) dobrze leży na głowie, tak jak kask powinien co nie znaczy że na dłuższą mete jest wygodny, do kasku dodają nosek który jest w miarę skuteczny. Wiem, że to banały jednak trudno pisać mi o zaletach tego kasku skoro widze w nim już same wady. Jednak czego się spodziewać po kasku za 300zł. Chyba tylko tego, żeby był i był lepszy od tigra itp. ,a z tego wywiązuje się znakomicie. Teraz wady: cholernie paruje szybka!!!. W zimne dni praktycznie cały czas muszę jeździć z uchyloną. Efekt jest taki, że wieje mi ciągle po twarzy, a to nie jest przyjemne. W ciepłe dni i przy większych prędkościach raczej niema z tym problemu. Wentylacja praktycznie w ogóle nie działa są wloty otwarcia i zamknięcia ale chyba tylko na ozdobę. Może to ja mam inną budowę twarzy (raczej nie) ale po godzinnej jeździe zaczęły boleć mnie kości policzkowe (czy jak to się nazywa),a to że nie mogłem o tym zapomnieć sprawiało, że nie mogłem tego wytrzymać. Przy ponad 100km/h jest strasznie głośny. Przy ok 130 w motocyklu bez owiewek kask zaczyna mi poważnie dociskać do twarzy. Po dłuższym czasie pasek od zapięcia zaczyna uciskać uszy. To chyba by było na tyle. Mam nadzieję że to nikogo nie odstraszy. Tak jak pisałem na pierwszy kask który zamierzamy za niedługo zmienić i nie jeździmy z wielkimi prędkościami i długo w nim nie przebywamy i .... ideał. hehe Ja jutro idę mierzyć i ewentualnie kupić Sharka s 500.

 

Pozdrawiam Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A co powiecie o kaskach CABERG, szczególnie moją uwage zwraca ta druga przyciemniana szybka.

Kaski warte uwagi ? Myśle tu o grupie cenowej 500 700 zł.

Pozdro...

 

Cabergi wyglądają fajnie ale na tym ich zalety się kończą ;) (oczywiście mówię o kaskach otwartych!!!) :icon_mrgreen: . Ostatnio byłem zainteresowany zakupem Downtown S ale gdzieś na jakimś forum skuterów przeczytałem że przy 80 km/h zaczyna gwizdać. A co do drugiej, przyciemnianej szybki to jest ona fajna tylko jakaś dziwna. Po wysynięciu jej oparła mi się na nosie. :icon_mrgreen: Podsumowując kask typowo włoski - ładny design ale słaba jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motorrader masz rację, bo zrobił się syf tutaj i to niemały :smile:

Szukałem informacji o kilku kaskach i lipa...

 

Może na pierwszej stronie zrobić taki podział na np. bardzo dobre, dobre, średnie, lepiej omijać lub według ceny?

Polecane do 300zł, 500zł, 800zł, 1200zł, >1200zł :wink:

Wypisane byłby tam kaski, które miałyby także, krótką charakterystykę (zalety,wady) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wnioskuję o utworzenie, w pierwszym poście tego tematu, listy kasków posiadanych przez naszych użytkowników, np:

...

S: shoei raid II

user1 obiektywne wady i zalety

....

problem pojawia się ze znalezieniem ochotnika który będzie zajmował się uaktualnieniami (opinie wysyłane na jego priv).

metoda ta pozwoli zdecydowanie przyspieszyć wyszukiwanie opinii o danym kasku.

 

można również ogłosić apel do użytkowników by pisali recenzje o swoich kasków, link do recki umieszczony na liście pozwoliłby szybko znaleźć temat nawet jak ten zniknie w otchłani forum.

recenzje pisane po dłuższym użytkowaniu służą najlepiej, miło ogląda się też 'amatorskie' zdjęcia kasków.

zakup kasku, nieważne w jakiej kwocie, to duża rozterka, myślę że te pomysły pomogą kupującym. sam byłem w kropce niedawno, zakupiłem kask agv stealth i jak tylko będę miał okazję go przetestować to coś o tym naskrobię.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motorrader masz rację, bo zrobił się syf tutaj i to niemały :flesje:

Szukałem informacji o kilku kaskach i lipa...

 

Może na pierwszej stronie zrobić taki podział na np. bardzo dobre, dobre, średnie, lepiej omijać lub według ceny?

Polecane do 300zł, 500zł, 800zł, 1200zł, >1200zł :)

Wypisane byłby tam kaski, które miałyby także, krótką charakterystykę (zalety,wady) :P

 

 

ja wnioskuję o utworzenie, w pierwszym poście tego tematu, listy kasków posiadanych przez naszych użytkowników, np:

...

S: shoei raid II

user1 obiektywne wady i zalety

....

problem pojawia się ze znalezieniem ochotnika który będzie zajmował się uaktualnieniami (opinie wysyłane na jego priv).

metoda ta pozwoli zdecydowanie przyspieszyć wyszukiwanie opinii o danym kasku.

 

można również ogłosić apel do użytkowników by pisali recenzje o swoich kasków, link do recki umieszczony na liście pozwoliłby szybko znaleźć temat nawet jak ten zniknie w otchłani forum.

recenzje pisane po dłuższym użytkowaniu służą najlepiej, miło ogląda się też 'amatorskie' zdjęcia kasków.

zakup kasku, nieważne w jakiej kwocie, to duża rozterka, myślę że te pomysły pomogą kupującym. sam byłem w kropce niedawno, zakupiłem kask agv stealth i jak tylko będę miał okazję go przetestować to coś o tym naskrobię.

pozdro

 

Witam!

 

Myślę, że niema sensu robić robić jakiś specjalnych podziałów co do ceny (tym bardziej, że często zastanawiamy się nad kupnem kasku który aktualnie jest w promocji), czy też marki (wpisujemy w wyszukiwarce Shoei i mamy opinie). Wystarczyłoby, żeby kazdy opisał to co ma, ewentualnie miał i było by już super.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mógłbym się pisać na uaktualnianie opinii o kaskach, bo w sumie najczęściej siedzę w tym dziale i na forum jestem codziennie :flesje:

To zależy od Was i od MOD'ów czy się zgodzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...