Skocz do zawartości

Kaskowy ranking


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem OGK FF-4 i chciałem napisać o nim kilka słów z „pierwszego wrażenia”. Gdy go chwyciłem pierwszy raz w rękę wydal mi się tandetny....bo taki jakiś plastikowy. Po chwili jak już do mnie doszło, ze kask wykonany z włókien węglowych , kevlaru i innych takich materiałów nie może być inny w czuciu jak plastikowy, całkiem spodobała mi się jego budowa ( To jest mój pierwszy kask wiec nie mam obycia ) Oczywiście zacząłem wydziwać ze szybka jakaś taka plastikowa ( i tu znowu wychodzi moje „obycie” z high-tec kaskami bo przecież szybka nie może być ze szkła :/ ) i suwaki od wentylacji jakieś takie dziwne. Teraz jak już mi się wszystko w głowie poukładało to jedyna „wada” tego kasku, ze taka płytka która przykrywa mechanizm na którym zawieszony jest wizjer troszkę się gibie(rusza się ). Absolutnie to nie przeszkadza w czasie jazdy ( nie tłucze się czy cos ) i to takie małe niedociągnięcie.

 

Ok. , wsadzam na głowę i... kurde ale to ciężko wchodzi ! Założyłem i... trochę ciasno. Te poduszeczki troszkę mnie gniotły ( kumpel powiedział ze taki kask dopasuje się do mojej twarzy i będzie ok. ). Poczytałem troszkę instrukcje. System szybkiego ściągania szybki troszkę leży. Niby trzeba nacisnąć guziczek i sama wyskoczy ale tak naprawdę to albo naciskami lekko guziczek i mocno ciągniemy za szybkę albo naciskami bardzo mocno guziczek i szybka rzeczywiście lekko wychodzi :/ Jak dla mnie w kasku za taka kasę nie powinno się używać siły ( albo ja jestem lewy i nie umie :) )

 

Po około 30 km na drodze ( bardzo nie dużo i tak jak zaznaczyłem – to jest pierwsze wrażenie ! ) kask mi się bardzo podoba. Przyjemnie się go zakłada ( nie tak jak na początku , ze ciasno ). Kasku w ogóle nie czuć na głowie. Raz ze jest cholernie lekki ( 1300-1400 gramów ) to... no po prostu go nie czuć i tyle :P Tak jak mówił kumpel – dopasował się

 

System wentylacji działa. Czuć jak zimne powietrze dostaje się do kasku. Ma na to 3 sposoby. Na wysokości ust są wywietrzniki , na wysokości czoła i na samej górze kasku są dwa kanały ( Top aero ventilation czy cos takiego )

 

Plusy

- wentylacja która działa

- wygoda

- waga

- wyjmowana wyściółka kasku ( całkowicie )

- zdrapki

Minusy

- gibiaca się osłona mechanizmu od wizjera

- cena :P

- yyy innych wad nie stwierdzono ...

 

Te zdrapki o których mowa to są takie folie która przyczepia się do szybki. Są 3 rodzaje – przyciemniana ( dla dresów :( ) , lustrzanka i przeciw UV (chyba ). Zakłada się je w minutkę a wozimy je w kieszeni :P

 

Kaski bardzo mało popularne w Polsce , a szkoda bo są ok. W Anglii są popularne te garnki

http://www.ogk-shop.com/product_category.p...?category_id=18 - internetowy sklep

 

Mój kask kosztuje 210 funtów..... Na allegro jest gość co sprzedaje je tanio( kupilem od niego za 800 zl :) ). Gdy cos więcej pojeżdżę i w rożnych warunkach klimatycznych to napisze cos więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.webbikeworld.com/r2/ogk/ff4/ - krotka recezja. Niestety po ang.

 

http://www.motorcyclegearreview.com/review....php?prodID=851 wypowiedzi uzytkownikow w jezyku ang

 

 

- After purchasing my OGK, my Arai now collects dust on the bookcase. I'd highly recomend OGK. to zdanie duzo wyjasnia :P dla nie kumatych tlumacze - Po zakupie kasku OGK , kask Arai zalega w kurzu na szafce. Gorąco polecam OGK

 

Tyle znalazlem w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś widział kaski integralne z taką opuszczaną blendą/drugą szybą przeciwsłoneczną? Jeden to Caberg 104, podobno jeszcze Arai ma taki?

 

Przymierzałem się dzisiaj do paru sztuk i Shoei Raid II rządzi. Założyłem go i musiałem spojrzeć w lustro żeby się przekonać czy nadal tam jest - jakbym miał czapkę z daszkiem na głowie, a nie kask. Ale cena... poza zasięgiem (1300). Może jak dorosnę.

Sam mam Grexa i fakt, że się rozglądam za nowym jest dla niego najlepszą recenzją. Ale za tę kasę - nie ma się co czepiać (dałem za niego 200).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sugerowanych przez VX'a polecam przede wszystkim AGV (choć wszyskie są OK, ale AGV akurat znam osobiście). To doskonała włoska firma, która przebojem wraca do Polski rynek z naprawdę super cenami. O ile Arai kosztuje np pod 2000 zł, to odpowiednik AGV w tej klasie możemy zanabyć już za nawet 500-600 zł.

 

Jak ktoś powie "Mercedes kosztuje 200tys, ale ja mam odpowiednik Skode w tej klasie za 50tys" to co pomyślimy:

 

1. ma małe wymagania i Skoda wystarcza, a Mercedesem pewnie w ogóle nie jeździł

2. nie zna się na temacie i nie potrafi dostrzec ewidentnych różnic pomiędzy produktami

 

Byłem ostatnio na szkoleniu Shoei i nauczyłem się wielu rzeczy o tym, jaki powinien być dobry kask. Postaram się to opisać na www

 

Pozdro, Sqra

 

P.S. Przepraszam, ale coś źle robię z cytowaniem, obiecuję poprawę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś widział kaski integralne z taką opuszczaną blendą/drugą szybą przeciwsłoneczną? Jeden to Caberg 104' date=' podobno jeszcze Arai ma taki?

 

Przymierzałem się dzisiaj do paru sztuk i Shoei Raid II rządzi. Założyłem go i musiałem spojrzeć w lustro żeby się przekonać czy nadal tam jest - jakbym miał czapkę z daszkiem na głowie, a nie kask. Ale cena... poza zasięgiem (1300). Może jak dorosnę.

Sam mam Grexa i fakt, że się rozglądam za nowym jest dla niego najlepszą recenzją. Ale za tę kasę - nie ma się co czepiać (dałem za niego 200).[/quote']

Firma OSBE robi takie kaski i można je kupić w Wilmacie - sklep internetowy:

http://www.wilmat.torun.com.pl/

 

ja właśnie zastanawiam sie nad kupnem takiego kasku z osłoną.

 

Pytanie: czy ktoś ma kask tej firmy i jak go ocenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupic kask Lazer Vertigo Samurai ,czy jest ktos w posiadaniu ;) Proszę o opinie na jego temat ..... Mam zamiar jezdzic w nim na TZR 125

 

PS jak ktos juz o niego pytal to nie zauwazylem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

 

Czy ktoś widział kaski integralne z taką opuszczaną blendą/drugą szybą przeciwsłoneczną? Jeden to Caberg 104, podobno jeszcze Arai ma taki?

 

airoh sv55-cena ok.900zł(mam zamiar taki kupić)-kask ma otwieraną szczęke(jakby się to nie zwało :) ) ciemna szyba jest wewnątrz kasku i ma kształt 8)

jest też podobny nolan(modelu nie pamiętam :oops: ),też w takiej cenie, tylko że tą przyciemnioną szybe(tak2/3 tej właściwej) ma na zewnątrz

 

na razie mam wysłużonego grex-a a moja kobitka ma agv-a, no i nie ma co ukrywać że agv jest lepiej wykonany, ale i kosztował lepiej :D

POZDROWIONKA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co. Przeczytalam wszystkie Wasze wypowiedzi i nadal nie wiem co kupic. Niby kazdy ma jakies wady ukryte a jak nie ma to kosztuje sporo.

 

Czy istnieje kask , no max do 800 PLN taki by:

 

-nie parowal

-mial odpinana wewnetrzna wyscilke do prania

-szczekowy

-cichy nawet powyzej 120?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje kask , no max do 800 PLN taki by:  

 

-nie parowal  

-mial odpinana wewnetrzna wyscilke do prania  

-szczekowy  

-cichy nawet powyzej 120?

 

 

Nolan N83... chociaz nie wiem czy ma odpinana wysciolke, ale mozna zakladac kominiarke to nie bedzie trzeba prac wnetrznosci. Ma pinlocka, wiec nie paruje i jest dosc cichy jak sie zamknie wloty powietrza, a na halas przy otwarej wentylacji (zreszta przy zamknietej tez) polecam zatyczki do uszu (stopery) - po prostu rewelacja

http://www.forum.motocyklistow.pl/viewtopi...pic.php?t=31316

 

Pozdrawiam

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...