Skocz do zawartości

Kaskowy ranking


Rekomendowane odpowiedzi

To mamy ten sam problem...Ja tez jezdze w 7 letnim shoei xr 800 i przydalby sie juz nowy.Niestety kazdy kask innej firmy ktory przymierzam jest jakis taki strasznie plytki-czuje sie w nim jakbym mial nocnik na glowie.Moglem np kupic bardzo tanio nowke AGV demon top-ale w ogole mi nie lezal.Przyzwyczailem sie do shoei'a ale niestety szkoda mi co najmniej 1,5 tys zl na nowy ;) Shoei moze najcichszy nie jest ale ma cos w sobie ze ciezko sie przerzucic na inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o tym modelu AGVa mam go do kupna za 650zl nofka

Doloz do tych 650 drugie tyle albo wiecej i kup sobie Shoei'a,Arai'a lub Suomy :mrgreen:

Jezdzilem w najlepszym AGV (replika Rossiego) za ponad 2000zl i nawet nie umywal sie do mojego 14-letniego Shoeia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jezdzilem w najlepszym AGV (replika Rossiego) za ponad 2000zl i nawet nie umywal sie do mojego 14-letniego Shoeia.

 

czyli mam rozumieć że AGV to lipa i pominac go w swoich poszukiwaniach?Przeciez jak glosi haslo przewodnie na allegro " czołówka naszych zawodników wybrała AGV (Andrzej Pawelec, Teodor Myszkowski, Piotr Dobrowolski, Janusz Oskaldowicz) Na czele zawodników jeżdżących w kaskach AGV stoi Mistrz Świata Moto GP Valentino Rossi. Ty też powinieneś zadbać o swoją głowę i kupić kask gwarantujący Ci super komfort oraz bezpieczeństwo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie jak maja sie wersje amerykanskie kaskow do europejskich?  

Dokladnie chodzi mi o kaski Z-II i Z-One Shoeia.  

Czy szybki obu tych ksakow do siebie pasuja? Z zewnatrz oba te kaski sa identyczne a nawet nazwe modelu maja taka sama.

Z tego co ja wiem to sie niczym nie roznia.

czyli mam rozumieć że AGV to lipa i pominac go w swoich poszukiwaniach?

Moze nie lipa ale sa lepsze kaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mam rozumieć że AGV to lipa i pominac go w swoich poszukiwaniach

 

AGV ma bardzo fajny patent samorysującej się szybki od wewnątrz na styku z uszczelką. A, no i jakość powłoki lakierniczej jest jak na włoskim samochodzie. Co nie zmienia faktu, że repliki Rossiego są śliczne...

czołówka naszych zawodników wybrała AGV

 

Ale wybrała=kupiła, czy wybrała=dostała (kask i profit...) :?:

 

Ja uważam, że za 650 pln nie ma co narzekać. Chyba, że ktoś planuje wydać 2000 pln i tu nie rozumiem dlaczego nie dołoży jeszcze trochę i nie kupi Shoei'a lub Arai'a...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w Hein Gericke (na Mariensztacie) i przymierzałem kask Suomy za ...coś koło 500 zł. Mają tylko jeden, rozmiar S i jest to model z zeszłego roku ale... Suomy. I to się czuje na głowie.

 

Mają też w fajnej cenie Nolany 82 (mają fajny patent zamykania i wyciszania szybki) za 550 zł... tu już jest większy wybór (rozmiary S i XL....).

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuje info na temat kasków typu enduro tylko ,że z szybką . :roll:

czy wie ktoś jaka firma takie produkuje( z wyjątkiem arai bo ten kosztuje grubo ponad 1500zł)..... ;)

 

 

pozdrowionka ....... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  

Poszukuje info na temat  kasków  typu enduro tylko  ,że z szybką . :roll:  

czy wie ktoś jaka firma takie produkuje( z wyjątkiem arai bo ten kosztuje grubo ponad 1500zł)..... ;)  

 

 

pozdrowionka ....... ;)

 

W zeszłym sezonie Airoh miał taki model - chyba Tiger, czy cóś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszce jeden maly dylemat bo mam krzywa przegrode nosowa i troszke (czytaj zajebiscie) wspomaga to parowanie szybki.Mam niby patent bo w kominiarce troszke przestaje ale to mi sie nie podoba. Przed kupnem nowego stawiam glownie na wentylacje i dobre wyciszenie.Podba mi sie kask Airoha SV55 ale na szlifierke hmmm no nie wiem.Jak czytam to w wiekszosci dobra wentylacja = wieje i szumi przez otwory.Jest jeszce anti-fog ale to juz chyba w $$$ kaskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Jak czytam to w wiekszosci dobra wentylacja = wieje i szumi przez otwory.Jest jeszce anti-fog ale to juz chyba w $$$ kaskach.

 

Antifoga kupisz jako dodatkową drugą szybę (przykleja się go od wewnętrznej strony oryginalnej szyby kasku) max za 100 zł. A na pewno i taniej.

 

Do ARAIa wartego 2000 zł kupiłem na allegro antifoga za 50 zł, więc nie ma tragedii, a efekt jest taki, że szyba nie paruje w ogóle.

 

Aha - i jeszcze nie spotkałem kasku, w którym fabryczna szyba by nie parowała, obojętnie co tam na naklejce napisali. Ch*jemuje dzikie węże, tylko dodatkowa szyba antifog daje radę.

 

Jeszcze tańsze rozwiązanie to antifog w sprau. Np Scott. Koszt 25 zł za spray chyba z 50 ml, pryskasz szybę od wewnątrz i powinien działać jak naklejana szybka antifog.

 

Super sprawą są, kosztujące koło 250 zł, szyby z antifogiem, które dodatkowo ściemniają się wraz z nasłonecznieniem. Efekt zajebisty - im więcej słońca, tym szyba ciemniejsza. A przy tym nie paruje podczas deszczu itd. Zapada zmrok - szyba jest jasna, jest słońce, szyba jest ciemna.

 

Póki co widziałem takie szybki do Suomy i chyba do swojego kupię bo jest naprawdę git sprawa i warta tych pieniążków.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Shoei'a,Arai'a bo co do Suomy mam zle wpomnienia.

 

serio masz tak złe wspomnienia po Suomy?

Ja mam dwa garnki tej firmy, jeden na szosę i jeden w błoto. Fakt, ten Suomy na szosę ustępuje np mojemu ARAIowi Numata, ale ten w błoto jest dla mnie niesamowity wręcz.

Nie dość że waży tylko 1150 gramów, to ma wyjmowaną wyściółkę, daszek nie do złamania, bardzo dobry nawiew od góry itd. I to za raczej śmieszną cenę 1200 zł, podczas gdy odpowiednik ARAI kosztuje prawie 2000 zł.

Tak tylko myślę na głos....

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...