Skocz do zawartości

Problem z wkręceniem świecy!


Pioter900
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

aha zapomnialem ze jestem gorszy od Ciebie bo mam mz a nie tak jak ty honde  przepraszam Cie za to jak sobie kupie nowszy motocykl to napewno sie odezwe do Ciebie i moze wtedy pozwolisz mi zostac twoim przyjacielem

. Sam jezdzilem MZta pare sezonow, ale wypowiadalem sie w tematach o ktorych mialem pojecie-czyli mechanika 2 T. Nie wtykalem nosa w tematy, o ktorych nie mialem pojecia. Widac niektorych ambicje przerastaja...(albo to ja malo ambitny bylem :roll: )

P.S. jezeli dobierasz sobie kumpli po motocyklach jakimi jezdza, to sorry-ja wspolczuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 lat później...

Cześć wszystkim!

Otóż wymieniłem świece w swojej XJ 600. Wszystko poszło gładko, oprócz świecy na drugim cylindrze. Otóż wykrecała się z oporem. Po wyjęciu zauważyłem że pierwsze 4-5 zwojów jest bardzo mocno skorodowanych.

Przy wkreceniu nowej świecy wyczuwalem opór , więc się zatrzymałem. I gdy ją wykręciłem to zauważyłem z 1/2 zerwanego zwoju .

Pytanie, co zrobić żeby nie uszkodzić całego gwintu? Jest go jeszcze dużo, więc czy się da wkręcić prosto świece ? Jakieś pomysły/porady?

Z góry Wam dziękuję

Edytowane przez Mikołaj94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia czy da się tylko czy Ty potrafisz. Druga sprawa, że jak masz obawy to kup heli coil i tyle w temacie.

P.S. Nie siej jednym tematem po całym forum.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo dwie opcje - i jeżeli nie masz narzędzi w garażu (a wątpię byś akurat takie gwintowniki miał) to jedź na warsztat, niech przejadą gwintownikiem to gniazdo świecy - daj boże wystarczy.

A jak się okaże że jednak gwint pojechany, to w tym samym warsztacie niech ci założą helicola i masz spokój.

Chyba że zawiezienie motonga to problem a nie boisz się pracy, to są zestawy gwintownik/helicol na allegro i tak dalej, kupujesz, robisz, gotowe. Mała uwaga - jeżeli będziesz robił w domu to nie żałuj smaru przy gwintowaniu (łapie opiłki) a po założeniu helicola KONIECZNIE małym odkurzaczem przez dziurę pojedź cylinder żeby resztki opiłków wyjęło - jeżeli zostały.

No i niech moc będzie z tobą :)

 

(najlepiej jednak warsztat)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...