Skocz do zawartości

Podróżne enduro.


djSW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad motocyklem - dalekobieżną maszyną terenową w stylu lc4 adventure, jedna tylko rzecz mnie dziwi i odstręcza - one wszystkie są tak cholernie wysokie! Mam 173wzrostu i zastanawiam się, ile trzeba mieć, żeby toto spokojnie podeprzeć? Czy może to kwestia jakiejś specjalnej techniki, czy enduro jest tylko dla wysokaśnych chłopów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djSW tak jak wszystkim powiem to i tobie. Nasz farumowy BaRy dosiada yamahy wr o wysokosci siodla 998mm a ma 164cm wzrostu. Nie mozna sie tak bardzo kierowac wzrostem. Po jakims czasie sie przyzwyczaisz i bedzie super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

EnduroMax naucz się proszę czytać. Kolega nie kupuje wyczynowej WRki gdzie czas postojów skrócony jest do minimum i gdzie wzrost ma znikome znaczenie (bo można rzucić motocykl na bok w razie niewyczucia podłoża pod stopą), tylko turystyczne enduro. To jest: pasażer, bagaż, miasto, korki, postoje, balansowanie... Wszędzie trzeba się podpierać, szukać ziemi pod nogami. Nie dziwię się więc jego obawom.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominiku wiem ze nie chodzi o wyczynowa wr tylko o turystyka. Jednak przy wzroscie 173cm nie powinno byc takich problemow. Rozumiem ze np 950 adventure jest gigantyczny jednak takie ograniczanie sie wzrosten wydaje mi sie przesadne, oczywiscie moze jestem w bledzie i jesli tak to sory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 173wzrostu i zastanawiam się, ile trzeba mieć, żeby toto spokojnie podeprzeć?

 

Kolega ma v-stroma 650, a ma podobne predyspozycje i daje rade. Z tego co sie orientuje siodlo suki jest troche nizsze (3cm?) ale jest to do przeskoczenia.

Ja mam za to na odwrot z motocyklami, aby nie wygladac jak na psie powinienem chyba zaczynac od litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podróżne enduro są znacznie niższe od "terenowych". Przy 173 cm wzrostu nie szukaj raczej Super Tenery ani Afriki Twin, ale inne powinny nie być kłopotem po przyzwyczajeniu się.

Dla porównania siądź sobie na czymś wysokim i potem na Transalpie. Od razu poczujesz się jak na wygodnym turystyku i nie będzie problemów. Ja mam 180 cm i Yamahę XT600. Nie powiem, że mam duży zapas, ale spokojnie sięgam obydwoma stopami do ziemi. A przecież jak jesteś o 7 cm niższy to nie całe 7 przypada na krótsze nogi :notworthy: . Spotkałem kiedyś gościa, który miał XTZ660 i przewrócił się podczas jazdy do domu zaraz po kupieniu. Najechał powolutku na krawężnik i chcial się wtedy podeprzeć, ale już mu nie starczyło nogi do ziemi. Potem juz nie miewał podobnych przygód.

Będziesz się musiał przyzwyczaić i to wszystko. Dasz radę na pewno. Zwróć uwagę, że czym bardziej szosowe to enduro tym niżej ma siodło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...