Skocz do zawartości

W jakim terminie płacić mandat?


merfi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jade sobie dzisiaj na targi POL-EKO w Poznaniu staje sobie w lesie ( rozumiecie potrzeby naturalne) a tu policja no i chcąc nie chcąc dostałem mandat 200 zł jak to Pan ładnie napisał za wjazd do cudzego lasu W jakim terminie mozna go zapłacić pytam bo jestem goły i wesoły Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo pisemko z sadu grodzkiego ze masz do zaplacenia kilka razy wiecej.. (kolesiowi tak przyszlo po pol roku i z 50' date='- uroslo mu do 600,-)[/quote']

 

Nieprawda! Koszty komornicze i sądowe są bardzo małe, więc nie mogło mu tak narosnąć...!!

Dostałem właśnie teraz takie pisemko z sądu grodzkiego i narosło z 50 do 75 zł i to po 1,5 roku.!

 

I według mnie nie warto płacić z kilku powodów... :

 

1.Pracę muszą mieć wszyscy - komornik też... ;)

2.Koszty egzekucyjne są tak małe, że warto sobie tą spłatę odłożyć na później...

3.Jak Cię "nie znają" jeszcze w skarbówce to śmiało masz 3 miesiące spokoju...

4.Jak nie mają z czego ściągać (lub komornik dupa) to wchodzą na konto, potem mogą wysłać pisemko do pracy lub wejść na jakieś zasiłki, czy na koniec na roczne rozliczenie podatku

5.Jak komornik dupa to i umoży sprawę, bo nie ma z czego ściągać...

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to sie zmienilo ostatnio, ale jeszcze niedawno sciagali to podczas placenia podatku jesli miales jakis szwrot a odsetki za przeciagniecie byly tak smieszne za az sie nie oplacalo placic w terminie... Ale moze cos sie pozmienialo bo jak czytam to doswiadczenia innych sa troche inne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kudłaty - ten Twój kumpel, to chyba ze 3 mandaty po drodze jeszcze złapał...

 

Dostałem mandat za prędkość w lutym tego roku (200pln). Nie zapłaciłem. W październiku dostałem pismo od komornika (nie zastał nikogo w domu), że mam zapłacić do 20.X.05. Poszedłem na początku listopada do US i zapłaciłem 212 pln. Pan mi powiedział, że 6 zeta doliczyli za pierwszą egzekucję (ten papierek z wezwaniem), a drugie 6 zeta za to, że nie stawiłem się do 20.X, tylko później.

Z tego wynika, że naliczane są tylko koszty egzekucji w wysokości 6 zeta od każdego spaceru komornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...