Skocz do zawartości

Simson S70


Empire
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kumpel przerabial simsona na 70 czyli cylinder + glowica i kosz sprzeglowy od 70 oraz dal korki do walu. A jak kartety powiekszal? pilnik :) jak jechalem z nim swoim simsonkiem (50ccm) nie mialem z nim zadnych szans. Kiedy juz mialem etke to jak przetestowalismy go to simek dawal 90-95 km/h. Chyba przez ten kosz mial bardzo dlugie biegi a moc bylo czuc dopiero na wysokich obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratery trzeba rozwiercic na 51,5 mm, albo 52mm. Co do tego 95 km/h to ja tez nie wierze, jak max nowego s70 jest 75 km/h. Wiec kosz sprzeglowy od s70 daje ci 75 km/h na zebatce 15. Jak zalozysz zebatke 17 z tym koszem, to bedziesz mial Vmax 85 i bardzo malo mocy. Czyli 95 jest nieosiagalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego 95 km/h to ja tez nie wierze, jak max nowego s70 jest 75 km/h.

Wiesz... Mój simek bez przeróbek na cylinrze 50ccm wyciąga 75km/h a jak się dobrze rozpędzi to 80km/h. Jak narazie żaden simek ze mną nie wygrał. Prękość do 65km/h była sprawdzana na liczniku skuterka kumpla (mój pokazywał tak samo) a do 80km/h było już sprawdzane na moim (simsonowskim) bo skuter więcej nie wyciągnął ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ztego jak w tuning wlożył 2500 zl

Przesadził ostro. Za ta kase (procz oczywiscie zainwestowana w simsona), mógłby spokojnie kupić sobie np. XJ600 z 1992 roku ;)

 

Co do 100km/h, to ja dalej jestem sceptyczny. Wsadził 2500zł (nie wiem po co), ale nie wróże dlugiej żywotności silnikowi (no i ramie przy takich przeciążeniach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel lata simsonem 90kmh! Ale co ztego jak w tuning wlożył 2500 zl! I dalej ma simsona   :evil: Tylko takiego który lata 90  8)

 

 

O Boze jak mozna w simsona wlozyc 2500 ;) chyba ze to jest jego motor ktorego bedzie mial dluuugo dluuugo :) Ja bym nigdy tyle nie wlozyl - nie lepiej zeby kupil sobie jakies RG albo MBX ?

 

Pozdr. Magik 8)

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ze to jest jego motor ktorego bedzie mial dluuugo dluuugo

Ale i tak nigdy nie odzyska zainwestowanej kasy, więc według mnie taka operacja mija się z celem. Lepiej tłuc sie 50ccm, a kaske zbierac i kupic cos powaznego, niz szpanować: "moj simek pojdzie 100km/h" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja Mam s 60 8) Niewiele przerobek bo raptem powiekszone kanaly gaznik od ts i wal od S70 z lozyskami c3 lekko zmieniona komora wstepnego sprezania z korkami 8) i V max to 80 jak jest wiatr to 75:P na 15 zebatce:P:P Kolega ma s70 enduro i moze co najwyzej mi ekh ekh nie powiem co ;]pozdrawiam ;]jestem na kazdym biegu szybszy przez duzo wieksze obroty;];):P Na przyspieche tez ogląda moje plecy :evil:;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...