Skocz do zawartości

Lusterko się rusza - problemik


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Dobry.

W sumie mam drobny, ale upierdliwy problem.

Mianowicie moje lusterka są regulowane dzięki zastosowaniu kulki na końcu drążka - w sumie standard w tym temacie.

Wszystko jest niby OK, tyle że jedno z lusterek trochę za lekko chodzi na kulce, w rezultacie czego systematycznie się rozregulowuje.

Nie wiem, jaki patent zastosować - kleić na stałe nie chcę, bo szkoda lusteka, a może jeszcze urosnę :lol: Dodam, że obudowy luster, a więc i sama kulka, wykonane są z aluminium.

Pytanie - co zrobić, żeby kulka się tak lekko nie ruszała i była zdecydowania silniej osadzona w gniazdku? Czy są do tego celu jakieś środki, preparaty itd czy też może jest jakaś technika mechaniczna (może podgrzanie i nagłe schłodzenie?).

Bardzo proszę o nie podsyłanie rad w stylu "najlepiej zmień lusterka", choćby z tego powodu, że są to właśnie zmienione lusterka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
A czy obudowa lusterka jest rozbieralna?

 

Sęk w tym, że jest tu lustro, w którego aluminiowej obudowie wykonane jest wgłębienie, w którym z kolei porusza się kulka znajdująca się na końcu wysięgnika. I ta oto kulka zbyt łatwo rusza się w owej dziurze (Boże, co za łopatologię uprawiam tutaj). To powoduje z kolei, że lusterko non stop się rozregulowuje.

Liczę na rady, co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Dominik!

Czy problem rozwiazałeś? Wpadł mi do głowy pomysł (może głupi ale..) Znam taki preparat który stosuja do samochodów mechanicy zapobiegajacy piskom klocków hamulcowych. W sprayu cos jakby klej nie klej a raczej srodek tłumiacy drgania.Przecież pisk powstaje pomiedzy blacha klocka a jarzmem.Ten preparat nakłada się cienką warstwą ze dwa,trzy razy a po odparowaniu rozpuszczalników powierzchnia robi sie lepka i wtedy tłumi drgania.Moze spróbuj cos takiego zastosować.Zaaplikuj tego siuwaxu w otwór kulki.Jak by to nie zdało egzaminu mozna wypłukac środkiem do mycia układów hamulcowych.My uzywamy Wurtha ale chyba na rynku sa dostepne tez innych marek.

Jak zaryzykujesz to napisz czy pomogło.Ew.zapytam mechaników czy maja jakieś opakowanie na wykończeniu to mógł bym Ci wysłać bo przecież potrzeba tego małą ilość.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy CI się Dominiku spiodoba mój pomysł, bo to w końcu Monster, a Ty jesteś Ducatisti ....

... może da się lekko ścisnąć brzegi tej dziury, w której siedzi kulka :lol: . Poważnie. Lekko, powoli ścisnąć jakimś imadełkiem, czy czymś podobnym. Będzie ciaśniej.

Ja mam kulke z aluminium, ale dziurę ( :lol: ) z plastiku, którego bym nie mógł dogiąć. Ty jednak masz możliwość, jeżeli tylko jest dojście.

Nie pisz tylko, że to świętokradztwo Duca tak traktować :), ... a może to KTM?

 

Pozdro.

 

PS. Będę myślał dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Opiszę owe lusterko jakbym kumplom opowiadał, jak babkę posuwałem, czyli obrazowo bardzo, mówiąc krótko.

Otóż.

VXie mój drogi - lustro jest do Duca, ale to żadna świętość, można ingerować śmiało. Tyle że nie ma jak, bowiem nawet gdybym chciał "ścisnąć dziurę" :lol: to nie da rady, bo dziura nie ma żdanego elementu wystającego na tyle, żeby czymkolwiek ją zmniejszyć. Nie ma za co chwycić, żeby ścinąć (kurde, perwersyjny temat to lustro :lol: )

Damianie mój drogi - kulka albo została wciśnięta w ten otwór, jak piszesz, albo też uchwyt z kulką został wpasowany wcześniej, następnie zaś włożone lustro i jakoś to wszystko zmontowane do kupy, ale nie ma śladów montażu, więc chyba mocowanie zostało do lustra jednak wciśnięte (może pod wpływem nagrzania aluminium? trudno powiedzieć).

EN mój drogi - chyba to byłoby najbliższe rozwiązanie - zaaplikowanie do dziury jakiegoś preparatu, żeby się węższa zrobiła (ahh, rozmarzyłem się, ja stary małżonek :lol: :lol: :lol: ). Być może środek ten spowodowałby, że kulka bardziej mocno osiadłaby w tym gnieździe i przestała się ruszać. Na razie spróbuję zapytać mechaników, czy mają coś takiego, a jakbym miał problemy z pozyskaniem to dam Ci znać na PW czy mógłbyś mi pomóc.

Niniejszym wszystkim dziękuję, co bynajmniej nie zwalnia Was od kombinowania dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik mam pytanie. Kulka jest z aluminium , gniazdo w lusterku też. A więc obie współpracujące powierzchnie są z aluminium ? Trochę mi to nie pasuje

Nie masz czasem aparatu cyfrowego ? posłał byś mi zdjęcia na maila może mógłbym coś wymyśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj tam psiknąć spraya do łańcuchów.  

 

a najlepiej prześlij zdjęcie to coś się wykombinuje

No spray do łańcucha to dobry pomysł dobrze nasmarujesz i będzie jeszcze łatwiej chodzić :) ;)

Oglądałem to lusterko i wydaje mi się że jedyne rozwiązanie to przykleić to na stałe, gdyż ono jest nierozbieralne (chyba że się zbije lustro) A najlepszy pomysł to założyć inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
spróbuj tam psiknąć spraya do łańcuchów.  

 

a najlepiej prześlij zdjęcie to coś się wykombinuje

No spray do łańcucha to dobry pomysł dobrze nasmarujesz i będzie jeszcze łatwiej chodzić :) ;)

Oglądałem to lusterko i wydaje mi się że jedyne rozwiązanie to przykleić to na stałe, gdyż ono jest nierozbieralne (chyba że się zbije lustro) A najlepszy pomysł to założyć inne.

 

Kurde Radek, ojj dostanie Ci się jak sie spotkamy :lol: :lol: :lol:

 

Pipcyk - zrobię zdjęcie w weekend i umieszczę w poście - może jak będzie widać co i jak, będzie łatwiej coś doradzić.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest tam jakaś wkładka z tworzywa sztucznego to jesteś uratowany ( znaczy lusterko :lol:) , no chyba że wkładka jest teflonowa

Można użyć jakiegoś modyfikatora, lub rozpuszczalnika - tworzywo zwiększy swoją objętość ( spuchnie) czyli reasumując dziura będzie ciaśniejsza ;) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj tam psiknąć spraya do łańcuchów.  

 

a najlepiej prześlij zdjęcie to coś się wykombinuje

No spray do łańcucha to dobry pomysł dobrze nasmarujesz i będzie jeszcze łatwiej chodzić :) ;)

Oglądałem to lusterko i wydaje mi się że jedyne rozwiązanie to przykleić to na stałe, gdyż ono jest nierozbieralne (chyba że się zbije lustro) A najlepszy pomysł to założyć inne.

 

A widziałeś kiedykolwiek w życiu jaką konsystencję ma smar do łańcuchów kiedy zastygnie :?:

Jest przede wszystkim bardzo lepki.

 

Chodzi o to by wypełnić czymś luz który powstał. Smar w chwii "psiknięcia" jest w stanie skupienia wodnym więc dotrze do najdalszych zakamarków. Po chwili robi się dość gęsty więc powinien wypełnić dobrze gniazdo kulki.

 

Dominik, ile kosztuje nowe lusterko :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...