Skocz do zawartości

Mini Bike :]


Bari
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jak kapie paliwko to chyba plywak sie wiesza, albo zaworek iglicowy? Rozebrac gaznik pozostaje.

 

Już to robiliśmy.

 

A Ty też masz taką rureczke dziwnie odstającą?

 

pozdr.

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam, ale nie cieknie z niej waha ... :buttrock:

 

Sprobuj tak, otwierasz karanik, otwierasz ssanie, dzwignia do gory, kluczyk przekrecasz (jak masz icon_question.gif ). Potem 1-2 pociagniecia na "sucho" czyli wolno, nie energicznie.

 

Nic to nie daje ... ;)

Jak działa ten patent z wiertarką Enduromaster ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę moje doświadczenia.

Wraz z bratem mamy w sumie 4 pockety kupione w ubiegłym roku, jeżdżą na nich tak dzieci jak i dorośli.

 

Film1 , Film2

 

Tak jak pisze Zbig to jest straszna chińska tandeta, ale za takie pieniądze, czego można więcej chcieć. :)

 

1. Po kupieniu należy rozebrać na czynniki pierwsze (oprócz silnika) i poprawnie skręcić, zmontować, zastosować lepsze (dobre) śruby, poprawić gwinty.

2. Potwierdzam spostrzeżenia Zbiga - zębatka zdawcza na silniku nie jest w jednej osi z zębatką na tylnik kole, trzeba to poprawić, bo łańcuch długo nie wytrzyma.

3. Należy bezwzględnie wymienić chińską świecę na coś normalnego – może być NGK BM6A lub BM7A (takie są używane w kosiarkach i piłach spalinowych). U nas na oryginalnych chińskich świecach nie chciały w ogóle pracować.

4. Niektóre modele są bardzo mocno zakonserwowane, i trudno je na początku odpalić. Potwierdzam cieknięcie paliwa z gaźników, w moim wypadku były to zawieszone pływaki, na szczęście po kilkakrotnym „puknięciu” w gaźnik się odblokowały.

5. Stosuje dobry syntetyczny olej. Wg różnych dostępnych dokumentacji stosunek od 1:25 do 1:50, ja stosuje ok. 1:35.

6. Pierwsze zapalenie: zdejmij filtr powietrza, postaw pionowo na przednim kole, otwórz ssanie i przepustnice gazu, wstrzyknij strzykawką kilka centymetrów paliwa, postaw na kołach, pociągnij kilka razy wolno rozrusznikiem a następnie intensywnie, powinien zapalić. W moim wypadku z pierwszym zapaleniem były straszne problemy, zdejmowałem obudowę rozrusznika i zapalałem za pomocą wiertarki.

7. Z modernizacji jakie wykonałem to zmiana podnóżków, które przy używaniu przez dorosłych lub przy kraksie urywają się na jakieś normalne np. od Simsona. Ponieważ w moich egzemplarzach obudowa rozrusznika jest plastikowa, podczas szarpania przy zapalaniu urywają się plastikowe uszy mocujące obudowę do silnika. Można oczywiście kupić obudowę aluminiową, ja te oryginalne plastikowe wzmocniłem kawałkami blachy, która przynitowałem do obudowy.

 

Zabawa jest super, tyle frajdy za takie pieniądze, ale rywalizacja z dziećmi jest raczej niemożliwa bo, różnica w wadze daje o sobie znać. Może taki model H20 z 10 konnym silnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max. Geschwindigkeit: bis ca. 110 km/h ( je nach gewicht)

ca. 13 PS Power

:) :icon_eek: :icon_eek:

110 km/h :bigrazz: smierc w oczach. Sory ale tego juz bym dziecku nie dal.

Dla porownania ETZ 150 (jak ktos latal to wie ze to dosc zrywny motorek) ma okolo 10PS (KW), a tu jest ich 13 :icon_eek: Policzylem wspolczynnik mocy do masy dla Diversiona jest to 0,31 ! dla Etz 150 0,08 a dla tego H20 az 0,5 :biggrin: Porsche 911S (sport!) 0,25 Ja bym sie bal :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

110 km/h na minibike to chyba jednak przesada. Ale wyobraźcie sobie jadący np. maluch albo inne powolne auto jadące 70km/h i wyprzedzające je mini bike hahaha, ale kierowca miałby mine.

 

 

pozdr.

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...