Skocz do zawartości

Jakość polskiego paliwa


TIJO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest do du%^&py :D jak jestem za granicą i mam wjechać do kraju to najpierw się tankuje.

W kraju tankuje na shellu .

czasami jak trafia mi się barak przy trasie to się nawet nie zatrzymuje,po co mam szarpać sobie nerwy przez najbliższe 250 km :twisted:

 

"Ludzie ludziom zgotowali ten los"

" Im więcej jeżdzę tym mniej czuję się motocyklistą " .


"The Nightrider, that is his name. The Nightrider. Remember him when you look at the night sky".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kazdym wyjeździe za granice naszego kraju mam wrażenie, ze u nas jest najgorsze paliwo i najgorsze drogi w całej Europie (no za wyjątkiem Ukrainy ale ciągle ich paliwo jest lepsze). Największą róznice jaką zauwazyłem to było spalanie mojego poprzedniego motocykla coś koło 4l/100km na białoruskim paliwie i potem na polskim koło 5l/100km przy podobnych predkosciach 8O.

 

P.S.Lanie wszelkien maści "wipołerów" itp ma snes tylko w motocyklach o dużym stopniu sprężania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlewam zwykłą (najczęściej Neste) 98 wyznając prostą zasadę że ma ona minimum 95 :-).

 

Pozdro, Pawel

 

PS. Mój dawny GS był bardzo uczulony na słabe paliwo. Na 95 ze stacji znanej z chszczenia paliwa strzelał w wydech i nie miał mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się lać tylko paliwko z Shell'a, nigdy nie miałem problemów i sądzę, że jest wysokiej jakości. Staram się omijać małe stacyjki, gdzie najczęsciej jakość paliwa jest bardzo niska. Zastanawia mnie to czy Shell bierze paliwo z Polski czy zza granicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wrażenie, że po zalaniu jakiejś bezsiarkowej na Statoilu hondzia trochę żwawsza się zrobiła. Widocznie wcześniej musiałem na syf trafiać.

 

Podobnie romet po zalaniu benzyny ze stacji preem - paliwko kupiliśmy gdzieś w wielkopolsce w drodze powrotnej z Wolsztyna (szkoda, że tylko 10l :D ). Trzymał na nim non-stop 54km/h a zwykle bywało 52 z hakiem (gdy tankowałem na lokalnej stacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankuje na Orlenie jak i Neste zwyczajną 95 i jest spoko, nie miałem nigdy problemów z ich paliwami.

 

 

Zastanawia mnie to czy Shell bierze paliwo z Polski czy zza granicy?

 

Z Polski - bynajmniej Shell gdzie kiedys tankowałem brała paliwo z polskiej hurtowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem paliwo na stacji o bardzo złym mniemaniu w mojej miescinie (dolewali miksol a akurat mi sie skonczyl). Gdy straciłem cierpliwość i zlałem je, to się nawet palić nie chciało :/. Co do paliwa na małych stacjach, mam jedną stację na której jest super paliwko. Petrochemia Płock ma całkiem niezłe, jednak troszke odstaje od mojego faworyta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankuje na Orlenie jak i Neste zwyczajną 95 i jest spoko' date=' nie miałem nigdy problemów z ich paliwami.[/quote']

 

Orlen też moge zaliczyć do moich zaufanych koncernów :D Przede mną jeszcze BP do testowania - jestem ciekawy czy odczuje różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.Lanie wszelkien maści "wipołerów" itp ma snes tylko w motocyklach o dużym stopniu sprężania.

 

Przed sprzedaza mojej ETZ 250 wlalem paliwo Verva 98.I o dziwo-moto zaczelo jezdzic odczuwalnie lepiej, wkrecalo sie bez problemu na obroty.Wiec nawet na NRDowska technike to dziala :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się lać tylko paliwko z Shell'a' date=' nigdy nie miałem problemów i sądzę, że jest wysokiej jakości. Staram się omijać małe stacyjki, gdzie najczęsciej jakość paliwa jest bardzo niska. Zastanawia mnie to czy Shell bierze paliwo z Polski czy zza granicy?[/quote']

 

a myslisz ze texaco, mobil, bp to skad biora paliwo, kazdy z tych koncernow ma swoje wiertnie i rafinerie, kazdy zarabia na swoim...

:mrgreen:

 

[ Dopisane: 11-11-2005, 04:11 ]

Tankuje na Orlenie jak i Neste zwyczajną 95 i jest spoko' date=' nie miałem nigdy problemów z ich paliwami.[/quote']

 

Orlen też moge zaliczyć do moich zaufanych koncernów :D Przede mną jeszcze BP do testowania - jestem ciekawy czy odczuje różnice.

 

Powiem ci, ze w przeszlosci duzo tam tankowalem, jednak juz wiecej tego nie zrobie, omijam ich z daleka...

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...