Skocz do zawartości

Cylinder 60 a głowica 50


kuba1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar kupić sobie cylinder do simsona 60 taki na allegro za 90zł lecz w komplecie cylindra niema głowicy. Czy pasuje głowica z 50 jak zadałem pytanie do gościa który to sprzedaje czy będzie pasować głowica z 50 napisał mi że tak. Wierzyć mu czy nie. Proszę o wypowiedz tych którzy zakupili taki komplet do simsona.

Z góry dzięki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chlopski rozum- cylindec 60tka jets napewno szerszy od 50. glowica 50tki jest dopasowana do 50 a nie 60... bedzie chyba za szeroki. chyba ze zrobisz cos ala planowanie od srodka, ale nie wiem czy to cokolwike da... poza tym nie slyszalem zeby sprzedawali same cylindry bez glowicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka ja tez mialem taki dylemat.jak mialem simsona to rozwiercilem cylinder 50 na 60 i zalozylem tę samą glłowice i wszystko pasowalo.cylinder 60rózni sie tylko srednica wewnętrzna tuleji.pozatym wszystko jest takie samo wiec glowica powinna pasowac.Ja swojaą delikatnie splanowałem :D dla lepsych osiągów,ale z planowniem nie ma co przesadzać bo ci korba bokiem wyjdzie :P powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pojezdzie chlodzonym powietrzem bedzie paowac choc wypadaloby zalozyc taka z wieksza komora spalania. w koncu nie ma tu kanalow od chlodzenia wiec mozna ja zastapic. Z planowaniem trzeba uwazac bo jak zabardzo splanujesz to silnik sie bedzie przegrzewal, spuchnie tlok i sie zatrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KrzyChules

tłok ma wieksza srednice i po przerobkach głowica będzie pasowac

w charcie mam zamontowane 55 cc ( na oryginalnym cylindrze) i musiałem roztoczyc głowice ale biło dalej ( srednica zwiekszona o 2 mm )

musiałem dorobic uszczelke z aluminium i dopiero sie uspokoiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle Tłoki 60cmm do simacza są przystosowane do orginalnych glowic. Przynajmniej na wsi u mnie SIMSONOWCY zakladają ne niby Tuningowane i szaleją, wkoncu jak by bylo trzeba inna glowice to na zdrowy rozum byla by ona sprzedawana razem z cylindrem i tlokiem.

 

Pozdrawiam Veteranos!

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Siemka mam jeszce jedno pytanie mieliście jakieś problemy z zestawami 60ccm z allgro słyszałem ze cylindry są słabej jakosci tłoki sa tez słabej i szybko sie zakleszczaja (to nie sa potwierdzone inf.).

Co wy otym sadzicie. Czy opłaca sie kupywać cylinder 60 ccm kogo byście polecili (jakiego sprzedającego). I ewentualnie jaką czesc z zestawu byscie wymienili na lepsze i jakie czesci wam sie popsuły. ??

 

 

P.S. Przymiezam sie do mymiany ponieważ na cylindrze zerwał mi sie gwint ;) Niemam pojecia co zrobić słyszałem ze moga nagwntować to prawda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej a nie lepiej dac cylinder do szlifu orgnalny niemieci i zeby wam rozwiercili do 60ccm bo przeciez ta 60 na allegro ona jest jedynie rozwiercona

 

mi sie wydaje ze by lepiej tak bylo poniewarz co orginalne to jest lepszej jakosci niz te polskie

 

przemyslcie to!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...