Skocz do zawartości

GS500 Cup


yaceque
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie sprzedam przez zimę swojego GSa to pomyślę nad udziałem w pucharze jeśłi oczywiście dojdzie on do skutku :) Do Poznania daleko nie mam, spać mam gdzie także dla mnie żaden kłopot ;)

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie sprzedam przez zimę swojego GSa to pomyślę nad udziałem w pucharze jeśłi oczywiście dojdzie on do skutku  Do Poznania daleko nie mam, spać mam gdzie także dla mnie żaden kłopot

 

.... będziemy współzawodniczyc :twisted: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ja bym był zainteresowany ale nie wiem jak z dojazdem bo chodzi o tor w Poznaniu??? ja mieszkam na południu POlski niedalkego Cieszyna. Może bym namówił tatę aby się przejchał ze mną na te zawody :D Chciałbym się czegoś więcej dowiedziec :D:D np. czy wymagane prawko bo ja mam tylko A1, i ogólnie jakie są dokłade koszty włacznie z przygotowaniem moto, no i jeszcze jakies info :P  

pzdr Jaro

prawko nie jest wymagane w ogole podobno

 

lol a to juz chyba przesada... wpuszczają kolesi bez prawka na tor, gdzie i tak będzie jezdzic masa ludzi niekoniecznie mających pojęcie o jezdzie na torze????(nie twierdze ze ja mam)... chyba lobby warsztatów naprawiajacych motocykle wraz z kołem łódzkiego pogotowia przeforsowały ten przepis dopuszczający byle kogo na tor... jesli takowy przepis istnieje...

 

nie twierdzę ze ci co mają prawko są super... a ci co nie są do bani i nie umieją jeździć- ale wydaje mi sie niemniej ze to spore ryzyko- w koncu jak ktos umie jezdzic to zrobi prawko... a jak ktoś stracił za jazdę po pijaku czy za punkty to moze go lepiej nie wpuszczać...

 

ps zastanawiałem się nad tą imprezą ale ktoś mnie własnie odstraszył. koszta sa na tyle niskie ze praktycznie kazdego na to stać... ale mnie nie stać na nową zabawkę,ciuchy i rehabilitację przez jakiegoś głąba nie umiejącego jezdzić...

imho jakas elementarna wstępna selekcja jest niezbędna- chyba ze to zawody pod publike która lub jak się ludzie kasują...

 

nieco się wyprowadziłem z równowagi...mam nadzieję ze post pozostał przejrzysty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie twierdzę ze ci co mają prawko są super... a ci co nie są do bani i nie umieją jeździć- ale wydaje mi sie niemniej ze to spore ryzyko- w koncu jak ktos umie jezdzic to zrobi prawko... a jak ktoś stracił za jazdę po pijaku czy za punkty to moze go lepiej nie wpuszczać...

Bla bla bla. Podam ci dwa slowa - klucze:

 

1) Wiek

2) Talent

 

Teraz pomysl, polacz jedno z drugim i zgadnij, dlaczego w tym pucharze nie jest wymagane prawo jazdy, a dolna granica wieku wynosi bodajze 15 lat (chyba, ze sie cos w regulaminie zmienilo...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie twierdzę ze ci co mają prawko są super... a ci co nie są do bani i nie umieją jeździć- ale wydaje mi sie niemniej ze to spore ryzyko- w koncu jak ktos umie jezdzic to zrobi prawko... a jak ktoś stracił za jazdę po pijaku czy za punkty to moze go lepiej nie wpuszczać...

Bla bla bla. Podam ci dwa slowa - klucze:

 

1) Wiek

2) Talent

 

Teraz pomysl, polacz jedno z drugim i zgadnij, dlaczego w tym pucharze nie jest wymagane prawo jazdy, a dolna granica wieku wynosi bodajze 15 lat (chyba, ze sie cos w regulaminie zmienilo...)

 

to cool. ja odpadam. nie zamierzam jezdzic z banda 15latków o ktorych nikt nic nie wie...(nie twierdze ze o wszystkich ale moze sie zdarzyc ze sie jakis baran znajdzie-w koncu wymagania są żadne)...

 

za duzo kretynów znam...

 

nie zrozumcie mnie źle- nie jestem jakimstam sztywniakiem jezdzącym 20/h ale wg mnie cośtam nalezy wiedziec o jezdzie motorkiem zanim sie zacznie zaiwaniac 160< po torze razem z innymi...(zwłaszcza po dziurawym torze gdzie optymalny tor jazdy nie zawsze jest najlepszy:P ).

znam paru kolesi ktorzy nigdy nie jezdzili i kupili sobie 600tki... nie wyglada to rozowo...

na tych zasadach pojechac moze kazdy - szansa na oszołoma jest więc realna...

 

potrzeba poszukiwania talentów nie moze byc wazniejsza od szerokopojętego bezpieczeństwa. ci co nie mają prawka powinni przechodzic jakiśtam test praktyczny i tyle...jakikolwiek test: kompetencji ,umiejętności czy czegokolwiek byłby imho na miejscu...

 

 

i na przyszłość nie wyciagaj jednego zdania z kontekstu,proszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyciagam zdania z kontekstu, a odnosze sie do calosci - to po pierwsze. Cytat byl przypadkowy

 

Po drugie - byles kiedykolwiek na torze poznan? Widziales, jak jezdza ci 15 - 16 latkowie, chocby wlasnie w GSach? Bo po twoich postach widze, ze nie masz o tym zielonego pojecia i teoretyzujesz bez sesnu.

 

Po trzecie - co ma umiejetnosc jazdy motocyklem na torze i wyscigi do posiadania PJ? Myslisz, ze obecni mistrzowie zaczynali swoja kareiere dopiero po zdaniu egzaminu? A co z klasa 125, swiatowa wylegarnia talentow, gdzie wlasnie scigaja sie glownie nastolatkowie, uwaga - bez prawa jazdy? LOL

 

Oj kiepsciutkie pojecie masz o jakichkolwiek wyscigach motocyklowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2004 roku, 3 miejsce w klasyfikacji generalnej zdobyl Andrzej Chmielewski. Czy nie mial on wtedy 15 lat ?? Pozniej wyjechal do Hiszpani szlifowac swoj talent. Z reszta jak ktos nie ma pojecia o jezdzie to nie pcha sie na tor, bo go poprostu tam nie ciagnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wie po prostu czy da rade pokonac ten tor bez żadnych wypadków, nikt sie nie bedzie cisł na niego jak wie ze moze sobie zrobić krzywde więc AWFUL jak coś chcesz jeszcze napisać to przemyśl to dobrze a potem pisz

pzdr Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie twierdzę ze ci co mają prawko są super... a ci co nie są do bani i nie umieją jeździć- ale wydaje mi sie niemniej ze to spore ryzyko- w koncu jak ktos umie jezdzic to zrobi prawko... a jak ktoś stracił za jazdę po pijaku czy za punkty to moze go lepiej nie wpuszczać...

Bla bla bla. Podam ci dwa slowa - klucze:

 

1) Wiek

2) Talent

 

Teraz pomysl' date=' polacz jedno z drugim i zgadnij, dlaczego w tym pucharze nie jest wymagane prawo jazdy, a dolna granica wieku wynosi bodajze 15 lat (chyba, ze sie cos w regulaminie zmienilo...)[/quote']

 

to cool. ja odpadam. nie zamierzam jezdzic z banda 15latków o ktorych nikt nic nie wie...(nie twierdze ze o wszystkich ale moze sie zdarzyc ze sie jakis baran znajdzie-w koncu wymagania są żadne)...

 

za duzo kretynów znam...

 

nie zrozumcie mnie źle- nie jestem jakimstam sztywniakiem jezdzącym 20/h ale wg mnie cośtam nalezy wiedziec o jezdzie motorkiem zanim sie zacznie zaiwaniac 160< po torze razem z innymi...(zwłaszcza po dziurawym torze gdzie optymalny tor jazdy nie zawsze jest najlepszy:P ).

znam paru kolesi ktorzy nigdy nie jezdzili i kupili sobie 600tki... nie wyglada to rozowo...

na tych zasadach pojechac moze kazdy - szansa na oszołoma jest więc realna...

 

potrzeba poszukiwania talentów nie moze byc wazniejsza od szerokopojętego bezpieczeństwa. ci co nie mają prawka powinni przechodzic jakiśtam test praktyczny i tyle...jakikolwiek test: kompetencji ,umiejętności czy czegokolwiek byłby imho na miejscu...

 

 

i na przyszłość nie wyciagaj jednego zdania z kontekstu,proszę...

 

O rety ale zaleciało "preclową" ideologią...

 

Jeśli nie chesz jeździć po torze z bandą 15'latków to lataj sobie dalej po ulicach wśród drzew, pijanych kierowców starych polonezów, niewyspanych tirowców, driverów w moherowych beretach i dresiarzach w BMkach... NA 100% BĘDZIESZ SIĘ CZUŁ BEZPIECZNIE!! Szczególnie w towarzystwie, drzew, krawężników i gładkich jak stół polskich drogach!

 

Gdyby do zabawy w MMP albo Pucharach PZMot wymagane było prawo jazdy to polska scena wyścigowa nawet by nie kwiczała, po prostu by jej nie było!

 

Dla kogo niby były GS500, NSR i CBR Cup za jakieś 20 tys. zł - dla 30'letnich binezsmanów, którzy ścigają się w MMP od 10 lat?

 

Podejrzewam, że ci 15'letni gówniarze mają większe pojęcie o motocyklach niż kolega awful, dlatego radzę najpierw przyjechać na tor i zobaczyć jak wyglądają wyścigi klas pucharowych, a potem komentować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde ludzie część z was nie czyta dokładnie postów. napisałem wyraźnie ze nie tweirdze ze WSZYSCY młodzi są oszołomami tylko ze JEST SZANSA na oszołoma BO nie ma ŻADNEJ weryfikacji ...

 

nie tweirdze ze wszyscy nie umieja jezdzic, napisałem tez ze prawko niekoniecznie mowi o umiejetnosciach jezdzacego... wszystko to napisałem- wystarczyło przeczytac całosc a nie po łepkach...

 

wierze ,ze SĄ ludzie młodzi i zdolni, wierzę i zgadzam sie z tym, ze nalezy dac im szanse :D:P:P... ale to nie znaczy ze należy dopuscic WSZYSTKICH bez JAKICHKOLWIEK wymagań-a to są 2 odrebne sprawy...

 

wsrod hordy spoko gosci jest szansa na oszołoma bo nie ma zadnego przepisu chroniącego przed takimi i o TO mi chodzi a nie o to zeby wywalic wszystkich bez prawka itp...

 

mówi się ze motocyklisci dzielą sie na tych co lezeli i będą lezęc...ja lezałem juz- i to nie raz -ale tylko raz z własnej winy(na dodatek w lesie:P )... reszta przez cudzą głupote i wymuszenia- i tego sie własnie boję- braku wyobraźni niedoswiadczonych kierowcow...(sądzę tez ze jeszcze będę lezał- ale wolałbym tego uniknąć).

 

brak przepisów regulujacych dostęp- jak zaproponowałem wczesniej np jakis test kompetencji dla nieposiadających prawka(jak umieją to przejadą go przeciez ;p ) po to zeby ZMINIMALIZOWAC szanse na wypadek ... i tyle...

 

jak coś to taki test kompetencji moglbym dotyczyc wszystkich-zeby nie dyskryminowac-także tych z prawkiem...nie marudziłbym.ktos nie przejdzie- to nie wejdzie- zadna strata...a jaki zysk-kasa ,zdrowie a moze więcej...

 

to jest kwestia bezpieczenstwa i tyle. po co niepotrzebnie ryzykowac skoro mozna zrobic to i owo w tej sprawie...

 

jeszcze raz dla tych co czytają wypowiedzi po łepkach:

-nie twierdze ze młodzi nie umieją jezdzic...

-nie weirdze ze ci co mają prawko są super a ci co nie mają są fe...

-nie twierdze ze nalezy wywalac ludzi bez prawka ot tak ...

-twierdzę natomiast ze przy braku jakiejkolwiek weryfikacji ISTNIEJE szansa ze sie wpusci na to oszołoma,przez którego ktos ucierpi...

 

i tyle.

 

ps nie jezdziłem na torze, nie tweirdze ze jezdze zajebiscie itp... ale sądzę ze na torze jezdzi sie SZYBCIEJ niz na normalnej drodze, a szybciej = bardzie zaboli gleba jak ktos Cię zahaczy bo mysli ze jest super i ze pojedzie 2mm od Ciebie...

 

pozdrawiam czytających i tych półczytających...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak dlugo jezdzisz ale po Twojej wypowiedzi widac ze nie masz o tym zielonego pojecia

mysle ze Ty bylbys jednym z wiekszych zagrozen na torze a nie pietnastolatkowie ktorzy faktycznie wjada na tor, bo jak na razie nie slyszalem o sytuacjach gdy na torze pojawial sie "przypadkowy/statystycznt" pietnastolatek

masz racje -nie wjezdzaj na tor bo zagrazalbys innym

 

oczywizna ze na torze jezdzi sie duzo szybciej niz w ruchu ulicznym ale prawdopodobienstwo powaznego uszczerbku na zdrowiu jest duzo mniejsze niz na naszych polskich ulicach pelnych dziadkow odzianych w moherowe berety (tudziez inne kapelusze) w autach typu tico

 

lezales tylko raz(z wlasnej winy)?-niemozliwe, a jesli faktycznie, to tym bardziej potwierdzasz moja pierwsza teze

ahi-nic do Ciebie nie mam, nie traktuj tego posta jako jakas zlosliwosc, to tylko moje subiektywne odczucia po przeczytaniu Twoich postow

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czuję się mocno niezrozumiany- co gorsza nie rozumiem dlaczego...zdrowy rozsądek podpowiada ze brak wymagań jest nierozsądny...

wiec 2 historyjki dla ludzi z wyobraźnią poniżej przeciętnej:

 

jest sobie 2 kolegów. jeden ma aprilke 50/80 a drugi gs500(zbieg okolicznosci). kolesie znają się juz pare lat bo to sąsiedzi, jezdzą ze sobą pół sezonu,znają się, obaj wiedzą ze drugi 'umie' jezdzić... pewnego dnia ten od 80tki przychodzi do tego od gska i mowi: słuchaj stary, musze skoczyc do gdziestam a to 200km w 1strone, pozycz gsa bo moim to trochę strach tak daleko...

drugi mowi - spoko stary,ale najpierw zrob ze mną kółko po osiedlu, bo jeszcze na moim nie siedziałeś. przejechali sie po dzielni(droga osiedlowa wiec 20...). spoko- dajesz rade: masz i jedz...

koles pojechał, skonczyło sie szlifem i złamaną ręką na pierwszych 2 kilometrach...za cięzki motor.

własciciel apki lat 17, gsa 25...

 

druga historia: miał awfulek nsr125, pojezdzil nią iles i chciał zmienic na cos wiekszego...oc sie konczyło,wiedziałem ze sprzedaje wiec nie przedłuzyłem(i zerwałem umowe) a w miedzyczasie ktos dowcipny skasował mi kierunek samochodem w garazu :]... znalazłem kupca, załatwiłem transportera, pojechałem go zawieźć(bez oc i kierunka przeciez nie pojade). dojechałem do miejscowosci docelowej, wypakowałem zabawke-koles pokazał kasiastemu tatuskowi co nabył(typ miał lat 19). po czym wział kluczyki, powiedziął ze bedzie w domu po 19 (była 15) jedzie na stacje beznynową, potem do kumpla po kask i dalej na miasto...

koles lat 19, brak prawka,brak oc i jednego kierunka... po 2mcach kontakt nam sie urwał...

 

obie historyjki są autentyczne, z czego druga jest moja własna jak widac;)...pierwsza zaobserowana.

 

moze ja czegos nie rozumiem: jedyne req to wiek ponad 15,gs i torowe lacze?

 

jak ja to widze: jednorazowy egzamin kompetencji dla kazdego kto chce pojezdzic na torze...np 20 słupków, okreslona odległosc, okreslony czas na przejazd: przejedzie-ok wchodzi, nie przejedzie - nie wchodzi... jesli gosciu(panna) jest dobry(a) to przejedzie- jak nie to nie. i tyle...

 

nie wątpię ze jeszcze nic złego sie nie zdazyło- bo gdyby sie zdazyło to na pewno stosowne przepisy by były... tylko dlaczego polak zawsze musi byc mądry po szkodzie?

 

 

moja gleba w lesie byla na szutrze- wyskoczyła sarna, jechałem za szybko i tyle,zablokowałem tył... w sumie moja wina... tyle w temacie moich gleb.

 

ps nie oceniaj mojej jazdy tylko po tym ze miałem glebę- o ktorej nic nie wiesz - i po tym ze jestem ostrozny tj chcę wyeliminować NIEPOTRZEBNE ryzyko,które MOZNA WYELIMINOWAC niewielkim kosztem...

 

pozdrawiam

 

ps moze ktos kto ma odrobine zdrowego rozsądku i wyobraźni mnie poprze... albo wyjasni wiecej bo nie przemawia do mnie tłumaczenie ze "trzeba szukac talentów i dac szanse komustam a na dodatek nie było wypadków jak dotąd"...

 

ps2 : poprosze o nieocenianie mojej jazdy,dopóki sie nie spotkamy na drodze...mój zdrowy rozsądek krzyczy jak czytam cos takiego...znam mase debili,ktorzy są chętni do wystartowania w gs cup , a o ktorych wiem ze nie umieją jezdzic(tj umieją przemieszczac sie z punktu A do punktu B bez wywrotki, ale sądzę ze niekoniecznie o to chodzi) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba mnie nie zrozumiales

nie pisalem ze jestes cienki bolek bo lezales, tylko ze za malo lezales zeby sie dobrze na moto jezdzic nauczyc

 

zreszta jak nie przemawiaja do ciebie argumenty o talencie to moze argumetn kasy do Ciebie przemowi

pokaz mi takiego ktory zasponsorowalby pietnastolatka nie umiejacego jezdzic -sponsorzy chyba nie sa glupi (nawet gdyby to byli bogaci rodzice) i nie topili by kasy jesli kolo mialby od razu sie rozwalic

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

argument o talencie do mnie przemawia- wierze ze jest duzo ludzi młodycch,utalentowanych milion razy lepszych ode mnie... ale nie chodzi mi o te załózmy 95% dobrych kolesi- tylko o te potencjalne 5% które robią różnicę między dobrą zabawą a stresem...

 

obawiam się ze znam przynajmniej 2 ktorzy by namowili starych na sponsoring... jeden typ po zdaniu prawka B zaraz dostał od starego jakiegos katamarana(jakiegos nowego opla zdaje sie) ktorego przekręcił na 280KM... i tym jezdzi...

 

drugi mowi ze chce 1k zł i dostaje bez gadania... tłumaczyc sie musi jak chce wiecej niz 4...[a dzieci w etiopii...]

 

jeden własnie sciaga sobie motor, drugi 2lata temu skasował skuter...

 

 

ja naprawde nie przejmuję się bez powodu...

 

jeden z ww gosci raz doprowadził do bardzo nieprzyjemnej sytuacji- wbijał sie na pałę jakims skuterkiem miedzy autka , i wyglebał sie przede mną- szlifus classicus- fart sprawił ze sie glebnął na prawą strone- gdyby padł na lewą to prosto mi pod koła... nic bym nie zdazył zrobic...raz tez(tego samego dnia tylko ciut wczesniej) kretynsko zajechał mi drogę jak go brałem...bardzo po chamsku i bardzo bez sensu-zahaczył mnie... to był pierwszy i ostatni raz jak z nim jezdziłem...

 

 

 

hihi mozliwe ze za mało lezałem- staram sie tego unikać;)...kazda gleba podobno uczy najwięcej - ale jakos nie mogę się przemóc zeby przysiąść do nauki ;););)

 

a tak na spokojnie- myslałem nad przejechaniem sie w gs...oczywiscie nie zeby cos wygrac(jestem za stary i za gruby ;) ) tylko zeby pośmigac w zupełnie innych warunkach niz drogowe...

oczywiscie przed startem stanałbym na uszach zeby sobie posmigać treningowo jak najwięcej... mam filmik szkoleniowy o torze poznan- trzeba wryć na blachę(zwłaszcza info o dziurach ,kraweznikach i optymalnym torze jazdy), potem odjąć 50% z sugerowanych prędkosci na poczatek i wtedy uznałbym, ze jestem gotowy sie przejechać...

 

to i tak dosc odległe plany bo jeszcze nie osiagnałem magicznej granicy '4k' na moim aktualnym sprzęcie ,więc nie mogę powiedzieć ze go znam...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech mi przypadnie bycie tym "rozsądnym", co to ma poprzeć AWFULa. też uważam, że jakieś wymagania w odniesieniu do kwalifikacji powinny być. argument z oszołomem który się może (choć nie musi) zdarzyć raz na sto jest bardzo trafiony. po to się organizuje wyścigi na torze, żeby ludzie chcący poszaleć mogli to zrobić bezpiecznie, by nie narażali innych.

 

konradzie1f: jeśli jest jak mówisz, tzn. że są tam bardzo utalentowani piętnastolatkowie, to przecież jaki problem będzie stanowić dla nich zwykłe sprawdznie podstawowych umiejętności z jazdy?

 

[ Dopisane: 21-12-2005, 01:59 ]

p.s. co to za filmik szkoleniowy o torze poznań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...