Skocz do zawartości

Jazda a zdrowie - wasze dolegliwości (przewiania ,nerki itd)


Sosna 83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak czytam takie tematy jak młody człowiek pisze w wieku 2..... lub 1..... lat o problemach zdrowotnych - wybaczcie to mnie śmiech ogarnia :-D :-D :-D

Na początku lat 80-siątych kiedy jeszcze kaski nie były w modzie i tak atrakcyjne jak dziś :P i nie było musu(wtedy to był wiatr we włosach :-D )

Jak było zimno zakładaliśmy czapki by łba nie urwało :twisted: jak na jesieni ludzie w futrach i paltach biegali my w podkoszulkach i wiatrówkach na bzykach śmigaliśmy itd itp

 

A dziś po ....... latach tylko palce u rąk jakoś tak dziwnie nie bardzo wporzo

ale teraz mam grzane minety i jest spoks

reszta działa , jak wsiadam na moto to mnie już nic nie boli :-D

I tak już zostanie ,a jak problemy się pojawią to sobie traje walne lub gondolę doczepię ,zapuszczę siwą brodę i pojadę na północ :D

Nie ja jeden jestem od lat w siodle ,

Pytanie czy jest sens kłapać o dolegliwościach

odpowiedz brzmi

nie ma sensu,

Lepiej odpalić sprzęta i pojeżdzić jak jeszcze zdrowie pozwala :-D :-D

" Im więcej jeżdzę tym mniej czuję się motocyklistą " .


"The Nightrider, that is his name. The Nightrider. Remember him when you look at the night sky".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku lat 80-siątych kiedy jeszcze kaski nie były w modzie i tak atrakcyjne jak dziś i nie było musu(wtedy to był wiatr we włosach )

 

Ale wtedy motocykle nie przekraczały 100km/h a teraz każdy idzie ponad 200 wiec i wiatr mocniejszy, a temat nie był po to zeby sie uskarżać na dolegliwości tylko po to jak sobie poradzic z tym, np: jakie ciuchy , ochraniacze i inne akcesoria na to są dobre bo ja nie chce być ,,połamany'' za 10 lat i nie moc dalej jezdzic, wiec nie widze nic smiesznego w tym poscie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a temat nie był po to zeby sie uskarżać na dolegliwości tylko po to jak sobie poradzic z tym' date=' np: jakie ciuchy , ochraniacze i inne akcesoria na to są dobre bo ja nie chce być ,,połamany'' za 10 lat i nie moc dalej jezdzic,[/quote']

 

jak jest bardzo zimno w granicach 0*C i poniżej

jadę na cebulkę :-D

kalesraki ,wełniane skarpety +frote, dziny , spodnie skórzane+ goretexowe, podkoszulek z długim rękawem,bluza polar+ kondonki na ręce i stopy, dwie kominiarki jedna polarowa+zwykła i bawię się dobrze dalej śmigając z :-D na ustach

Pozdrawiam wszystkich twardzieli którzy kumają klimat :-D

i wiedzą ile czasem dają grzane minety ;)zbędne aczkolwiek potrzebne ,czasem

" Im więcej jeżdzę tym mniej czuję się motocyklistą " .


"The Nightrider, that is his name. The Nightrider. Remember him when you look at the night sky".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie z trzy lata temu dorwały korzonki, bardzo bolesna dolegliwość i dużo czasu trzeba poświęcić na wyleczenie tego. Od tego momentu doceniam dobry ubiór motocyklowy i pas nerkowy :? Wspomną że jeżdżę na bzykach od 13 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowisz, ze ten temat głupi...

Nie, lepiej na przyszłość myśleć i na starość nie jękać, tylko się dalej lansować na motorku.

Członek mojej rodziny z Poznania - wujek, czy jakoś tak - przeziębił kości właśnie na jakimś bzyku w młodość i niestety zmarł z tego w/w powodu...

 

Pozdro i 3majcie sie CIEPŁO :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja 3 lata na ogarku.

cały rok jeździłem.

wiosna lato jesien zima.

czy to było -10 czy +30stopni.

nie stanowilo roznicy.

a teraz czasem mnie kolana bolą.

i moszę pochodzić chwile zeby przestało.

 

Już ogara nie mam.

Ale za rok coś będzie.

I wtedy qpie sobie ochraniacze.

I będzie fajnie.

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nawalają kolana-nie mam pełnej owiewki więc cały wiatr przyjuje bezpośrednio na nie.Bolą zwłaszcza jak jest zimno, ale w ciepłym jest ok. Nic dodać nic ująć poprostu REUMATYZM przynakmniej początki.Brak dobrych spodni.Reszte ciuchów mam i jest ok. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od czterech lat walczę z korzonkami-bardzo to bolesne cholerstwo, a wtym roku w czerwcu dodatkowo złapałem jeszcze coś gorszego prawdopodobnie "reakcyjne zapalenie stawów" - pogieło mi prawe kolano prawy nadgarstek i klatkę piersiową tak że przez całe lato nie mogłem oddychać, chodzić i co najgorsze odkręcać manetki :D

W trakcie kuracji powiedziano mi że to raczej nie przez motocykl więc od połowy sierpnia jestem szczęśliwym posiadaczem CB 500 (wcześniej była MZ).

Trzymając się teorii że to nie przez motocykle będę jeździł dalej 8) (śmigam w różnych warunkach pogodowych od 96 roku),

ale mimo to polecam dobry strój, nawet w upalne dni, bo lepiej zapobiegać niż leczyć. :!:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę już od 3 lat i czasem, gdy z lenistwa nie chce sie zalożyć spodni (motocyklowych :mrgreen: ), pod wieczór mam wrażenie że kolana nie chcą mi się zginać. A ostatnimi czasy męczy mnie ból śródstopia w lewej stopie - czyżby, cholercia, od zmiany biegów ? :mrgreen:

Poza tym radzę uważać na nerki - podstępne zawirowania powietrza na plecach mogą dać nieźle w kość :|

Pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, zapobiegać .... powiem więcej poniewaz czlowiek jak juz uciuła na moto to nie myśli zwykle o ciuchach, albo myśli i nie ma budżetu to powinni np. nie wydać moto dopóki kolo nie pokaże się w ciuchach :-) ....

A jak już się jakieś początki reumatyzmu i takich tam złapie to dupa blada bo nikt tego skutecznie nie wyleczy i jest kicha .... i kręcić się dalej na moto nie można albo przestaje to taką przyjemność sprawiać ...

Ja na szczęście niemal zaraz po zakupie 1 moto (nie licząc motoroweru) zakupiłem jakieś ciuchy niektóre nowe niektóre używki ale lepszy cyc niż nic ...

 

Pozdro i ubierajcie się nawet latem (jak nie będzie cieplej :-) to chociaż się mniej pozbijacie lądując na ziemi - ja raz jadąc w polarze sypnąłem na asfalt i zaliczyłem rów jadąc już WOLNO bo scheblowałem i mi zaraz przeszła koncepcja jazdy bez ciuszków) więc myślę że większość motonitów jeździ "na włocha"=t-shirt + shorty do pierwszej gleby....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodni czuje sie jakbym mial na kolanach zawiazane przepaski - nie jest to bol, tylko glupie uczucie. Obawiam sie, ze zaczyna cos w nie wchodzic. Kiedys mialem dokuczliwy bol kolan, ale to podczas ostrego chodzenia po gorach. Z bolami korzonkow mam do czynienia od dawna - dlugo przed poczatkiem jazdy motocyklem - pamietajcie wiec ze nie tylko jazda na motocyklu moze znisczyc zdrowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrczę blade :roll: Widzę że większość z Was nie dożyje wieku średniego.

Ja jak się nachlam to na drugi dzień boli mnie głowa i chce się :D ... ale cobym się żalił na publicznym forum to chyba nie te miejsce.

No chyba że modowie utworzą nowy dział "porady babci Walerci". Będziemy pisać jakie ziółka najlepsze na wątrobę, jak uniknąć choroby wenerycznej na zlocie i takie tam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...