Skocz do zawartości

chce podnieść osiagi w Yamaha V-max


zielonookii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mada faka, jak komuś po tygodniu posiadania V-maxa brakuje mocy to ja wymiekam 8O .

 

zielonookii-> Odpóść sobie te "tjuningi" albo oddaj motocykl do specjelisty bo mam wrażenie że nie dokońca wiesz co robisz.

 

ale jezeli chcesz sie bawic porzadnie to zaczalbym od bardziej agresywnych walkow...

 

Nie pisz głupot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha poprostu te 145 konikow to ciut malo, 4 lata temu sprzedalem gsxr 170konna a teraz jak wracalem vamaxem od goscia co mi ja sprzedal to byl wolny spacerek wiec dlatego pytam sie Was , fachowcow o rade, od 4 lat duzo sie zmienilo w tuningu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha poprostu te 145 konikow to ciut malo' date=' 4 lata temu sprzedalem gsxr 170konna a teraz jak wracalem vamaxem od goscia co mi ja sprzedal to byl wolny spacerek wiec dlatego pytam sie Was , fachowcow o rade, od 4 lat duzo sie zmienilo w tuningu[/quote']

 

Tak sie zastanawiam czy piszesz powaznie czy jak to amerykanie mowia `you are pulling our collective leg` ???

Nie widzisz subtelnej roznicy miedzy GSXR, a VMaxem ?

Zreszta przez 4 lata niewiele sie zmienilo, zakladasz instalacje nitro i masz przez kilka minut ( albo troche wiecej - zalezy od pojemnosci butli z gazem ) te 300KM do uzytku.

Mysle ze to ci powinno na poczatek wystarczyc.

Jak sie na moto utrzymac, zlozyc w zakret czy zahamowac, kiedy sie juz rozpedzisz jest osobnym problemem ktorego rozwiazac raczej nikt nie bedzie w stanie, ale na pewno nie bedziesz mogl pozniej powiedziec ze byl to `wolny spacerek`.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha poprostu te 145 konikow to ciut malo' date=' 4 lata temu sprzedalem gsxr 170konna a teraz jak wracalem vamaxem od goscia co mi ja sprzedal to byl wolny spacerek wiec dlatego pytam sie Was , fachowcow o rade, od 4 lat duzo sie zmienilo w tuningu[/quote']

 

Jak jadę z Mańkiem w trasę - to on ma te 160-170KM a ja niby 115 KM ale w czasie bardzo szybkiej jazdy (180-220) po polskich drogach jedynego czego mi brakuje to większych możliwości podwozia a nie silnika - a podejrzewam (Adam mnie poprawi jesli się mylę) że b12 ma o niebo lepsze zawieszenie i hamulce od v-maxa. Więc jeżeli brakuje Ci tych 25 KM (różnica między 170 a 145) przy jednocześnie większym momencie obrotowym i to dostępnym sporo niżej to albo jezdziłeś dotychczas tylko wirtualnie (prowokacja ;) ) albo po prostu robisz sobie jaja :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOC-> to co napisałem. W V-maxie rasowanie silnika raczej nie zaczyna się od wymiany wałków rozrządu.

 

Ja nie powiedzialem, ze raczej sie zaczyna, tylko jak chcesz podniesc osiagi i to osiagi przez duze ''O'' to ingerujesz w fazy rozrzadu i zmieniasz czasoprzekroje, plus oczywiscie wszystko co sie z tym wiaze, a nie zmieniasz filterki i tlumiki, co pewnie sugerowalbys mu zrobic na poczatek a pomaga to jak umarlemu kadzildlo 8) bardziej chyba wplywajac na psychike wlasciciela niz na osiagi moto :lol:

NIe wiedzialem tylko, ze autor tego topicu dopiero co usiadl na maxa po dluzszej przerwie i juz chce go rasowac, co dla mnei jest totalna paranoja...

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że "od biedy" :D to wystarczy. To i tak za dużo do niektórych elementów tego moto, o czym pisaliśmy. Powiem szczerze, że wolę jeździć na motocyklu, który ma dopracowane podwozie, a potem dopiero silnik, szczególnie na naszych dziurawych drogach.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOC-> Myslę, ze jesteś w błedzie. Otóz takie "filterki i tlumiki" dają odczuwalny wzrost mocy. Tym wiekszy im prostszy i bardziej zdławiony silnik poddamy takiemu zabiegowi. I to jet pierwszy stopień w tuningu (z wyjątkiem sprzetów typu GSXR 1000 bo na tym to się zupełnie nie wyznaję). . No chyba, ze dla Ciebie 20 KM to mała różnica ;). W drugiej koleności zmienił bym zapłon a dopiero później rozrząd i jakiś BB kit :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...