Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Redukując biegi zawsze muszę liczyć ile razy zjechałem już na dół... :) Do góry nie liczę, ale faktycznie czasami szukam 7 - ale wtedy tylko gdy chcę sobie spokojnie gdzieś w dalszą trasę jechać. A w większości po obrotach i prędkości poznaję.

Pozdro i przyjemności w poznawaniu maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyświetlacz biegów to napewno przydatna sprawa,ja nie licze biegów chociarz czasami sie zdarza,po pewnym czasie wyczujesz motocykl i nie bedziesz musiał liczyc biegów, gdy bedzie trzeba zredukowac aby nie zamulic sprzeta,kwestia wjerzdzenia si :) e w motocykl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz biegi poznaje po obrotach i predkosci...

 

Ja też.

 

Ostatnio gdzy jeździłem GS też szukałem 7 biegu... Później już wyczułem moto i nie było z tym problemu.

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz lubie jazdę na dość niskich obrotach to też mi sie zdaza szukać 6, której nie mam. Przy redukcji natomiast jak nie pamiętam to czuje czy po zrzuceniu silnik ciągnie na danej predkosci czy sie dlawi. Jak sie dlawi to jeszcze jeden w dol i spoko jade dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku jest z tym problem rzeczywiście, ale po jakimś czasie można wyczuć maszynę i się poprostu ,,wie" na jakim biegu się jedzie. Podobnie jest z samochodem, kiedy się uczymy dopiero jeźdźić-na początku jest to nie lada orzech do zgryzienia, kiedy się gorączkujemy ,,cholera! na którym ja biegu jadę!", a później już idzie jak po maśle i automatycznie wyczuwamy, który należy wrzucić bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdżac samochodem prawie zawsze trzymam rękę na lewarku do zmainy biegów więc nie mam z tym problemu na którym biegu jade bo poznaje po "wyciągnięciu" ręki, a na moto to zawsze licze na którym biegu jade ale i tak czesto się myle :arrow: chyba coś za mało jeżdże :oops:

Stare motocyklowe przysłowie mówi: jak się nie wywrócisz.....to se nie poleżysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest tak:

- zanim przyzwyczaje sie do nowego moto to na gorze zawsze jednego mi brakuje :oops: ,

- redukuje kolejno wiec ze zchodzeniem nie mam problemow - za malo mocy to redukcja,

- przy moim stylu jazdy i wieku aktualnej Kawy zawsze zerkam na zegary po zmianie biegu - 120km/h przy 6000 znaczy jade na piatce :)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz lubie jazdę na dość niskich obrotach to też mi sie zdaza szukać 6' date=' której nie mam. Przy redukcji natomiast jak nie pamiętam to czuje czy po zrzuceniu silnik ciągnie na danej predkosci czy sie dlawi. Jak sie dlawi to jeszcze jeden w dol i spoko jade dalej.[/quote']

 

tia swięta prawda- tak najlepiej :-)

a propos jak sie jezdzi na xjr ? ciężki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jest z samochodem' date=' kiedy się uczymy dopiero jeźdźić-na początku jest to nie lada orzech do zgryzienia, kiedy się gorączkujemy ,,cholera! na którym ja biegu jadę!", a później już idzie jak po maśle i automatycznie wyczuwamy, który należy wrzucić bieg.[/quote']

W samochodzie wystarczy polozenie dzwigni zmiany biegow sprawdzic a na motocyklu porownywanie predkosci i obrotow zajmuje troche czasu - nie zwawsze mozna sobie na to pozwolic przy wiekszych predkosciach.

W plastikach wszystkie biegi sa bardzo podobne, ja do dzis nie potrafie wyczuc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...