Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

Klocki(Nissin, Ferodo, Gold Fren, Lucas) do Fazera kupisz w Grzybowicach u Marcina Zaryczańskiego - firma MOTOCYKL.

 

 

 

Ja kupiłem NISSINY niebieskie, ale piszczą coś cholery od 4 tys.km :banghead:

 

Przez pierwsze 200 km traktowałem je delikatnie, kilka razy czyściłem ale piszczą okropnie :banghead:

 

 

 

 

A ile "za nie dałes" ze sie tak spytam, Bo w niedziele jest bazar w chorzowie wiec moze tam bym jednak kupił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jeszcze mam różowe okulary na oczach ale Fazer jest ok.

Nie mam wielkiego doświadczenia, przerósł moje oczekiwania.

 

Witam !

Na początek chciałem się przywitać. Grzesiek z Gdańska 32 lata z zawodu inżynier mechanik.

 

Na moto jeżdze od 1992 roku, ale miałem dluugą przerwę ... jakieś 8 albo 10 lat.

Już od zeszłego roku nosiłem się z zamiarem ponownego zakupu moto. Wybór padł na fazera 600, albo thundercata. Dopiero w kwietniu tego roku udało mi się znaleźć moto w dobrym stanie za w miarę rozsądną cenę. Fazer z 2002 roku. Kupiłem i jestem bardzo zadowolony. Przejechałem narazie około 2000 kilometrów i oto co moge powiedzieć na temat jazdy fazerem:

 

1. Prowadzi się bardzo przyjemnie - można spokojnie jeździć poniżej 7000 obrotów - powyżej zaczyna się ogień.

 

2. Jazda z większymi prędkościami (tak powyżej 140 km/h0 - hmm ... tu przydała by się lepsza ochrona przed wiatrem. Jeździ ktoś może z wyższą szybą ? jakie wrażenia ?

Z niską szybą efekt jest taki że trzeba się pochylać / kłaść na zbiorniku nienaturalnie przy tym uginając ręce.

Troszkę mnie to rozczarowało, ale z drugiej strony fazer nie jest sportowym moto :-)

 

3. Spalanie - od 5 do 6 litrów na 100 km - zależnie od stylu jazdy. Jak dla mnie to bardzo dobry wynik. Zalewasz i jeździsz całkiem sporo. Kumpel na GSX-R 600 jak jeździmy razem to tankuje 2 razy częściej :-)

 

 

To chyba narazie tyle ... jeżeli istnieje wśród Was jakiś klub Fazerowców to zgłaszam chęć do przystąpienia. Chętnie też przyjadę na zlot:-)

 

A może jest ktoś z Trójmiasta, kto chciałby razem pośmigać i powymieniać się doświadczeniami.

 

Pozdrawiam

Grzesiek

 

ps. Wrzuciłem parę fotek na bikepics.com jakby ktoś chciał pokookać:

bikepics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Jazda z większymi prędkościami (tak powyżej 140 km/h0 - hmm ... tu przydała by się lepsza ochrona przed wiatrem. Jeździ ktoś może z wyższą szybą ? jakie wrażenia ?

Z niską szybą efekt jest taki że trzeba się pochylać / kłaść na zbiorniku nienaturalnie przy tym uginając ręce.

Troszkę mnie to rozczarowało, ale z drugiej strony fazer nie jest sportowym moto :-)

 

Czaść i witaj!

 

Słowo wstępu: Cholernie żółty ten Twój Fazer! ;)

 

Jeśli chodzi o jazdę z większymi prędkościami, to wiesz - to tylko naked. I tak dobrze, że ma choć taką owiewkę jaka ma. Ale jeśli chcesz ulepszyć swoja maszyne, to polecam wyższą szybę lub dubble bubble. Ja niedawno założyłem tą drugą i musze powiedzieć, że róznica jest bardzo duża. Z miejskiego motocykla mój Fazer zmienił się w szybkiego turystyka, podróżowanie z V rzędu 160 czy nawet 180 nie jest już walka o przetrwanie ;) .

Pochylić się oczywiście trzeba, czy dla maksymalnego konfortu, wręcz położyć się na baku ale to musisz robić nawet w pełni obudowanych sportach.

Polecam zmianę szyby - dużo daje

 

PS. Czy dobrze wypatrzyłem - masz tłumik Scorpion? bo wygląda dokładnie jak mój.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Grzesiek sądząc po śladach zużycia na przedniej gumie, najpryzjemniejsza przygoda z fazerkiem jeszcze przed Tobą. W momencie kieedy będziesz powiedzmy cm od zamknięcia przedniej gumy różowe okulary przeistoczą się w prawdziwą miłość ;)

 

Gratuluje zakupu i życze wielleeeeeeeeeee przyjemnośći

 

Pzdr

 

Witam

 

Grzesiek sądząc po śladach zużycia na przedniej gumie, najpryzjemniejsza przygoda z fazerkiem jeszcze przed Tobą. W momencie kieedy będziesz powiedzmy cm od zamknięcia przedniej gumy różowe okulary przeistoczą się w prawdziwą miłość ;)

 

Gratuluje zakupu i życze wielleeeeeeeeeee przyjemnośći

 

Pzdr

a ja mam seryjną szybkę i powiem że składam się dopiero koło 160, do 150 siedze sobie na luzie, a mam 181cm wzrostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Słowo wstępu: Cholernie żółty ten Twój Fazer! ;)

 

Jeśli chodzi o jazdę z większymi prędkościami, to wiesz - to tylko naked. I tak dobrze, że ma choć taką owiewkę jaka ma. Ale jeśli chcesz ulepszyć swoja maszyne, to polecam wyższą szybę lub dubble bubble. Ja niedawno założyłem tą drugą i musze powiedzieć, że róznica jest bardzo duża. Z miejskiego motocykla mój Fazer zmienił się w szybkiego turystyka, podróżowanie z V rzędu 160 czy nawet 180 nie jest już walka o przetrwanie ;) .

Pochylić się oczywiście trzeba, czy dla maksymalnego konfortu, wręcz położyć się na baku ale to musisz robić nawet w pełni obudowanych sportach.

Polecam zmianę szyby - dużo daje

 

PS. Czy dobrze wypatrzyłem - masz tłumik Scorpion? bo wygląda dokładnie jak mój.

PZDR

 

Ano jest sobie taki żółty :-) Na początku mnie to troszke wkurzało, ale przyzwyczailem sie :-)

 

Co do szyby to myślałem o turystycznej szybie MRA - jest sporo wyższa i nie zabija jeszcze cenowo (około 250 PLN).

 

Możesz przy okazji oświecić mnie co to takiego jest "dubble bubble" ?

 

Zgadza się - tłumik mam Scorpion - moto było sprowadzone z Anglii z takim tłumikiem.

Troszkę głośny jest , ale jak to mówią - LOUD PIPES SAVES LIVES :-)

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Grzesiek sądząc po śladach zużycia na przedniej gumie, najpryzjemniejsza przygoda z fazerkiem jeszcze przed Tobą. W momencie kieedy będziesz powiedzmy cm od zamknięcia przedniej gumy różowe okulary przeistoczą się w prawdziwą miłość ;)

 

Gratuluje zakupu i życze wielleeeeeeeeeee przyjemnośći

 

Pzdr

a ja mam seryjną szybkę i powiem że składam się dopiero koło 160, do 150 siedze sobie na luzie, a mam 181cm wzrostu

 

No to niezły twardziel z Ciebie. Ja siedząc prosto przy predkości powyżej 140 km/h mam wrażenie że cały pęd powietrza biorę na gowęi na klatę :-) Robi się mało przyjemnie.

 

Co do zamykania opon - mam jeszcze czas - staram się jeździć swoim tempem - miałem sporą przerwę i nie chciałbym jak mawia mój kolega zamknąć opony i sezonu jednocześnie :-)

 

Pozdro

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółć wściekła, że strach się bać ;) Coś jak mój były GS ;) Maszyna widać, że dobrze utrzymana.

Co do prędkości i pędu powietrza dziś grzałem sobie w porywach do 180kmh autostradą i jakoś nie pochylałem się zbytnio.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od razu dodam ze nie jestem raczej zwolennikiem trików motocyklowych Jednak korci mnie mozliwosc i umiejętność postawienia na gume fazera

NIe mam go długo wiec sie nie śpieszę z tym , jednak moze już macie swoje doświadczenia w tym temacie ?

Jak to zrobić ? Bo na samym gazie nie bardzo chce wstać a ze sprzegłem narazie jeszcze nie chce ryzykować przegiecia w drugą strone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółć wściekła, że strach się bać :banghead: Coś jak mój były GS :banghead: Maszyna widać, że dobrze utrzymana.

 

Staram się dbać o sprzęta :-) Choć narazie niewiele w nim robiłem. W ciągu dwóch miesięcy wymieniłem tylko olej i naciągnąłem łańcuch. Moto ma na razie 15000 przebiegu, z czego ja nakręciłem 2000.

 

Co do prędkości i pędu powietrza dziś grzałem sobie w porywach do 180kmh autostradą i jakoś nie pochylałem się zbytnio.

 

No ja też wczoraj na Trójmiejskiej obwodnicy zwiedzałem sobie okolice dwóch paczek na budziku i musze powiedzieć że najprzyjemniej robi się to leżąc na baku :-)

 

Co do zapieprzania i pochylania się to dużo też zależy od pogody. Jak nie ma wiatru to można sobie na więcej pozwolić :-)

 

Pozdro !

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...