Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio temperatury wyższe to zaczął zapalać w miarę normalnie.

W miarę - bo muszę zapalać bez ssania z lekkim gazem - i dopiero jak zagada i pochodzi kilka sekund dać ssanie. Na ssaniu bez gazu nie chce.

 

Miałem to samo i okazało sie że wystarczyło zrobić synchronizację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka

Mam takie pytanie odnosnie zaworów - z tego co sie orientuje regulacje robi sie przy 40 tyś - ja własnie dobiłem do przebiegu 55 tyś i zawory mi stukaja jak w traktorze - jest potrzeba wymiany tych płytek ? Jak jest z tym przebiegiem do regulacji w serwisie ?

 

:)

 

A rozrząd wymieniałeś? Tak z ciekawości pytam, bo jeśli nie to może być właśnie on.

Przynajmniej tak mi mówił koleś od którego kupowałem moje moto, że jak zacznie stukać to trzeba wymienić.

Orientuje się ktoś co ile powinno się wymieniać rozrząd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frem opona ci wytrzyma 3427km a potem uroczyście wybuchnie!!!

 

Hajo znajomy ma FZS od nowości i wymieniał rozrząd przy oryginalnym przebiegu 65 tys.km-i jeszcze nie był całkowicie zużyty-ale on naprawde spokojnie jezdzi, moto nigdy nie jechało na kole itp.

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio tylna opona na fazerku trzyma 10-15 k km ? Ile wam wytrzymała do zmiany na nową?

 

łojesu... a jaka opona? mięciutka sportowa, drogi turystyk czy znany ze swojej drewnianej twardości haidenau? pomyśl trochę. na razie pytanie brzmi jak "wyciągnie dwie paki?" jakiegoś żula na widok mojej 535 :icon_exclaim:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojemu akku już reanimacja prostownikowa nie pomaga więc zacząłem zgłębiać temat ...

 

wyniki poszukiwań:

 

JMT -> 229 zł + 13 zł przesyłka (taki mam aktualnie) - allegro

Yuasa YT12B-BS -> 285 zł - larsson

FIAMM F12-12B -> 170 zł - z intercarsa po rabacie ..

 

Cenowo do mnie przemawia oczywiście fiamm .. ale czy ktoś słyszał o tej firmie coś .. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ja ale aku do FZS są drogie!

fiam miałem w poprzednim moto i polecam z całą odpowiedzialnością-mi wytrzymał trzy sezony i u kolejnego włascicela sprawuje sie jak najbardziej ok!

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ja ale aku do FZS są drogie!

 

bo jest niestandardowy wymiar :) chyba :biggrin: .. czym więcej modeli ma taki sam akku tym jest tanszy

 

taka ciekawostka .. jak dzwoniłem do intermotors (firma córka intercars) to za ten sam akku yuasa co jest w larssonie chcieli 450 zł .. a ja wtedy śmiech w słuchawkę :icon_twisted: i gratuluje poczucia humoru :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos juz w fzs 600 wymieniał uszczelniacze zawieszenia i łożysko w główce ramy. Bo czeka mnie ta wymiana i chętnie posłucham dobrych rad oraz instrukcji jak to zrobić.?

Ja wymieniałem łożysko w głowce ramy. Uszczelniaczy w fazerze nie ruszałem, ale zapewne nie jest to skomplikowana robota.

 

 

A rozrząd wymieniałeś? Tak z ciekawości pytam, bo jeśli nie to może być właśnie on.

Przynajmniej tak mi mówił koleś od którego kupowałem moje moto, że jak zacznie stukać to trzeba wymienić.

Orientuje się ktoś co ile powinno się wymieniać rozrząd?

Tutaj nie ma reguły i ściśle określonego przebiegu przy którym wymienia się łańcuch.

U jednych po 50 tys, a u innych po 80 tys :buttrock:

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no... oczywiście masz rację...

Jak kupowałem moto to koleś mi mówił, że trzeba wymienić jak "coś" będzie stukało w silniku... Dobrze mi mówił...? Raczej nie miałem okazji usłyszenia tego "stuku", a rozrządu nie wymieniałem.

Ile kosztuje wymiana. Mam na myśli wszystkie potrzebne częsci, bo wiadomo, że z robocizną to różnie

To moje pierwsze moto wiec nie klnijcie za to pytanie, ;)

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...