Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

Czujnik położenia przepustnicy często się psuł w pierwszych egzemplarzach...

Masz moto na gwarancji, więc to już jakiś plus :P

W tych nowych Fazerach rzadko kiedy coś się psuje... :wink:

Ja bym nie dramatyzował i jeździł dalej :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie dramatyzował i jeździł dalej :biggrin:

 

 

nie dramatyzował? Nie po to kupuje się nowy motocykl, żeby się odrazu psuł. Też byłbym wkurzony i to cholernie (chyba bym więcej nie kupił yamahy - przynajmniej nowej). Moim zdaniem w takiej sytuacji yamaha powinna pokrywać koszty cholowania.

 

 

Z tych dwuch i nie tylko (sam niedawno szukałem kufrów więc wiem co jest) polecam kufry Motodeatail zarówno te o poj. 42l (produkt Shad Motorcases, identyczny pod tą nazwą kosztuje dwa razy tyle) jak i 44l. (produkt Kappa, do niego trzeba dokupić jeszcze płytę montażową). Ja kupiłem 3 te 42l. za 60 euro każdy i byłem z nich bardzo zadowolony, nie trzeba mieć obawy, że odpadnie - ja jeździłem z centralnym na kole (nawet jak był załadowany), dwa boczne równiez mi nigdy nie odpadły, z trudem ale zmieszczą się do nich po dwa kaski, można ładować do nich ile wlezie - ja ich nie oszczędzałem), płyta montażowa jest w cenie. Miałem raz glebe z centralnym na skutek czego urwały się zawiasy a z nimi górna pogrywa ale pod nia znajdowała sie ciężka waliza z narzędziami i miało prawo to się urwać podczas mocnego glebnięcia o asfalt - co ciekawe dolna część nie wypieła się z płyty montażowej co kolejny raz przemawia za jej solidnym zamocowaniem. poco więc przepłacać??? Co do tych z allegro to sam się za nimi oglądałem ale gdzieś wyczytałem, że jedemu gościowi znalazł się kiedyś na plecach więc wolałem nie ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dramatyzował? Nie po to kupuje się nowy motocykl, żeby się odrazu psuł. Też byłbym wkurzony i to cholernie (chyba bym więcej nie kupił yamahy - przynajmniej nowej). Moim zdaniem w takiej sytuacji yamaha powinna pokrywać koszty cholowania.

No tak też przez to kupiłem nowy... ;)

Chodzi mi bardziej o to aku, bo nie produkuje je Yamaha i może się popsuć... Widać wada fabryczna... Wymiana na nowe i jeździmy dalej :wink:

Chociaż fakt powinni pokryć koszty holowania...

 

Panowie mam na sprzedaż jakby ktoś potrzebował oryginalną lekko przyciemnianą szybę od FZ6'tki :wink:

Cena do uzgodnienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie szybkie pytanie? czy ktoś z Was zna przepis i jak to jest dokładnie z kupnem nowego motorku w krajach uni europejskiej niemcy belgia?? wiem ze taki temat juz jest ale nie uzyskalem odpowiedzi na moje pytanie

 

witam panowie!

mam małą zagwozdkę jak to jest poniewaz posiadam zbierzne infomacje.

chce kupic motocykl stad

 

http://cgi.ebay.pl/Suzuki-GSX-R-600-GSXR60...1QQcmdZViewItem

 

i teraz tak. gościu twierdzi ze musze mu zaplacic te 8399EUR bo to jest cena brutto i w naszym kraju zwróca mi podatek i niewiem co dalej.. tu macie maila od niego

"Hallo ,

you have to pay 8399,- , you became the german Tax back when you registrate the Bike in Poland – Shipping to Poland is 299,- Euro ."

 

natomiast dzownilem do urzedu skarbowego w Warszawie i babka mi powiedziala ze kupujac nowy motocykl powienienen zaplacic kwotę netto i u nas 22% VAT. wiec jak to jest naprawde? czy musze zaplacic te 8399EUR i jeszcze podatek??

czy powienien zaplaci 8399EUR -19% podatek tyle jest w niemczech chyba i u nas od kwoty ktora wyszla -19% zaplaci vat 22%??? ktos wie jak to jest???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast dzownilem do urzedu skarbowego w Warszawie i babka mi powiedziala ze kupujac nowy motocykl powienienen zaplacic kwotę netto i u nas 22% VAT. wiec jak to jest naprawde? (...)

 

jest tak, jak powiedziała ci "babka" w us-ie: tam płacisz cenę netto i dostajesz fakturę eksportową, u nas płacisz od owej ceny netto z ww. faktury 22% vat

nie wiem, czego tu nie rozumieć: było wałkowane n-razy to samo na forum :/ wystarczy czytać ze zrozumieniem :crossy:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem w niemczech na fakturę z zerową stawką VAT, czyli płaciłem kwotę netto. VAT w wys. 22% płąciłem dopiero w Urzędzie Skarbowym w Polsce. Jednak z tego co się orientuję, trudno dostać od niemca fakturę z zerowym vatem jeśli się nie posiada europejskiego numeru NIP (ja taki posiadam, moto kupowałem na firmę).

Nie wiem jak wygląda sytuacja gdy ktoś kupuje prywatnie, ale wydaje mi się, że w niemczech płaci 19% ich VAT'u (czyli kupuje normalnie płącąc kwotę brutto) a w PL dopłaca 3% w US (ale nie jestem tego pewien).

 

Pozdr.

Peet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) wydaje mi się, że w niemczech płaci 19% ich VAT'u (czyli kupuje normalnie płącąc kwotę brutto) a w PL dopłaca 3% w US (ale nie jestem tego pewien).

 

tylko "ci się wydaje" :biggrin:

to, że sprzedawca niechętnie wystawia osobie fizycznej fakturę eksportową bez podatku, dowodzi tylko jego równie kiepskiej znajomości przepisów, jak twojej w tym zakresie wiedzy

 

jeszcze raz: nie ma czegoś takiego, jak "dopłacanie" różnicy w podatku. miejsce płatności podatku vat w tym przypadku jest jasno określone i jest nim polska!

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz: nie ma czegoś takiego, jak "dopłacanie" różnicy w podatku. miejsce płatności podatku vat w tym przypadku jest jasno określone i jest nim polska!

 

OK, może w kwestii dopłacania się mylę, zresztą napisałem, że mi się wydaje :biggrin:

Jedno wiem na pewno, właściciel salonu Yamahy, u którego kupowałem moto, wymagał europejskiego numeru NIP, a potem sprawdzał czy faktycznie ten nr jest zarejestrowany. Dopiero po tym wszystkim mogli mi wystawić fakturę z zerowym vatem. Bez tego nie kupiłbym tam moto za netto.

 

BTW byłem pierwszym Polakiem, który kupował u nich nowe moto...

 

Pozdr.

Peet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW byłem pierwszym Polakiem, który kupował u nich nowe moto...

 

to już wiesz, dlaczego nie znali obowiązującej procedury :)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam na sprzedaż jakby ktoś potrzebował oryginalną lekko przyciemnianą szybę od FZ6'tki :D

Cena do uzgodnienia :icon_mrgreen:

Sprzedana...

Edytowane przez B@rtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuck. Juz miałem pisac ze biore . Tak to jest jak człowiek niepotrafi szybko zadecydowac o byznesie. :D

Hehe, aż sam się zdziwiłem, że w ciągu 3h od wystawienia poszła na allegro :banghead:

Myślałem, że tak tylko się o nią pytasz... jakbym wiedział, że chcesz kupić to bym przecież poczekał :clap:

Edytowane przez B@rtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...