Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

ja uzywam NSX firmy MOLYDAL z dodatkiem teflonu! super smaruje ale jak ktoś napisał od brudnej felgi sie nie ucieknie??

ps. czym wyczyścić łańcuch i felgę zna ktoś jakiś dobry środek najlepiej w spray i potem następnie nasmarować!!!!

 

Są specjalne preparaty do czyszczenia łańcuchów np. Motul Clear Chain cy jakoś tak, felgę umyjesz benzyną estrakcyjną.

 

Często jak doradzałem Motula ludzie byli zachwyceni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatku uzywalem smaru... ostanio zrezygnowalem.. i jak pisalo kilka osob pozostalem przy nafcie... lancuch wyglada jak noway i jest "elastyczny" a po smarach byl sztywny jak diabli. co prawda mam wrazenie ze naped jakby glosniej chodzi - ktos mi pisal ze to oznaka konczacego sie lancucha ale miesjca do regulacji jeszcze dosyc sporo a na kolach zebatych jeszcze sporo miesa jest wiec staram sie nie myslec o tym w ten sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, widzę że temat smarowania łańcucha sie rozwija.... piszcie, piszcie, najlepiej o sprawdzonych domowych sposobach... :biggrin: smary Motula albo Castrola drogie... jeżeli skutecznie mozna domowym sposobem to po co wydawać geld??? ma ktoś z Was serwisówke do fz6s fazer??? jeżeli tak, to byłbym wdzięczny :banghead: mój mail [email protected] pozdrowionka dla wszystkich!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, widzę że temat smarowania łańcucha sie rozwija.... piszcie, piszcie, najlepiej o sprawdzonych domowych sposobach...

Juz napisalem pare postow wyzej :). Mariano, a moze mianujemy ciebie nadwornym wymyslaczem tematow :). Masz dryg :buttrock:

 

Moze dodam jeszcze jakie ceny. Olej przekladniowy w Tesco okolo 15 zeta, smar molibdenowy okolo 20. Powinno starczyc na kilkanascie tysiecy km/kilka sezonow (jednorazowo na okolo 500 km)

Edytowane przez Lime82

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję w takim razie wyprobować Motula.

 

Używaliście ?

 

Używałem i moim zdaniem szału nie ma;)

do smarowania łańcucha? :) ja używam 10w40 :buttrock:

I byc może jest to metoda, kiedyś stosowałem, ale w trasie jakoś tego nie widze, więc przestałem smarowac i nie mam porblemów z aplikacja i brudną felgą

ps. czym wyczyścić łańcuch i felgę zna ktoś jakiś dobry środek najlepiej w spray i potem następnie nasmarować!!!!

Ja używam nafty. Szybko iłatwo schodzi, a jak sie upieprzy to łatwo wytrzeć :)

na poczatku uzywalem smaru... ostanio zrezygnowalem.. i jak pisalo kilka osob pozostalem przy nafcie... lancuch wyglada jak noway i jest "elastyczny" a po smarach byl sztywny jak diabli. co prawda mam wrazenie ze naped jakby glosniej chodzi - ktos mi pisal ze to oznaka konczacego sie lancucha ale miesjca do regulacji jeszcze dosyc sporo a na kolach zebatych jeszcze sporo miesa jest wiec staram sie nie myslec o tym w ten sposob.

Sprawdź czy łańcuch zużywa się równomiernie ;) Jeżeli nie, to już wiesz dlaczego głośniej chodzi ;)

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem i moim zdaniem szału nie ma;)

 

Ja używam nafty. Szybko iłatwo schodzi, a jak sie upieprzy to łatwo wytrzeć :icon_rolleyes:

 

 

A jest szał przy nafcie? Czy ma ona jakiekolwiek własiciwości smarujące?

 

Motul brudzi, ale nie tak jak inne smary. Nie wiem jak można samorwać łańcuch zwykłym, rzadkim olejem - to własnie on chlampie na wszystkie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodziło o czyszczenie felgi naftą :icon_mrgreen:

A co do właściwości smarnych, to jakieś tam ma, tylko po co smarować łańcuch oringowy? Raczej to nie przedłuży zbytnio jego żywotności, ale z pewnością ma wpływ na cichobieżność zestawu :icon_razz:

Dawno temu, jak śmigałem jeszcze Diversion, to był dostępny smar do łańcucha MOTIP. Bardzo mi odpowiadał, bo był bezbarwny, dobrze przylegał do ogniw łańcucha i minimalnie "świnił" felgę :banghead:

Teraz nie umiem sie na niego natknać, a szkoda :banghead:

 

Ja zestawu nie smaruję, chyba że coś mi odbije i chce go nieco uciszyć, bo zaczyna się wyciągac nierównomiernie :biggrin:

 

Ma już 28 tys.km(to chyba dobry wynik) i widze, że teoria niesmarowania się sprawdza :biggrin:

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chial bym psuc milej atmosfery :) :icon_eek: ... ale jesli chodzi o lancuch - fazer jest jak wiele innych motocykli.. temat smarowania lancucha (i jakimi srodkami) lub nie byl poruszany niejednokrotnie w mechanice wiec szkoda troche tu zapychac strony tym tematem - jesli sie myle to mnie poprawcie... no chyba ze chcemy tu stworzyc calkowicie oddzielny watek poswiecony fazerowi, po ktorego przestudiowaniu czytanie reszty dzialow bedzie niepotrzebna... to wtedy inna historia...

 

ps. a tak naprawde zawsze chcialem powiedziec "bylo" :buttrock: :) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche mnie tu nie było ale właśnie przymierzam sie do wymiany łańcucha i się zastanawiam czy oryginalne zębatki (chodzi mi o ilość zębów) zamontować czy coś pokombinować, jak Wy macie?

 

 

Podstawowe pytanie:

 

Jaki efekt chcesz uzyskać ? Większa prędkość, czy lepsze przyspieszenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon 2007 rozpoczęty, przedwczoraj u nas (koło Krakowa) było bardzo ciepło

i moim Fazerem udało się zrobić pierwsze 20 km, trochę mało ale banan

do dzisiaj.

I pomyśleć, że w zeszłym roku o tej porze przedzierałem się przez 1m zaspy.

 

Pozdrawiam wszystkich na forum.

 

 

Czari

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon 2007 rozpoczęty, przedwczoraj u nas (koło Krakowa) było bardzo ciepło

i moim Fazerem udało się zrobić pierwsze 20 km, trochę mało ale banan

do dzisiaj.

I pomyśleć, że w zeszłym roku o tej porze przedzierałem się przez 1m zaspy.

 

Pozdrawiam wszystkich na forum.

Czari

 

 

Witam!!

Ja powiem szczerze, ze nie mialam czasu zakończyc sezonu 06`tak wiec wjechalam w nowy sezon 07`bez pauzy ( a tak na marginesie, to nie wiem jak zabrać sie do wyciągniecia akumulatora :) ).

 

Co do łańcucha używam spray firmy Castrol i smaruje go gdy jest sucho co 500 km, gdy jest mokro co 300km. Nie wiem czy to dobrze ?? jesli nie to poprawcie mnie.

 

Do czyszczenia felg polecam i tu sprawdzilam....................... firmy PLAK spray do czyszczenia cocpitów, naprawde sprawdził sie. Moze jest przy tym troche zabawy i zabiera to wiecej czasu, ale dla mnie to relax :)

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...