Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

W Świecie Motocykli z lipca 2007 jest opis używanego fazera. Napisali tam, że w modelach 1998/99 w świetle mijania była żarówka H4 standardowo, ale zmienili to w 2000 roku bo podobno kiepsko świeciła (w długich została). Więc jak ktoś ma dwie żarówki H4 to nie musi być mod tylko rocznik 98/99.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak ktoś ma dwie żarówki H4 to nie musi być mod tylko rocznik 98/99.

 

Fazer u mnie na parkingu to rocznik 2003 .. wiec to na pewno jest przeróbka ..

Co ciekawe to kupiony z tą przeróbką z salonu Yamahy w UK (oczywiście jako używany).

 

Jak znajdę chwile czasu to spróbuje to sam zrobić jeeee :) Jak wypali to zamontuje 2 x H4 Philipsa :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz moda na podwójne świecenie .. wiec po zmianie na 2x h4 na mijania nie powinno być zmiany "żerności" prądowej bo H4 i H7 to 55W. Zmiana będzie w momencie przełączenie na długie .. :) no chyba że coś pomieszałem ??

 

Jeśli by wszystko dobrze podłączyć to by było tak:

 

Klasyczny mod (bez wymiany żarówek):

Krótkie 1x H4 55W + 1x H7 55W = 110W

Długie 1x H4 60W + 1xH7 55W = 115W

 

U mnie bez moda jest tak:

Krótkie: 1xH7 = 55W

Długie: 1xH7 55W + 1xH4 60W = 115W

 

Mod z 2 żarówkami H4:

Krótkie 2xH4 = 2 x 55W = 110W

Długie 2x H4 = 2 x 60W = 120W

 

Przy źle zrobionym modzie jest tak:

Krótkie 1xH4 55W + 1xH4 60W + 1 x H7 55W = 170W :crossy:

Długie - to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się jeździ fazerem w jakims grupowym wypadzie nad morze np w 4 moto, nad morze 250 km czesc dwupasmówki, czesc zwyklej szosy? Ogólnie fazer musi gonić reszte? Daje rade?

Zestaw motocykli np :

fz6

cbr 600

r1

cb 1000 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się jeździ fazerem w jakims grupowym wypadzie nad morze np w 4 moto, nad morze 250 km czesc dwupasmówki, czesc zwyklej szosy? Ogólnie fazer musi gonić reszte? Daje rade?

Zestaw motocykli np :

fz6

cbr 600

r1

cb 1000 ?

 

Jestem pewnien ze do 180 km/h spokojnie dasz rade. powyzej tego zazwyczaj dramatycznie zwieksza sie spalanie (nie tylko w fazerze)wiec niewarto szybciej gnac, zreszta po polskich drogach nawet taka pradkosc jest mocno hardcorowa.

Reasumujac jesli nie trafisz na mistrzow prostej to jedz i sie nie przejmuj, fazer daje rade.

Edytowane przez koniaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak koniaczek napisał-zalezy z kim jezdzisz! ja znam ludzi co na trasie z R1 duszą max 160- z taką ekipą mozna latac wszędzie! prawda jest taka ze jak 1000cem odkręcisz to 200 staję sie prędkością podrozną i wtedy cieżko jest tak gonić przez dłuzszy dystans-bynajmniej dla mnie(choc są tutaj osoby co piszą ze optymalna prędkosc podrózna na małym fazerze to 180:) jak dla mnie max prędkosc którą moge smigac przez dłuższy czas to 140/150!

 

jak będą chciali to odjadą bez problemów-tym bym sie nie przejmował-najwyzej sie zmieni ekipe:)

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie podróżna jest różna... :biggrin:

Z pasażerem na trasie to ok. 140-160km/, autostrada 170-190km/h i jest dobrze nawet z kufrem :notworthy:

Samemu jadę z różnymi prędkościami...

 

Wracając do spalania to ostatnio wracałem z Kielc do Konina i na autostradzie z Łodzi do Konina cały czas miałem 190km/h... spalanie wyszło mi jakieś strasznie dziwne, bo:

 

Przejechałem łącznie 260km, wyruszając zatankowałem do pełna czyli miałem w baku jakieś 19L :wink:

Rezerwa zapaliła mi się dopiero pod domem (rezerwa ma 3,5L), czyli 19L - 3,5L = 15,5L : 260km = 5,96L :cool:

 

Ja + kufer przeładowany kilkukrotnie i cały czas na autostradzie A2 190km/h, trochę przez Łódź, później trasą do Piotrkowa 140-160km/h, i od Piotrkowa do Kielc coś koło 140km średnio... :wink:

 

Chyba dobrze go dotarłem od początku... :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupilem do swojego Fazerka nowy naped DID50VM i zebatki JT 15 i 48 zebow (standart) co sie okazalo ze nie potrzebnie... jesli ktos potrzebuje chetnie odsprzedam tanio...

Edytowane przez lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyregulowałem jak w serwisówce pisze i efektów brak!

jak bede zmieniał olej to zajze do sprzegla i pomierze sprezyny tarcze i przekladki-wtedy bede sie dalej zastanawial!

co do wibracji-to u mnie jest to samo-cała przednia owiewka delikatnie sie trzesie a wszystko dobrze skręcone!

 

glizda-domyslałem sie ze robiłes to w Mario-ale chodzi mi ile zapłaciłes bo słyszałem juz rózne wersje!

dzieki za odpowiedz

 

Mam tak samo jak Ty, wchodzi na 6 tyś zaczynają drżeć podnóżki, przy 7 tyś pomału przestają.

 

A ze sprzęgłem też się nakręciłem, już byłem umówiony na wymianę, ale pojeździłem przyzwyczaiłem się i nie narzekam.

Więc chyba tak musi być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tak nie moze i niema prawa byc!

spręzyny wymieniłem w sprzęgle i dalej jest strzał obrotów na 3 biegu od 7 do 9 tys potem obroty spadają do 7 i dalej idą normalnie:( nie wiem o co kaman??? tylko na 3 biegu i to jak sie na maxa da manetke, bo jak powoli to bez strzału przechodzi ten zakres obrotów! gazniki robione! moze to krućce? kurcze ale one mają nawet nie milimetrowe rysy i nic więcej!

mi to az tak bardzo nie przeszkadza bo i tak zmieniam biegi w okolicy 5/6 tys ale i tak trzeba to zrobic!

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na swój koszt to zapraszam - coś na pewno się znajdzie :(

I jeszcze się browarka napijemy w garażu (za browar ja płacę) :icon_mrgreen:

Pozdro

 

A ja mogę przyjść z grillem :)

Wpraszam się bo także bym chciał, żeby ktoś po krytykował moją Fazerkę. Na bank coś powinienem przy niej zrobić, ale jakoś nie wiem co... :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tak nie moze i niema prawa byc!

spręzyny wymieniłem w sprzęgle i dalej jest strzał obrotów na 3 biegu od 7 do 9 tys potem obroty spadają do 7 i dalej idą normalnie:( nie wiem o co kaman??? tylko na 3 biegu i to jak sie na maxa da manetke, bo jak powoli to bez strzału przechodzi ten zakres obrotów! gazniki robione! moze to krućce? kurcze ale one mają nawet nie milimetrowe rysy i nic więcej!

mi to az tak bardzo nie przeszkadza bo i tak zmieniam biegi w okolicy 5/6 tys ale i tak trzeba to zrobic!

 

 

Po zastanowieniu to tez tak miewam, nie wiem na ktorym biegu ale wlasnmie jak silnik jest w granicach 9000rpm to mam jakby zadlawienie sie. Raz jak sie slabiej trzymalem to mnie o malo nie zrzucilo.

Problem ten wystepuje rzadko i tylko jak przy pewnych obrotach odwine na maxa, ale tak ze juz sie bardziej nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanko. Do ilu kresek rosnie wam temperatura na postoju maksymalnie? motor Yamaha fazer fzr 2005r. Oraz mam taki problem. Podczas postoju 5-10min. bulgocze mi płyn w chłodnicy i wiatrak sie nie wlącza oraz delikatny wyciek z rurki odprowadzajacej ze zrobiornicza. Podczas jazdy nic takiego sie nie dzieje ani podczas ktrótkiego postoju. tylko po ostrej jezdzie i odczekaniu okolo 5-10min na postoju zaczyna sie cos takiego dziac. prosze o jakakolwiek pomoc. pozdrawiam.

 

Witam. Mam takie pytanko. Do ilu kresek rosnie wam temperatura na postoju maksymalnie? motor Yamaha fazer fzr 2005r. Oraz mam taki problem. Podczas postoju 5-10min. bulgocze mi płyn w chłodnicy i wiatrak sie nie wlącza oraz delikatny wyciek z rurki odprowadzajacej ze zrobiornicza. Podczas jazdy nic takiego sie nie dzieje ani podczas ktrótkiego postoju. tylko po ostrej jezdzie i odczekaniu okolo 5-10min na postoju zaczyna sie cos takiego dziac. prosze o jakakolwiek pomoc. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...