Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

Jak rozpoznac czy lancuch jest orginalny. Prosze o szybka odpowiedz bo moze jeszcze dzisiaj kupie fazera

 

Jesli moto jest po zmaianie napędu to łancuch jest skuty spencjalnym urzadzeniem do skuwania łancuch:) to widac bo jest jedno ogniwo inne niz wszystkie. Jesli moto nie miałao wymienionego napedu od nowosci to wszystkie ogniwa sa takie same nie ma sladów łonczenia łancucha!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wróciłem spowrotem do polski. Niestety bez fazera :icon_evil: W drodze do domu jeszcze wstąpiłem zobaczyć jakiegoś bandita z 2004r. który miał jakby podobnie krzywą półkę no może trochę mniej. Przy okazji upewniłem się że FAZER TO JEST TO :icon_evil: Jeżeli ktoś z was lub waszych znajomych będzie sprzedawał jakiś prosty ,nie po glebie sprzęt, stan wizualny już powoli przestaje się liczyć to dajcie znać.

 

Pozdrawiam Mateusz

 

 

hyhyh ja w podobnej sytuacji jestem .. szukam szukam .. ale jest nadzieja .. jade w pażdzierniku do niemoli na szkolenie z roboty wiec bede szukal i jestem zdeterminowany by kupić mojego długo wyczekiwanego fazerka .. :icon_evil:))

 

pozdrawiam i życze szczęscia w poszukiwaniach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak dla mnie rekord :icon_biggrin: dzisiaj widzialem Fazera (co prawda 1k) z przebiegiem 165tys mil (jakies 264 tys km) i wciaz jeszcze na chodzie i do sprzedania :]

Wlasciciel to Grek mieszkajacy w UK, czesto lata na tych iedzynarodowych trasach, a takze pomiedzy Leicester a Szkocja i dlatego taki przebieg. Co prawda wizualnie juz nie ten sam, troszke kiepsko wygladal ale silnik wciaz ten sam a co najlepsze - do sprzedania!!!

 

Dzsiaj bylem ogladac VFR-e i tam stal ten kilofazer, az szkoda ze nie zrobilem zdjecia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wypada porownanie fazer 600 i hornet 600 roczniki od 2000 do 2003??

 

Nienajlpesze miejsce na takie pytanie ;-)

Słyszałem o sporym apetycie na paliwo w hornetach przy ostrzejszej jeździe.

Sam się zastanawiam nad kolejnym motorkiem, a Hornet i Fazer są też "na tapecie".

W chwili obecnej wybrałbym fazera, ale nie wiem co będzie jak przyjdzie czas i pieniądze na faktyczny zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

A jak śmiga się nowymi fazerkami????? bo mam okazje kupić FZ^ z 2004 roku. Są tak samo dobre jak te stare?? Może jakieś opinie użytkowników? Prosze o szybką odpowiedź.

 

dzięki dzięki

Ja mam FZ6 z 2006r. więc jest to samo :cool:

Silnik jest z 2 generacji R6, na wtrysku, pali w trasie <120km/h ok. 5L, <180km/h coś ok. 6L, >180km/h przy pałowaniu łyka ok. 7L :biggrin:

Bardzo fajna składa się w zakręty...

Rama aluminiowa co też przekłada się na wagę...

Manewruje się nim bardzo łatwo przy małych prędkościach, przy dużych jest bardzo stabilny...

Ochrona przed wiatrem jest dobra :wink:

Mogę szczerze polecić :D

 

Może tak co dokładnie chciałbyś wiedzieć? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm co chciałbym wiedzieć? najlepiej wszystko :icon_mrgreen: Poprostu wcześniej moim ideałem był, jest fzs 600 a teraz pojawiła się ciekawa oferta fz6. Chciałbym wiedzieć czy jest tak samo dobry (prawie idealny) jak stary. Z tego co się już doszukałem wynika że chyba jest. Ponoć są heble gorsze. Jak jest z światłami (jest to dla mnie b. istotne)? Jak wygoda pasażerki? Czy wkurza ten dziwny elektroniczny prędkościomierz (nie podoba mi się zbytnio, jestem zwolennikiem anologowych). Znasz może jakieś ciekawe strony gdzie jest fajnie opisany tzn. nie tylko teoretycznie. Szukałem ale nic ciekawego nie znalazłem. Miałeś może jakieś awarie? Jest coś czego Twoim zdaniem w nim brakuje?

 

wielkie dzięki Pozdrawiam Mateusz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

 

jakie są wymiary fazera 98->03 ??

 

Pytam.. bo jade do niemoli Passatem na szkolenie i zastanawiam sie czy mi sie zmiesci do bagaznika jak zloże siedzenia ... :)

 

dzieki za info ..

 

Poszukiwane dane : długość, szerokośc, wysokość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm co chciałbym wiedzieć? najlepiej wszystko :) Poprostu wcześniej moim ideałem był, jest fzs 600 a teraz pojawiła się ciekawa oferta fz6. Chciałbym wiedzieć czy jest tak samo dobry (prawie idealny) jak stary. Z tego co się już doszukałem wynika że chyba jest. Ponoć są heble gorsze. Jak jest z światłami (jest to dla mnie b. istotne)? Jak wygoda pasażerki? Czy wkurza ten dziwny elektroniczny prędkościomierz (nie podoba mi się zbytnio, jestem zwolennikiem anologowych). Znasz może jakieś ciekawe strony gdzie jest fajnie opisany tzn. nie tylko teoretycznie. Szukałem ale nic ciekawego nie znalazłem. Miałeś może jakieś awarie? Jest coś czego Twoim zdaniem w nim brakuje?

 

wielkie dzięki Pozdrawiam Mateusz!

Witam.

- jest 'prawie' idealny... zjeżdziłem nim cały sezon i jak narazie chce przyszły sezon tez jezdzic( a jestem wybredny)

- jak narazie jest bezawaryjny (mam moto z 2004 r., obecnie ma przejechane prawie 30tys - ale kto oglada to moto pyta sie czy nowe :) ) Jest po wszystkich mozliwych serwisach i inspekcjach. Zero problemu itp (ale jak kupowałem to bałem sie tej 'całej elektroniki, wtrysków itp) Jak narazie chodzi jak zegarek i oby tak dalej

- do dziś nie mogę przezwyczaić się do tego dziwacznego obrotomierza(korzystam z funkcji przełączenia na cyfrowy)

- miejsca na pasażera/erke sporo (chyba ze erka wazy ze 100kg :P )

- ponoć niektóre FZ6 miały problem z wolnymi obrotami za co odpowiadała elektronika i niby wymieniali to za darmo w serwisie (ile w tym prawdy nie wiem, u mnie nic podobnego nie ma i nie było, a słyszałem to juz od 2 osób w tym od policjanta który słuzbowo jeżdzi fazerem)

- światła jak dla mnie ok (niestety z wrodzonego lenistwa do dzis nie przerobiłem dziewcznego rozwiazania Yamahy. Kiedy są włączone swiatła mijania swiatło drogowe jest wyłączone - 90% osób/kierowców pokazuje ze mam przepalona żarówke - czasami to irytuje i niechce sie poraz setny tłumaczyc ze to tak ma być)

Edytowane przez lukimaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Czy przypadkiem ktos z obecnych fazerowcow zna wymiary, uwaga, kierownicy w modelu FZS600'2001. Swoja droga pewnie wszystkie kierownice od 1998 do 2003 sa takie same, jednak pewnosci nie mam.

Tak czy siak interesuje mnie nie tylko dlugosc, ale rowniez wysokosc, glebokosc, wysokosc koncow oraz szerokosc ugiecia (czy jak tam sie to nazywa takie w polowie kierownicy skrzywienie :)

 

Aha, bym zapomnial, oczywiscie srednica przekroju i srednica gwintu na koncowki :P

Pozdr,

Edytowane przez Gusto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jakie są wymiary fazera 98->03 ??

 

Pytam.. bo jade do niemoli Passatem na szkolenie i zastanawiam sie czy mi sie zmiesci do bagaznika jak zloże siedzenia ... :biggrin:

 

dzieki za info ..

 

Poszukiwane dane : długość, szerokośc, wysokość

 

Wysokość siedzenia - 790mm

Długość motocykla - 2080mm

Szerokość motocykla - 710mm

Wysokość motocykla - 1170mm

Rozstaw osi - 1415mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm co chciałbym wiedzieć? najlepiej wszystko :) Poprostu wcześniej moim ideałem był, jest fzs 600 a teraz pojawiła się ciekawa oferta fz6. Chciałbym wiedzieć czy jest tak samo dobry (prawie idealny) jak stary. Z tego co się już doszukałem wynika że chyba jest. Ponoć są heble gorsze. Jak jest z światłami (jest to dla mnie b. istotne)? Jak wygoda pasażerki? Czy wkurza ten dziwny elektroniczny prędkościomierz (nie podoba mi się zbytnio, jestem zwolennikiem anologowych). Znasz może jakieś ciekawe strony gdzie jest fajnie opisany tzn. nie tylko teoretycznie. Szukałem ale nic ciekawego nie znalazłem. Miałeś może jakieś awarie? Jest coś czego Twoim zdaniem w nim brakuje?

 

wielkie dzięki Pozdrawiam Mateusz!

Hamulce są ciut gorsze w porównaniu do tych, które były w poprzedniku, ale nie można mówić, że są złe :wink:

Światła według mnie są bardzo dobre i jeśli chcesz, aby świeciły się 2 reflektory to jest dosłownie 5min. roboty i koszt to 1zł :)

Często latam z plecaczkiem i mówi, że jest mu wygodnie... Zimą będę zmieniał obszycie kanapy i "może" pójdę trochę w stronę komfort, czyli zmienię ta piankę :wink:

Prędkościomierz mi odpowiada, bo wolę cyfrowy... co do obrotomierz to jak kto woli, bo ja się przyzwyczaiłem, ale i tak mam przełączone na to, że pokazuje mi dokładnie jakie są obroty... :wink:

 

Stronki nie znam jako takiej, ale forum tak:

http://www.fz6-forum.com/forum/

 

Ja akurat kupiłem moto z salonu, więc na razie awarii nie miałem i niech tak pozostanie ;)

 

Wady?

Po przejechaniu 5000km nie dostrzegłem...

Jedynie mogą kogoś denerwować wibracje jakie są w przedziale 5-6k obr., ale ja się już przyzwyczaiłem :wink:

Przeszkadza mi wydech, a dokładnie jego dźwięk... na wiosnę będę miał pewnie Leovince :biggrin: :cool:

 

EDIT:

Nie wiem czy czytałeś?

http://www.scigacz.pl/Yamaha,FZ6,kontra,Su...zerka,2166.html

oraz

http://www.scigacz.pl/Yamaha,FZ6,S2,i,FZ6,3167.html

Edytowane przez B@rtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...