Skocz do zawartości

Olej kapie z korka spustowego


<<maryan>>
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniałem dzisiaj olej i wieczorem zachodze do garażu a tam plamka oleju pod silnikiem. Przykręcałem z "czuciem" więc gwint powinien byc ok. Na śrubie była podkładka, gdzieś obiło mi się o uszy że powinno sie ją wymieniac po każdym odkreceniu czy to moze byc przyczyna wycieku?? czy może cos innego??

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doswiadczenia wiem ze przed dokreceniem z powrotem korka spustowego, trzeba dokladnie wyczyscic obie powierzchnie. jak bedzie dalej kapalo to kup nowa uszczelke albo troszke sylikonu wysokotemparaturowego i musi smigac. tyle ze do sylikonu musi byc bardzo dokladnie wyczyszczone z tluszczu(najlepiej ekstrakcyjna albo cos) ja tak robilem w paru maszynach i zawsze smigalo... poza tym to twoje "z wyczuciem" naprawde za bardzo wyczules i sie palcem wykreci:P moto tej klasy nie ma znowu tak slabej konstrukcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na śrubie była podkładka, gdzieś obiło mi się o uszy że powinno sie ją wymieniac po każdym odkreceniu czy to moze byc przyczyna wycieku?? czy może cos innego

A przypadkiem nie byla uszkodzona lub splaszczona czy nawet jej czasem nie wlożyles a moze wpadla ci do pojemnika do ktorego spuszczales olej albo zerwales rzeczywiscie gwint :?: posprawdzaj wszystko jeszcze raz dokladniej ,napewno wczesniej czy puzniej problem sie rozwiarze :D pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co nie robcie z tego wielkiej afery :-) wystarczy troche wlasnego pomyślunku. Wyjscia sa dwa albo slabo dokreciles korek, albo podkladka nie trzyma.

gdzieś obiło mi się o uszy że powinno sie ją wymieniac po każdym odkreceniu

dobrze ci sie obilo, przy kazdej wymianie powinno sie dawac nowa podkladke (w koncu to nie majatek). Nie wiem jaka u ciebie jest miedziana, alu, czy cos innego ? W przypadku Cu, Al mozna stare wygrzewac i ponownie zakladac, tylko czy sie to oplaca?

Z reguly korki spustowe (gdy sie ma stara podkladke) trzeba dosc mocno "dopieprzyć" i wtedy nie cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak dokręcałem korek spustowy...to zerwałem gwint niestety na deklu(czy jak to się tam nazywa :banghead: ) od spodu. Ale tak wyszło, że nie zerwałem do końca i jak wkręcam to się dobrze trzyma, tylko że kapie. Ale i na to znalazłem sposób - owinąłem taśmą teflonową gwint na korku + dałem podkładkę miedzianą. I jest git. Ani kropelki.

Pozdrawiam, Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj !!!

tak jak wyzej - nie skladaj na silikon!!! Miedziana podkladka kosztuje jakies 30gr - to na 100% zalatwi sprawe.

POZDRAWIAM!!! :(

 

[ Dopisane: 31-10-2005, 22:06 ]

PAMIETAJ ta podkladke trzeba zmieniac za kazdym razem :!: To tylko 30 no moze 50gr :P

JESZCZE raz POZDRAWIAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...