Skocz do zawartości

Patent roku (z tych negatywnych).


Skubi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Czy na forum organizowany konkurs "najbardziej kretyński patent w Twoim moto"? Bo w razie czego miałbym szansę zająć dobre miejsce :D Dzisiaj wybraliśmy się na poligon pośmigać trochę na CZ. I oczywiście żeby nie było za pięknie dał o sobie znać ukryty feler. Ktoś był na tyle "mądry" że na tył dał dętkę rowerową. Wiadomo, dętka rowerowa to trochę za dużo tych calów ma, Panie. To tu przytniemy, tam skrócimy. Potem końcówki zszywaczem, Panie. I dętka jak ta lala.

 

http://img405.imageshack.us/my.php?image=0...=00006670fs.jpg 8O

I skąd się biorą tacy ludzie, żeby takie coś wymyślać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Naprawdę w środku nie było innej dętki tylko ta? Bo rzeczywiście z dętki rowerowej można zrobić niezłe zabezpieczenie dętki motocyklowej przed nyplami. Aczkolwiek ja polecam dokładne wyczyszczenie felgi i wyklejenie jej od wewnątrz grubą taśmą, tzw. amerykaną. Daje radę na długie kilometry, nie przesuwa się pod dętką i łatwo dzięki temu zakłada się i zdejmuje dętkę.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche moze poza tematem, ale chcialbym napisac zeby od czasu do czasu sprawdzac czy Wam sie sruby nie poodkrecaly/niepoluzowaly w motorze. Jakis czas temu w swoim motorze zobaczylem ze mam luz na wachaczu, wiec zaczelem go rozbierac, az przyszedl moment zeby wyjmowac wahacz i zawieszenie i tak cos mnie tknelo zeby sprawdzic czy podokrecane sruby sa,wiec dokrecilem wszystkie sruby od zawieszenie(sruby nie byly tak luzne ze palcami mozna bylo dokrecic, poprostu nie byly dokrecone tak mocno jak powinny) i luz na wachaczu znikl.Mialem takie luzy w kilku miejscach ze glowa mala. Takze pamietajcie od czasu do czasu popatrzec czy nigdzie sruby sie nie poluzowaly.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja opisze patent jaki poprzedni własciciel zastosował :] myśle ze były na podium w tych zawodach. A wiec tak:] gdy wlewa się paliwo do baku i czasem sie nie trafi;] to jest tam takie jakby brzegi co jest normlane w więkoszosci motorach;] i takie nietrafione paliwko powinno wężykiem leciec sobie na ziemie:D Jednak poprzedni własciciel chyba ze względu na cene benzyny chciał troche zaoszczedzic i węzyk który te paliwo odprowadzał był podpięty do ... chłodnicy :| a ja sie dziwilem kto tam tyle tego plynu nalal ze sie przelewało:D wymieniając płyn chłodniczy smród był sttraszny:D wiecej chyba bylo benzyny :D dobrze ze go mocniej nie przegrzalem bo było by nie zaciekawie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja opisze patent jaki poprzedni własciciel zastosował :] myśle ze były na podium w tych zawodach. A wiec tak:] gdy wlewa się paliwo do baku i czasem sie nie trafi;] to jest tam takie jakby brzegi co jest normlane w więkoszosci motorach;] i takie nietrafione paliwko powinno wężykiem leciec sobie na ziemie:D Jednak poprzedni własciciel chyba ze względu na cene benzyny chciał troche zaoszczedzic i węzyk który te paliwo odprowadzał był podpięty do ... chłodnicy Neutral a ja sie dziwilem kto tam tyle tego plynu nalal ze sie przelewałoVery Happy wymieniając płyn chłodniczy smród był sttraszny:D wiecej chyba bylo benzyny Very Happy dobrze ze go mocniej nie przegrzalem bo było by nie zaciekawie:D

potwierdzam :D bomba z opuznionym zaplonem ;):P wogole ta cagiva jest cala z patentow zrobiona : czujnik hamulca , podkladki i sruby wymieszane itp itd .... :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo to ja sie pochwale moim pierwszym SUzuki TS50er vel. pojazd patent :mrgreen: . Sprzedawalem takiemu lepkowi i dal 500zł zaliczki powiedzial ze da reszte jak zrobie to i tamto. No i przyprowadzalem moto i znowu cos mu sie nie podobalo. POd koniec zazadal oslonki na magneto i na lancuch, bylem juz zdesperowany i powstalo cos takiego :mrgreen: :

http://bikepics.com/pictures/257121/

Hehe. Koles powiedzial ze na takim czyms nie bedzie jezdzil bo przez brak oslonki jego synowi wkreci sie noga i bedzie trzeba amputowac :D . NIestety nie udalo nam sie dobic targu . Ojj pamietam jaki bylem zly na czlowieka, bo wymyslajac coraz to nowe zadania dla mnie zachowywal sie po prostu jak dziecko, ale najlepszy byl jego tekst: "Co to jest za motocykl! Tu wszystko jest poskrecane na srubki" :| (prosze mnie nie pytac na co innego ma byc moto zlozone bo nie wiem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś był na tyle "mądry" że na tył dał dętkę rowerową. Wiadomo, dętka rowerowa to trochę za dużo tych calów ma, Panie. To tu przytniemy, tam skrócimy. Potem końcówki zszywaczem, Panie. I dętka jak ta lala.

 

Głupota ludzka nie zna granic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem pospawana sprezyne w amorku :P co zaowocowalo rozpierod... sie amora i od 3 tygodni nie siedzialem na moto i w tym roku juz raczej nei wyjade. w serwisie samej tej rurki nie kupie bo wchodzi w sklad wkladu amroka a wklad kosztuje jedyne 1416 zl :D :-x :? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...