Skocz do zawartości

Hanulce bębnowe ??


Marcin Neo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

słyszałem tez taki patent aby ponacinac okładziny lekko (1-2 mm)

też o tym słyszałem. chodzi zapewne o nacięcia w poprzek okładziny dla lepszego usuwania opiłków. Ale najlepiej mieć hamulce w dobrym stanie, z nasmarowana linką, rozpierakiem i dobrymi okładzinami.............najlepsZy sposób na poprawienie skuteczności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest stary niezawodny sposob. najpierw czyscisz dokladnie wszystko a potem bardzo delikatnie smarujesz(cieniutka wartewka) kwasu lutowniczego... potem jezdzisz na hamulcu i czekasz az siem kwas przetopi... i wyleje z bebna. powiedzial mi o tym ze 2 lata temu taki dziadek... a skutecznosc taka ze mi ogarek stoppie zrobil(mniejsza o powyginane lag i:P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj sposob troche bardziej pracochlonny niz ten z kwasem lutowniczym ale tez dziala.

Wyjmujemy kolo z motocykla i sprawdzamy wysokosc okladzin.

Jezeli nie sa zjechane i nie trzeba ich wymieniac to kupujemy papier scierny setke, kroimy w paski i wylepiamy nim wnetrze bebna ( np contact cement ). ladujemy oske kola w imadlo, nakladamy na nia kolo, tarcze hamulcowa i jedziemy - tez na hamulcu. Co jakis czas wysypujemy kurz z bebna i sprawdzamy jaki procent okladzin dolega do bebna.

Jak osiagniemy jakies 90% to usuwamy z bebna papier i klej, czyscimy wszystko brake cleanerem i zakladamy do motocykla.

Stoppie na tylnym kole murowane :)

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz.. zawsze sie mzastanawialem jak wlasnie zrobic to, aby wieksza czesc okladziny dolagala do bebna... sposob moze faktycznie byc dobry...

co do kwasu lutowniczego to postram sie wieczorem przyblizyc czym dokladniej jest... a poki co to powiem ze jest to taka sraczkowato-brozowa masa stosowana do lutowania, majaca za zadanie wyszuszyc element lutowany. warunek jest taki ze wysusza dopiero w wyzszych temperaturach stad wlasnie konieczkosc jazdy na hamulcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...