Skocz do zawartości

ZZR 600 Moj pierwszy moto...dam rade ??czy pisać testament?


Gość arrko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich szczęśliwych użytkowników jednośladów!

 

Jestem zupełnym nowicjuszem na tym forum a takze jezeli chodzi o praktyczna jazdę na moto :D

 

Na swoj pierwszy motorek wybralem kawe ZZR600 z 93 roku na ktorej jak na razie zrobilem pokornie okolo 30km :)

 

Właściwie to nie wiem czy nie powinienem zacząć od czegoś słabszego czy jednak powinienem sobie poradzic lub moze pisac juz testament?? :) Jak na razie to najwiekszą ilość koników jaką mialem pod tylkiem to 211KM mojej omegi B MV6 ale to oczywiscie inna bajka poniewaz to jest auto na 4-ech kołach :D

 

Bardzo prosze o jakies rady odnosnie praktycznej jazdy i sprawy techniczne dotyczące awaryjnosci tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porownaniu do innych nowicjuszy, ktorzy chcieli zaczynac od R1 to ty przy nich jestes jakis taki malo wymagajacy :) Mysle ze przy spokojnym podejsciu do tematu powinienes dac rade 8) CO do katamaranow i dwoch kolek to tutaj nie mozna tego nijak porownywac....

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz ,,łeb na karku,, i troche oliwy w głowie to powinienes sobie poradzic,na poczatku bez szaleństw i będzie dobrze,jak sie troche wjezdzisz i wyczujesz maszyne to mozna wtedy przycisnac i zobaczysz jaka to frajda :) ,a co do awaryjności to niech sie wypowiedzom użytkownicy albo poszukaj na forum,kiedyś był temat o zzerach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Ci to pomoże ale spróbuj podpatrywać jak jeżdżą zawodnicy na wyścigach motocyklowych typu Suprebike, MotoGP itp. ... . Nie chodzi mi tu o prędkości i jak głęboko kładą motocykle w zakrętach ani o agresywny styl jazdy, ale zwróć uwagę jakim torem prowadzą swoje maszyny a potem spróbuj to zastosować przy bardzo wolnej jeździe na ulicy (oczywiście używając tylko jednego pasa jezdni). Myślę, że Ci to pomoże.

No przynajmniej duuuużo później Twoja rodzina przeczyta Twój testament :-D :-D :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręc do 5tyś,bo ''zygzaki'' od 6-7 zaczynają jechać :) Na wszelki wypadek narazie ostrożnie,nie myśl,że po przejechaniu 2000km jesteś ''miscz kierownicy'',bo niejeden tak myślal i przesadzil :lol:

Poprostu spokojnie,jak niedzielny kierowca a będzie milo i bezpiecznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie masz się czego obawiać. Tak jak już wyżej koledzy się wypowiedzieli: ,,trochę rozsądku i rozwagi" i dobrze będzie. Sama moje pierwsze motocyklowe ,,kroczki" ćwiczyłam na ZZR-ce i uważam, że moto idealne.

Głównie jeździłam jako plecaczek i moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Świetnie się sprawdza w podróży, poprostu rewelacja! A co do awaryjności.....My nie mieliśmy żadnych problemów, wystarczyło tylko kontrolować jego stan. Przejeździliśmy na nim sezon i w tym czasie wymienialiśmy tylko klocki, łańcuch, olej.

Na gumę też pięknie idzie! :) Ale to już kolejne kroczki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim pierwszym motorem również był mały zygzak z 93'. Miej po prostu Dużą Wyobraźnię i wszystko będzie OK. I choć oboje rzuciliśmy się na Dość głęboką wodę, to ten sposób jest chyba najskuteczniejszy (bo potem praktycznie nie będziesz się bał przeskoczyć od razu na Coś Większego).

Tak jak pisała ADA reszta tricków to już kolejne kroczki, które powinny Ci same przychodzić w miarę poznawania motoru jak i pozyskiwania umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...