Skocz do zawartości

Yamaha XJ,FJ problem z odpalaniem


Joe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

problem wydaje sie byc typowy bo wystepuje przy roznych sprzetach spod znaku Yamahy, otoz dotyczy to modeli XJ i FJ ,na zimnym silniku bardzo ciezko odpalaja podczas gdy rozruch jest na "pych" to silnik chwyta od razu,czasmi kombinowanie z gazem(manetka) troche pomaga ale nie ma reguly na to, przy cieplym silniku pali bez problemu

podejrzewam ze gazniki trzeba wyczyscic i wyregulowac??? co o tym sadzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moze tak, ale czesto duze znaczenie ma stan baterii ( jak szybko zakreci ), ukladu ladowania i rozrusznika ( tez sie zuzywa i czasami wymaga zajrzenia - szczotki / pyl / stan lozysk i komutatora / zaolejenie ).

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stawiam na świece, za duża przerwa.

Miałem taki przypadek w zeszłym roku

na rajdzie katyńskim. Z pychu XJ paliła na dwóch

metrach a z rozrusznika nikuta. Po zmniejszeniu przerw

motocykl powrócił do normy.

Ale również może być to o czym pisze Idaho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otoz dotyczy to modeli XJ i FJ ,
8O miałem XJ, miałem FJ i zawsze odpalały mi pięknie aczkolwiek z lekkiem gazem. FJ odpalała nawet po nocy gdzie temperatura spadła do -17 ale wtedy musiałem chwilke ją na słońcu ogrzać bo olej gęstniał :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kilku testach rzeczywiscie FJ-tka odpalila przy wiekszym aku,czy to oznaczaloby ze baterie nalezy naladowac i problem zniknie???

 

XJ- niestety nawet to nie pomoglo,ale ona przeszla juz swoje takze ma do tego prawo,takze trzeba poczyscic i wyregolowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesto duze znaczenie ma stan baterii
dokładnie tak nie raz jak akumulator niby wydaje sie że ma dobry prąd to wcale tak nie jest i moto lub puszka nie chcą odpalic.Kilka razy miałem takie zdarzenie zwłąszcza jak sie robi zimno wtedy podładowanie akusa wszystko rozwiązało- a no i wystarczy że jedna ze świec jest walnięta i mamy ten sam problem. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w mojej xj600 mam ten sam problem z odpalaniem.

jak postoi na słońcu to zapali. a jak go nie ma to musze podładować akumulator 30 minut i po kilkunastu próbach zapali.

a jak jest zimno (poniżej 15 stopni) to zapalenie graniczy z cudem.

dodam , że akumulator mam sprawny

rozrusznik też

świece nowe

olej właściwy do tego modelu z tego co pamietam gesty chyba 20W

cały motocykl sprawdzony i gażniki wyczyszczone wyregulowane przez dobrego mechanika , któremu zawiozłem go z tym właśnie problemem. po regulacjach u niego palił dobrze ale tylko przez miesiac.mówił że jak dalej bedą problemy to cos tam jeszcze zmieni w regulacji na gaźniku ale nie miałem czasu podjechac. dopiero po zimie to zrobie

motocykl ma swoje lata i kable nie sa pierwszej młodości w związku z tym nie krece długo (spadki napiecia).

najgorsze jest to ,że gdy gdzieś pojade w trase i na drugi dzień chce rano odpalic to nic z tego tylko czekam na słońce i wygrzewam w nim motor albo szukam kogoś z prostownikiem .

z tego wszystkiego wynikają 2 spostrzeżenia.

albo porządny akumulator który zapewni duży prąd przy rozruchu

albo wilgoć lub n iska temp. oleju , sam nie wiem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.Kupiłem moto na początku sezonu odpalało jak zegarek dosłownie cudo bez ssania dosłownie malina.Zmieniłem olej na mineralny i zonk , moto gorzej odpalało musiałem juz dłuzej pokręcic a przed tem odpalał na pstryk.Zmieniłem olej na bardziej gesty i mysle ze to miało wpływ na odpalanie poniewaz rozrusznik miał wiekszy opór do pokonania.Teraz sie troche poprawiło byc może że olej jest juz troche zuzyty.Kto to wie- na nowy sezon wleje rzadszy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej xj-ocie jest to samo wczoraj próbowałem odpalic po 4-dniowym postoju i jak normalnie było ciepło palił za pierwszym razem bez problemów to wczoraj zapalił dopiero gdzies za 5 razem z ledwością na jeden cylinder dopiero po kilku sekundach zaczeło wszystko ładnie grać. Temperatura w nocy spadała ponizej zera a ja garaż nie mam ogrzewany. Swoją droga świece są juz troche zużyte i w tym tygodniu wymienie na nowe. Dodam tylko ze akumulator mam prawie nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...