Skocz do zawartości

Problem z odpalaniem xj600


<<maryan>>
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A mianowicie nie da sie odpalic mojego sprzeta kiedy jest na biegu!

Zauważyłem ze pod dźwignią sprzegła znajduje się jakiś czujnik. Jezeli on słuzy do tego zeby mozna było odpalic moto na biegu to chyba jest zje**ny albo moze być jakaś inna przyczyna tego.

Z tego co przeczytałem w serwisówce to powinno sie dac odpalic motor na biegu chyba że sie myle.

poradźcie!!!

pozdrawiam!

 

Dodam że na neutralu pali az miło !!!

 

** - Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj gramlin...ostrzeżenie jak nic :D ]

Maryan,jak zlożysz nóżke to ją ''dokopnij'' żeby na 100% wcisnęla ten czujnik przy bocznej nóżce który jest zamocowany na ramie.Moja mama w Gs'ie miala tak że jak nie dokopnęla mocniej tej nóżki to czasem gasl na światlach i różne cuda wyczynial.Od tamtego czasu mocniej sklada boczną nózke i wszystko gra.No i popraw te wpinki pod klamką sprzęgla,może zaśniedzialy?Jeżeli zasniedziale to polecam elektrokontakt.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do elektryki sterującej: w Suzukach (bawilem sie Bigiem i vx-em) faktycznie jest pare zabezpieczen, motocykl mozna uruchomic:

1. Jesli jest na biegu to czujnik przy sprzegle jest odpowiedzialny za zezwolenie startu oraz nozka boczna (priorytet ma sprzeglo)

2. jesli mamy pozycje "neutral" - czujniki sa pomijane

 

Reasumujac:

Trzeba sprawdzic prace tych czujnikow i awaryjnie mozna je ominac (uwaga w nozce jest czujnik z dioda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszę Barti, prawdopodobnie nie działa ci czujnik wciśnięcia sprzęgła, z tąd brak możliwości odpalenia z wrzuconym biegiem. Gdyby była to nóżka, to gasł by po wrzuceniu biegu, a tutej ewidentnie wskazuje to na czujnik sprzęgła, który o ilę się nie mylę zamontowany masz na mocowaniu klamki sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czujnik- rocznik 84 :)

 

PS. Czujnik musz właśnie zewrzeć a nie rozłączać... o ilę się nie mylę to w tą stronę działało. Sprawdz miernikiem czy po polączeniu obwodu następuje jego zamknięcie, czy może kabelki są gdzieś przerwane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...