Skocz do zawartości

CO MYSLICIE O hONDZIE XR600R


okonionen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

czesc,

jestem nowy na tym forum. mam bardzo zblizony motocykl, honde xl600r, od wiosny. co prawda z 1985, ale w bardzo dobrym stanie. zrobilem 2500 km troche po asfalcie, a troche w terenie (50/50) i jestem super zadowolony. w miescie i w terenie pali jakies 8l/100 km, a w trasie po asfalcie 4,5l/100 km.

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie powitalnia' date=' ale w tak sprzyjających okolicznościach wykrzyknę:

WITAMY kolejnego 600-kowca, zapodaj jakieś fotki sprzęta.

 

PS. już chyba kiedyś mailowaliśmy, czy mi się zdaje?[/quote']

 

Czesc. Na powitalni tez umiescilem swoj tekst, ale chyba malo kto tam zaglada :-). Znamy sie juz z siec - jakis czas temu wpisalem sie do ksiegi na twojej stronce o XL-kach i przeslalem ci link do wloskiej strony z instrukcjami serwisowymi do XL600R. Fotki sprzeta przesle ca na priva. Pozdrawiam

wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek co twoja maszyna tyle pali :?: 8 :!: to moja klockowata kawa gdy jej zapodam w 6 z groszem sie miesci ale to tak off topic :mrgreen:

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek co twoja maszyna tyle pali :?: 8 :!: to moja klockowata kawa gdy jej zapodam w 6 z groszem sie miesci ale to tak off topic :mrgreen:

 

czesc,

mam wrazenie, ze czasami pali wiecej, a czasami mniej (przy mniej wiecej podobnym stylu jazdy). czasami palila jakies 6/100 po miescie. a czasami 8/100. mam chyba problem z prawym gaznikiem. moze jest rozregulowany. od czasu do czasu zawieszal sie w nim zaworek iglicowy i paliwo sie z gaznika lalo. teraz wyciagnalem silnik i przy okazji zajrze go gaznika. moze trzeba wymienic zaworek. chociaz regulacja gaznika to dla mnie jeszcze troche czarna magia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam zamiar sprzedać CRM 125 i kupić jakieś mocniejsze enduro w ostry teren i wczytając się w wasz temat XR mi się spodobało. :P

 

Powiedzcie ile dokładnie waży gotowa do jazdy

 

NO I może wasze uwagi do tego modelu zalety/wady

 

interesuje mnie rok 1996-2001

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak patrze na to moto... i sie zastanawiam czy DR350SH/SHC czy takie cus... moze ktos potrafi porownac bo mial stycznosc z obiema paniami?

wersja SH nie posiada regulacji zawieszenie i jest troszke wyższa i lzejsza od SHC, ja mam SHC

boje sie, że np. dr 350 bedzie za slaba dla mnie chociaż nie mialem z nią do czynienia

napewno nie, moze ma "tylko" 350ccm i jest w 4T ale dysponuje nprawde poteżna moca, przepieknie ciagnie z dołu :P a masa nie jest wcale az tak wielka i wyczuwalna(ja mam nodatek jeszcze odchudzoną :lol: )jak dla mnie DR350 to najlpesze moto do ostrej jazdy(oczywiscie w swoich latach) a 600 sa juz za zbyt ociezałe, to jeszcze zalezy w jakim terenie sie jeżdzi ale n prawie pionowe podjazdy, poligon, żwirownie, bagna to 600 odpada nie wem jakie jest wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka pytań odnośnie dr 350... ( wiem, ze nie ten temat... ale nie chce zakładać nowego, ani odświerzać innych)

 

1) jak dr 350 ma sie do dużych enduraków? ( xl, xt 600 itp ) Oczywiście chodzi mi o jazde w terenie. Co wypada lepiej?

 

2) (bardzo podobne) jak wypada taka dr 350 przy 125 2t? idzie równo? zostawia je w tyle? czy może ją odstawiają? chodzi mi o takie moto jak kdx 125, exc 125... rx 125 i 160 itp :P

 

Oczywiście przyjmując, że kierowcy są na jednym poziomie z umiejętnościami :P

 

Pozdrawiam i sorki za off :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) jak dr 350 ma sie do dużych enduraków? ( xl' date=' xt 600 itp ) Oczywiście chodzi mi o jazde w terenie. Co wypada lepiej[/quote']

 

DR 350. Ma mniejszą mase i jest poręczniesza a mocy ma wystarczająco dużo.

2) (bardzo podobne) jak wypada taka dr 350 przy 125 2t? idzie równo? zostawia je w tyle? czy może ją odstawiają? chodzi mi o takie moto jak kdx 125' date=' exc 125... rx 125 i 160 itp Smile

[/quote']

EXC pójdzie lpiej od DR, RX 160 też Za to dołu i momentu na średnich obrotach mogą DRce tylko pozazdrościć. Co do estek takich jak np DT czy KMX to DT zostawi je w tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź :P czyli już wiem czego szukać. Jest jakaś polska strona o dr 350? nic nie moge znaleźć.. Szukam moto, do lekkiego endurowania, "zwiedzania" lasów itp. Brałem pod uwagę xl 600 ale... waga może być udręką.... :D

 

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym poruszyć kwestie silnikowe XR'ek. Chodzi mi o roczniki 600 po 91 i 650 po 93. Jak wiadomo występują 2 pojemności: XR600 (powietrze) i XR650 (L - powietrze lub R - ciecz). Czym roznią się 600 i 650 (mowa o powietrzakach?). Czy 650 jest tylko rozwierconą 600, czy inną, nowoczesniejszą konstrukcją? Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam' date=' chciałbym poruszyć kwestie silnikowe XR'ek. Chodzi mi o roczniki 600 po 91 i 650 po 93. Jak wiadomo występują 2 pojemności: XR600 (powietrze) i XR650 (L - powietrze lub R - ciecz). Czym roznią się 600 i 650 (mowa o powietrzakach?). Czy 650 jest tylko rozwierconą 600, czy inną, nowoczesniejszą konstrukcją? Pzdr.[/quote']

 

XR 650 L miała następujące różnice, miedzy zwykła wersją 600: rozrusznik, chłodnice, metalowy zbiornik, światła generalnie była przygotowana do poruszania sie po szosach i spełniała wszystkie warunki homologacyjne 8) przez co odbiło sie to na wadze sprzetu (zawsze moznqa domowym sposobem odchudzić ) :lol: Co do silnika to został on ten sam co w 600 R tylko dodano mu lilka modyfikacji w/w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...