Skocz do zawartości

odzież skóra


Klaus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

myślę że spodnie firmy Tarbor zaspokoją twoje potrzeby.

Bylem. Bardzo sympatyczny kolo odradzil mi skore. Proponowal tylko spodnie texowe (Uvex, Modeka), mowiac ze w skorze w taka pogode (10st C) bedzie za zimno. Dlatego zednych spodni Tarboru nie przywmierzylem.

Z tego co sie orientwalem spodnie skorzane sa na ogol dluzsze tak zeby "krotsze" osoby mogly sobie przyciac nogawki. A jak by kalesony zalozyc pod spod to taka skora da rade przy jesniennej slocie. Fajnie jakby byly tez jakies protektory ale wtedy to juz spodnie sa zwezane i do wysokich butow.

Ja i tak uważam,że spodnie najlepiej kupować używane.

Szukalem na Allegro ale z rozmiarem jest BARDZO ciezko. Poza tym nie mam odniesienia jaka dlugosc bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak uważam,że spodnie najlepiej kupować używane. Mam drugą parę, bez troków, niemieckich używanych - pancerne.

 

Sorry, ale chyba nie założyłbym po kimś używanej skóry, może mam jakieś uprzedzenie, ale w sumie nie wiadomo kto się w tym pocił.....Może ewentualnie kurtka jeszcze by przeszła, ale spodnie.... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam ponownie w temacie odzieży

czy ma ktoś z was odzież szwedzkiej firmy Halvarssons

chodzi mi przedewszystkim o właściwości przeciwdeszcowe

 

i czy ktoś z szacownych kolegów używa bielizny albo bluz przeznaczonych dla alpinistów - ponoć zajefajna sprawa jeśli chodzi o utrzymanie temperatury nawet przy - 15.

 

pozdrawim

klaus

P.S. muszę kupić coś cie?łego bo mnie nosi i wyjechać na drigę czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z szacownych kolegów używa bielizny albo bluz przeznaczonych dla alpinistów - ponoć zajefajna sprawa

Chodzi Ci chyba o bieliznę termoaktywną względnie z windstopperem - jedno i drugie świetne sprawdza się pod odzież zewnętrzną - utrzymuje temperaturę i chroni przed przewianiem - niestety nieco kosztuje (szczególnie windstopery.

Mam pytanie do wszystkich którzy narzekają, że się pocą /pocili w texach- po pierwsze jakie to texy , po drugie co włożyli pod spód. Bo jeżeli bawełniany t-shirt to wcale się nie dziwię. Pod Texy zawsze trzeba zakładać odpowiednią bieliznę tzw drugą skórę - tylko wtedy membrana ma szansę zadziałać. Mój zestaw to texy góra i dół + ww bielizna. Przy temp poniżej 10 stopni na górę dodatkowo polar. I nie narzekam - nawet w upały nie ma znanego ze skóry efektu płynących jajek. Na przyszły sezon zamierzam dokupić jeszcze kurtkę skórzaną ale tylko ze wzgledów estetycznych - na krótsze traski.

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie przetestowałem odzież skórzaną jak i texy. Na każdy możliwy sposób. Po za nurkowaniem i wpinaczką alpejską. :-) Trzy tygodnie w siodle zaczynając od dziesięcio godzinnego deszczu, gradu, minusowej temperatury po czterdziesto ośmio stopniowy upał.

Moje wnioski są następujące. Odzież motocyklowa to kwestia gustu. Tylko i wyłącznie. Nie ma odzieży która byłaby nieprzemakalna jak i nie ma takiej która "oddycha". Są to tylko puste hasła.

Dla mnie jedyną alternatywą, na upalne dni, to dzinsy i rozpieta kurtka lub jej brak. Jeśli pada to gumowy kondom - jako dodatkowa ochrona - wolniej przemakam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dzięki za wszytkie posty decyzja zapadła:

więc skóra i spodnie i kurtala - bydlęca ma się rozumieć,

kondon w piórniku

i bielizna termo

- w sobotę na bajzlu w poznaniu muszę o tym mocno pomyśleć

 

pozdrawiam

klaus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktoś z was odzież szwedzkiej firmy Halvarssons

 

Znam ludzi ktorzy na tym jezdza w Finlandii - jest to dosc popularna marka tutaj. Nie narzekaja, cieple to podobno, wytrzymale i bardzo fajnie zrobione. Wada - kosmiczna cena.

 

 

i czy ktoś z szacownych kolegów używa bielizny albo bluz przeznaczonych dla alpinistów

Nie mam dla alpinistow ale bielizne Rukka - dla motocyklistow i ludzi jezdzacych na skuterach snieznych. Kupilem sobie zeszlej zimy 2 warstwy:

izolacyjna thermolite i zatrzymujaca wiatr. Zajebista rzecz. Sprawdzily sie w 100%. Jadac w Szwecji tej wiosny przy temp +2st odmarzaly mi palce u rak i nog. Cala reszta OK. Naturalnie na tym mialem jeszcze polarek itp ale mowimy tutaj o warunach extremalnych. Przy temp. 10-15 stopni wystarczy sama bielizna, lekka koszula i kurtka.

 

Wada Rukka w Polsce - zajebiscie droga (drozsza niz tutaj). Tak wiec polecam albo Luisa albo PW i sprawdze Ci ile toto kosztuje tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wada - kosmiczna cena.

na całe szczęście teraz w polsce mają wyprzedaż - nawet ceny są przystępne - choć trochę wyższe od polskich producentó?

Wada Rukka w Polsce - zajebiscie droga (drozsza niz tutaj). Tak wiec polecam albo Luisa albo PW i sprawdze Ci ile toto kosztuje tutaj.

 

w sklepach narciarskich ta sama bielizna w kwietniui maj jest tańsza i tam ją kupię

 

dzięki - teraz już wiem co chcę kupić

oczywiście zdam relacje jak się sprawuje odzież

 

pozdrawiam

klaus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę powrócę do wątku z pierwszej strony o przemakalności skór. Ja jeżdżę w kurtce skórzanej Heine Gericke (tak się to pisze??;)) A na dłuższe trasy dorzucam spodnie tej samej firmy. Jeździłem już w deszczu i muszę powiedzieć że nigdy nie przemokły. Wyglądają lepiej niż textyl ( przynajmniej na chopperze) no a ich suszenie, hmm mi wysychałhy przez jedną noc po ulewie. Textyl jest dobry na sporty i golasy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam skórę, na choperku ładnie się prezentuje i według mnie jest o wiele lepsza od gortexu, niby cięższa od gortexu ale moim zdaniem bardzo ładna ;) PS. TERAZ W JEDNOŚLADZIE JEST NA TEMAT SKÓRY I GORTEXU DUŻO WIĘC POLECAM SOBIE OGLĄDNĄĆ :D

pzdr Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...