Skocz do zawartości

jakich świec używacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Iskra f75. WSK 125 ma tak małą moc że nawet jeśli świeca doda 10% więcej (co jest nieomżliwe) to nawet tego nie poczujesz bo to wyjdzie 0,7 konia. Jeśli chcesz markową świecę to wejdź sobie na stronkę np. NGK i zobacz jakie świece są przeznaczone do podobnych sprzętów.

 

Sprawdziłem to za ciebie. BP6 albo 7 HS (BP6HS albo BP7HS). Taka jest zalecana do Mińska 125 a to prawie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam SX 125 i uważam, że 1:50 jest wystarczające. Jeżeli ktoś nie wierzy, to mogę wysłać zdjęcia tłoków po 20 h jazdy. Wyglądają bardzo ładnie. Zresztą w instrukcji obsługi do mojego motocykla zalecane są mieszanki od 1:40 do 1:60, no i oczywiście olej full synthetic, np. Castrol R2.

 

a no to wporzadku;] jak jest dobrze to oki :( pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do CZ 380 świeca NGK B 8 HS. Długo szukałem zamniennika czeskiej PALki, i ta jest odpowiednia. Jeżdżę na niej juz jakieś 10 godzin, i działa własciwie. Całkiem niedawno znalazłem informację na jakiejś angielskiej stronie firmy zajmującej się właśnie CZ cross, że taką świecę zalecają do tym maszynek, i takie mieli w sprzedaży. Ewentualnie jeszcze "zimniejszą" B 9 HS, ale myślę, że nie mam potrzeby takiej wkładać, jeśli się nie umie łoić na maxa. Swieca w Larssonie dostępna od ręki, coś ok. 12 zł.

Co do gwintu, mam krótki, świeca, o której pisze, jest z takim właśnie gwintem. Natomiast często się zdarza, że od wielokrotnego wykręcania gwint pod krótką świecą sie zrywa, i wtedy najłatwiej jest wkręcić po prostu długi gwint, ew. robić głowicę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio kupilem sobie NGK do mojego modelu i uhahany wracam do domu zeby zalozyc i pojezdzic , ale zalozylem ja a tu iskra niesystematycznia i skacze jak glupia niewiadomo czemu, dopiero pozniej zalozylem polska iskre i zaczelo chodzic. Czy to mozliwe ze swieca ma jakas fabryczna wade albo cos ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio kupilem sobie NGK do mojego modelu i uhahany wracam do domu zeby zalozyc i pojezdzic , ale zalozylem ja a tu iskra niesystematycznia i skacze jak glupia niewiadomo czemu, dopiero pozniej zalozylem polska  iskre i zaczelo chodzic.  Czy to mozliwe ze swieca ma jakas fabryczna wade albo cos ??

 

moze byc jakas wada swiecy,ale mysle ze cos z motorem raczej moze byc nie tak(np. zle ustawiony zaplon czy cos podobnego),albo poprostu motor dobrze sie czuje z ISKRA;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro juz mowa o swiecach... to jaka swiece kupic do dt 50 ? :P w katalogu NGK sie nie spotkalem ze swieca konkretnie do tego modelu wiec sie pytam,br9eg by zaszkodzila czy w sam raz ? ;)

 

 

"Dziewiątka" jest zimną świecą - ma krótki izolator - przystosowana jest do wyższych temperatur w komorze spalania.

Do DeTa raczej za zimna, będzie się zalewać.

 

Generalnie można powiedzieć - im bardziej wysilony silnik, czy też bardziej dostaje po garach - zimniejsza świeca. Wkręcanie wyczynowych świec do zwykłych silników mija się więc z celem. Swieca taka nie osiągnie temperatury samooczyszczania i na izolatorze bedzie nieprzepalony olej, silnik nie bedzie prawidłowo pracował.

Cienka elektroda wewnętrzna w niektórych świecach powoduje zwiększenie energii iskry, jednak taka świeca szybciej się wypala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro juz mowa o swiecach... to jaka swiece kupic do dt 50 ? :( w katalogu NGK sie nie spotkalem ze swieca konkretnie do tego modelu wiec sie pytam,br9eg by zaszkodzila czy w sam raz ? :D

 

 

"Dziewiątka" jest zimną świecą - ma krótki izolator - przystosowana jest do wyższych temperatur w komorze spalania.

Do DeTa raczej za zimna, będzie się zalewać.

 

Generalnie można powiedzieć - im bardziej wysilony silnik, czy też bardziej dostaje po garach - zimniejsza świeca. Wkręcanie wyczynowych świec do zwykłych silników mija się więc z celem. Swieca taka nie osiągnie temperatury samooczyszczania i na izolatorze bedzie nieprzepalony olej, silnik nie bedzie prawidłowo pracował.

Cienka elektroda wewnętrzna w niektórych świecach powoduje zwiększenie energii iskry, jednak taka świeca szybciej się wypala.

 

 

no wiec moze powiedzialbys juz jaka byla by odpowiednia ,bo moja juz do wymiany,a w katalogu tyle tego wszystkiego,ze chyba w zyciu sam bym nie doszedl do tego jaka bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ja mam yamahe dt 50 lc i tam jest napisane,ze BR8ES jest do mojego motoru,a w katalogu sklepowym w ogole nie bylo dt 50 lc no i wzielem jakas inna swiece ;/ czyli BR7HS - ma to jakas roznice ? no,bo jezeli roznice sa praktycznie zadne to nie kupuje takiej jak ma byc ale jezeli to moze zaszkodzic albo cos to juz co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.motocross.com.pl/forum3/viewtopic.php?t=806

Mam takie pytanie co do świec które zadałem już na innym forum jednak jego poziom jest w ostatnich czasach żałosny więc zadam je ponownie tutaj.

no ładnie o nas mówisz na innych forach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...