Skocz do zawartości

jak nie popełniać błędów?? testy:(


cespenar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam za 2 dni mam egzamin na Kat A1 wszystko niby dobrze mi wychodzi i wogole ale niestety wciąż popełniam dużo błędów. a moje błędy polegają na skrzyżowaniach:P :) Macie może jakies stronki z rysunkami pierwszeństw przejazdu na skrzożowaniu?? bardzo porsze o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie prościej się nauczyć 3 podstawowych zasad???

 

1.Ustępujemy pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżajacemu z prawej strony, niezależnie od jego dalszego kierunku jazdy.

 

2.Ustępujemy pierwszeństwa pojazdowi jadącemu na wprost z przeciwka, gdy skrecamy w lewo.

 

3.Ustępujemy pierwszeństwa pojazdowi skrecającemu w prawo,gdy skręcamy w lewo.

 

Odradzam uczenia się na pamięć ilustacji , które są w testach.

Nauczysz się ich ,zdasz...ale potem w rzeczywistości nie będziesz mógł tego zastosować i nie będziesz wiedział jak się zachować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie prościej się nauczyć 3 podstawowych zasad???

z tymi zasadami teorii nie zdasz... potrzeba troszkę więcej... ja robiłem jak wspominał kolega jokoko siedzisz przed kompem i jedziesz w kółko... potem to już widzisz obrazek i od razu wiesz co zaznaczyć :) ale trzeba potem się tego wszystkiego nauczyć żeby umieć to wykorzystać w życiu!!! Zresztą 3 razy cię otrąbią na skrzyżowaniu i sam usiądziesz do nauki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz te testy na kompie to siądz i całą noc to rób !Very Happy wtedy zobaczysz obrazek i odrazu zaznaczysz Very Happy

odezwal sie ten co wie :) ja tak robilem, ze zawsze na kurs wczesniej wyjezdzalem i szedlem na kompy robic testy to pozniej patrzylem na obrazek i pierwszy wyraz odpowiedzi i zaznaczalem, zawsze wynik pozytywny , zreszta na egzaminie tez (o bledow :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też jak zdawałem na prawko to miałem obcykane pytania tak, że widząc obrazek od razu wciskałem a,b czy c nie czytając nawet odpowiedzi :) ale w normalnym ruchu miejskim juz nie szlo tak pieknie. lepiej więc zapamiętac wszystkie 3 zasady i po kłopocie.

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie prościej się nauczyć 3 podstawowych zasad???

 

1.Ustępujemy pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżajacemu z prawej strony, niezależnie od jego dalszego kierunku jazdy.

 

2.Ustępujemy pierwszeństwa pojazdowi jadącemu na wprost z przeciwka, gdy skrecamy w lewo.

 

3.Ustępujemy pierwszeństwa pojazdowi skrecającemu w prawo,gdy skręcamy w lewo.

 

Odradzam uczenia się na pamięć ilustacji , które są w testach.

Nauczysz się ich ,zdasz...ale potem w rzeczywistości nie będziesz mógł tego zastosować  i nie będziesz wiedział jak się zachować.

 

Trzeba dodac ze chodzi tu o skrzyzowania rownorzedne. 1 zasada i 2 to przeciez to samo. 3 zasada jest dla mnie dziwna. Jezeli mamy skrzyzowanie dwoch drog rownorzednych i pojazd nadjezdza z lewej strony i skreca w prwao czyli w droge gdzie ty sie znajdujesz to nie ma przeszkody zeby jecha w lewo, prawo czy na wprost.

 

Jest jedna zasada: "zasada prawej reki". Na skrzyzowaniu drog rownorzednych jezeli masz pojazd po prawej stronie to ma on pierwszenstwo. Podobnie jesli jedziesz droga dwukierunkowa jednopasmowa i skreac w lewo z tej drogi to w pewnym momencie bedziesz mial pojazdy jadace z przeciwnej strony po prawej stronie. tak wiec musisz ustapic. To tyle. Reszta to swiatla, znaki. Sparwa prosta i widac ze chyba cespenar nie przylozeles sie do nauki kodeksu czy chociaz sluchania na wykladach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta to swiatla, znaki. Sparwa prosta

wlasnie to skrzyzowania sa sprawa najprostsza z tego wszystkiego , bo w nich uzywasz jakiejs zasady, a w innych o wiele glupszych pytaniach trzeba wykuc odpowiedzi :)

 

Chodzilo mi zasady poruszania sie na skrzyzowaniach zaopatrzonych w swiatla i skrzyzowania. Generalnie nia ma nic trudnego w tych testach. Trzeba zapamietac doslownie kilka podstawowych zasad i tescik zdany.

 

cespenar co do zrocumienia tych skrzyzowan to pamietaj podstawoa zasada: skrzyzowania rownorzedne - obowiazuje "zasada prawej reki". Wyjatkiem sa pojazdy uprzywilejowane: karetka, psy, starz pozarna oraz tramwaj. Jezeli twamwaj skrecajac bedzie ciebie mial po prawej to i tak nie musi ci ustapic pierwszenstwa. Na rondach oznaczonych wiadomym znakiem obowiazuje rowniez zasada prawej reki i rowniez wyjatkiem sa tramwaje i pojazdy uprzywilejowane. Jezeli masz rondo ze z nakiem ustap pierwszenstwa to wowczas pierwszejstwo ma pojazd bedacy w rondzie. I tutaj tramwaj nie ma nad toba pierszenstwa mimo ze mozesz miec do po prawej stronie chyba ze tramwaj juz jest w rondzie wtedy ustepujesz. Co do pierwszenstwa jeszcze tramwajow na drodze rownorzednej to jest jeszcze jeden wyjatem. Kiedy jedziesz droga po srodku ktorej jest torowisko, ty jedziesz prosto a tramwaj skreca w prawo to nie ustepujes mu tylko jedziesz. NA miescie mozesz pomylic sie na rondach. Na rondzie jedno pasmowym wjezdzajac na nie nie dajesz lewego kierunku. Na deupasmowych jak chcesz jechac w lewo to dajesz kiednek. ale jesli jedziesz z prawero pasa na wprost to nie dajesz lewego kierunku. To chyba tyle wazniejszych zasad. No moze jeszcze pamietaj ze swiatla kierunkowe dotycza tylko pokazywanego kierunku i na niech nie mozesz np zawracac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem (z doswiadczenia wlasnego) testy trzeba wbic na pamiec (100% pewnosci ze sie zda) bo niektore pytania i odpowiedzi sa tak sformuowane ze nie bardzo idzie obczaic o co chodzi a czasem nawet logiczne myslenie nie pomaga. W moim przypadku to byly dwa popoludnia dziobania i testy wbilem na pamiec (0 bledow)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoria to co innego,a praktyka to co innego.Faktycznie testy to ja mialam w malym paluszku,wiec teorii sie nie balam.Jesli cwiczysz skrzyzowania to radze Ci np.wyobrazic sobie dana sytuacje i postawic sie na miejscu jednego pojazdu.Wtedy myslisz sobie jak Ty bys postapil,a jak popelnisz blad to zastanow sie lepiej dlaczego mialo byc tak,a nie inaczej.Ale to co najwazniejsze to wyzej zostalo powiedziane.Albo np. pojezdzij samochodem z kims po miescie.Po roznych skrzyzowaniach,Ty bedziesz mowil jakbys jechal,a ta osoba najwyzej by Cie poprawila i wyjasnila jaki blad popelniles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testy rób do znudzenia, aż przestanie Cię interesować treść pytania, obrazek i odpowiedzi - po prostu będziesz robił to mechanicznie :)

to zakujesz

 

miasto też właściwie zakujesz bo przeciez stała trasa to ktoś Ci moze wytlumaczyc przed kim masz jechać a kogo puszczać na którym skrzyżowaniu

 

ALE zasady i w ogóle przepisy! to powinieneś znać :?

 

te 3 zasady to jest 3xpuszczamy tych z prawej. na wykładach gość tak to tłumaczył tym którzy niezbyt rozumieli - 'jak wystawicie kij przez prawe okno i przejeżdzając, czy to prosto, czy w lewo, to zawsze puszczacie tych których walnęlibyście tym kijem'

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...