Skocz do zawartości

Problem ze zdjeciem sprzegła w MZ


kudza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od dwoch dni męcze sie ze zdjęcieciem kosza sprzegłowego w etz. Zniszczyłem juz 3 sciagacze (kazdy 15 zl), zużyłem 2 puszki WD-40 i dalej jestem w punkcie wyjscia. Kosz jak siedzial tak siedzi na wale i nie ma bata go nawet ruszyc:(. Probowalem nawet pogrzewania palinikiem ale to tez nic nie dalo:(. Prosze o pomoc. Moze istnieje jakis patent.

Jestem juz maksylanie zdesperowany.

Pozdrawiam

k

 

Zapomnialem dodac ze chodzi o etz 251.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

miałem niedawno ten sam problem. Kupiony w sklepie ściągacz nie dał rady - zszedł razem z gwintem 8O.Zabrałem silnik do zwykłego mechanika....i to był błąd. Facet próbował ściągnąć sprzegło zwykłym ściagaczem do łożysk....zgieło się ale zjeść nie chciało, nawet na gorąco - zakładałem je sam bez klejów i innych cudów, po prostu rurka i tyle pary ile mam w łapach (czyli nie za wiele) . Dopiero mechanik motocyklowy założył fabryczny ściągacz (dużo większy od tego szajsu ze sklepu), puknął raz młotkiem i po krzyku - kosztowało mnie to 10 zł ;) I teraz jest problem bo po założeniu sprzęgło nie działa - zgieta tarcza dociskowa i wieniec zębaty. Powód, ściaganie ściagaczem do łożysk :? Dlatego nie radze kombinować!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgodzę z tym ściągaczem do łożysk widać facet założył ci go za sam docisk a nie za kosz (jeśli tak to nie dziwie się że spieprzył sprawę). Każdy ściągacz na gwint będzie mniej skuteczny niż ściągacz do łożysk. Poprostu trzeba zdrowo puknąć w wał i po kłopocie. POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cz. niedawno też miałem problem ze sciągnieciem sprzegła, te sciągacze ze sklepu to lipa wiec tego nie kupuj, a i do łożysk nie mogłem zdjąc waliłem mlotem po sciagaczu i nic sie nie ruszyło .ja zrobiłem sciagacz na wzor takiego ze sklepu ale dużo masywniejszego.otóż. kuplem nakrętke z osi koła przedniego ciagnika Ursus c-360, dospawałem w pół uciety sworzen tłokowy od kombajna i na to twardą nakrętke 16,i w nia wkrecilem długą twarda srobe. moze to troche rolnicze rozwiązanie ale tylko dokręcilem srobe walnąłem w nią młotkiem i sprzegło zdjete. radze ci wiec zrobic porzadny sciągacz i wtedy probowac dziąłac. powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...