Skocz do zawartości

co jest z tymi żarówkami???


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sie macie ludziki!! Mam niemały problem z moją staruszką (BSA A65)mianowicie palą mi się żarówki... pierwsze co to regulator tylko że to cacko regulatora nie ma a tylko diodę Zenera. pierwsze 2 tys. km nie było problemu ale ostatnio z japończykami jeżdżę i trzeba trochę ponad norme jej dawać...

Macie jakieś propozycję na ten temat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaka to dioda zennera, ale z reguly one nie wytrzymuja zbyt duzego napiecia, tak wiec jak jezdzisz na duzych obrotach to najprawdopodobniej powstalo zbyt duze napiecie i dioda chyba sie spalila i teraz nic ci nie reguluje tzn ile pradnica da tyle masz w instalacji. Radzilbym poszukac jakiegos elektronicznego regulatora, bo spieprzy sie cos (z akumulatorem wlacznie).

Ta dioda zennera to oryginal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim sprawdz ladowanie voltomierzem na klemach aku, jak ci rosnie z obrotami w sposob nieograniczony to znaczy ze dioda poszla, ale jesli nie to musza byc inne przyczyny.

Moja ogranicza dosc zdecydowanie - trzeba wejsc na dobre 4 tys obrotow aby dostac te 13.5 V i to jest juz 2 generacja jednofazowego Lucasa ( altka ) - ty jak sadze masz pierwsza.

W japonczykach dla porownanaia 13.5 V to masz na wolnych obrotach.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ona ostatnio to w ogóle jakoś marudzi, przerywa (tak jakby prąd szedł na światła a nie dochodził do cewek...) trzeba będzie w zimę posiedzieć przy staruszce. są jakieś zamienniki tych diód czy trzeba będzie kombinować oryginalną??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziles to napiecie ?

Jak nie masz miernika to podjedz to elektryka samochodowego - trwa 5 min.

Problemy z kiepska praca silnika moga nie miec nic wspolnego z ladowaniem, tylko np z wypaleniem / zanieczyszczeniem / rozluznieniem stykow przerywaczy, padem kondensatora czy zanieczyszczeniem gaznikow.

Dlatego ja np ciesze sie ze mam Boyera zamiast mechanicznego zaplonu - przynajmniej jeden slaby punkt odchodzi, a jesli chodzi o ladowanie to regulator elektroniczny juz lezy na stole i czeka ( chociaz wydaje sie ze moje ladowanie dziala na razie OK.)

Dioda Zenera podlaczona jest w instalacji rownolegle.

 

Adam M.

 

[ Dopisane: Piątek 23 Wrzesień, 2005 ]

Na razie najpowazniejszy problem mam ze swoim przednim widelcem.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...