Skocz do zawartości

Podparte zawory - symptomy??


DOMINIK200HP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie mogą być objawy podpartych zaworów?? Czy inaczej niż mierząc kompresje czy luz zaworowy da się sprawdzić' date=' czy któryś z zaworów nie jest podparty?[/quote']

u mnie FZR nie odpalala na zimno. Na cieplo bez problemu, na zimno za cholere. No i kompresja rzedu 0,5 atm... A co, nowy nabytek juz szwankuje? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często jest to prychanie w dolot (jak są podparte zawory dolotowe). Ale najlepiej się nie zastanawiać, tylko pojechać do warsztatu i zrobić co trzeba :-), szkoda jest nadpalić zawory - może się skończyć to ich wymianą.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest cos takiego: na zimno musze pchac i pchac i pchac i po okolo 500 metrach jak dobrze pcham to zaczyna lapac przy manetce odkręconej na maxa oczyiscie! bo inaczej nie zalapie.po tych 500-700 metrach prchania na jedynce z zaplonem silnik popyrkuje i jak juz chce odpalic to wciskając sprzeglo wpada w obroty normalne i doopiero chodzi. ale musi sie rozgrzac zeby palil na dotyk. Ostatnio wracalem z Boleslawca-ciąlem równo i pod poznaniem juz zacząl mi jakby chodzic na 3 lub nawet 2 cylindy (na ile to nie wiem ale tak to slychac bylo) i zgasl.popchalem i znowu odpalil i znowu chodzil normalnie. a jeszcze tydzien temu chodzil normalnie. jest to kawa zxr 750 H. martwie sie bo moze to byc oznaka tego ze trzeba zrobic remont (zawory... ?) KASA! KASA! :D

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no to raczej nie sa zawory nie zachowuje sie w ten sposb silnik z nieszczelnymi klaponami.... to silnik ci mowi ze potrzebuje remontu :lol: na powaznie to sprawdziles swiecei uklad zaplonowy, zadnych przebic, wirujacych pradow etc....??

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest cos takiego: na zimno musze pchac i pchac i pchac i po okolo 500 metrach

 

No to masz niezłą kondycje, że możesz sprzęta upchać taki kawalek (może powinnienneś zastanowić sie nad zgłoszeniem się do kadry olimpijskiej?) ;) ... ja wysiadam po 30m...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...