Skocz do zawartości

Wszystko o Suzuki DR 350


Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!!

Mam pewien problem. Drke mam od dawna jednak ostatnio zaczalem sie zastanawiac dlaczego mnie boli lewa reka po jezdzie.... Zamienilem sie z qmplem na moto (ja na DRZ on na DR), po dluzszej chwili jazdy w terenie spytalem qmpla co on o tym sadzi. I stwierdzil ze moim moto sie w prawo nie da skrecac :/ I rzeczywiscie moto jakos dziwnie sie zachowuje, nieraz jak puszcze kiere leci prosto jak strzala a nieraz go znosi na lewo i na prawo(tak jakby sie cos gdzies blokowalo i kolo nie wracalo do standardowego polozenia) :/ W dodatku to skrecanie w prawo mnie dobija :banghead: Czuc wyrazny opor kierownicy, ktory sie zmniejsza gdy zaczne na chama machac kiera w lewo i prawo. Po tym zabiegu moto nieraz skreca dobrze nieraz nie.... Ma ktos jakies pomysly co sprawdzic ?? POZDRO

Edytowane przez Soku11

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz cent6ralny stojak?? Jak nie to na taboretjakis wstaw tak,zeby kolo przednie bylo w powietrzu i obracaj kiera i zobacz czy idzie lekko czy z oporem,albo delikatnie powoli od lewej do prawej i czy nie wyczowasz "szarpniec" kierownicy. Jesli idzie ciezko,lub szarpie to masz lozyska w glowce wywalone - ja tak mialem to jezdzic nie szlo bo plynnie sie nie skrecalo,a na jakis koleinach w blocie to gleba zazwyczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM!!

Mam pewien problem. Drke mam od dawna jednak ostatnio zaczalem sie zastanawiac dlaczego mnie boli lewa reka po jezdzie.... Zamienilem sie z qmplem na moto (ja na DRZ on na DR), po dluzszej chwili jazdy w terenie spytalem qmpla co on o tym sadzi. I stwierdzil ze moim moto sie w prawo nie da skrecac :/ I rzeczywiscie moto jakos dziwnie sie zachowuje, nieraz jak puszcze kiere leci prosto jak strzala a nieraz go znosi na lewo i na prawo(tak jakby sie cos gdzies blokowalo i kolo nie wracalo do standardowego polozenia) :/ W dodatku to skrecanie w prawo mnie dobija ;) Czuc wyrazny opor kierownicy, ktory sie zmniejsza gdy zaczne na chama machac kiera w lewo i prawo. Po tym zabiegu moto nieraz skreca dobrze nieraz nie.... Ma ktos jakies pomysly co sprawdzic ?? POZDRO

 

Co do oporu kierownicy, to dokłądnie co napisał Seba350, ponieważ innej przyczyny być nie może. Tylko i wyłącznie łożyska. Z tego co wiem to są to rolkowo-stożkowe, więc powinineś je dostać w każdym sklepie z łożyskami, a nie np za larssona za wielkie pieniądze. Co do bólu lewej ręki to nie wiem, bo lekarzem nie jestem:D:D:D A dlaczego właśnie lewa?? ;) :icon_biggrin: :)

 

Pozdrawiam

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dzieki za rady :icon_mrgreen: A jak wymontuje te lozyska to jak sprawdzic czy sa rozwalone?? Bo jak pisalem nieraz mi jedzie normalnie prosto bez problemu a nieraz ciezko skreca, czyli po sprawdzeniu na podporce moze byc wszystko ok.... Ile takie lozyksa moga kosztowac??

 

A co do lewej reki to boli bo jak chce skrecic kiera w prawo to uzywam wiecej sily, co po dlugiej jezdzie jest odczuwalne :PP POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dzieki za rady ;) A jak wymontuje te lozyska to jak sprawdzic czy sa rozwalone?? Bo jak pisalem nieraz mi jedzie normalnie prosto bez problemu a nieraz ciezko skreca, czyli po sprawdzeniu na podporce moze byc wszystko ok.... Ile takie lozyksa moga kosztowac??

 

A co do lewej reki to boli bo jak chce skrecic kiera w prawo to uzywam wiecej sily, co po dlugiej jezdzie jest odczuwalne :PP POZDRO

 

W łożyskach tych ciężko wizulanie stwierdzić uszkodzenie. Poprostu zaczynają ciężko chodzić. Nie wiem jak w główce ramy ale w skrzyni biegów w samochodzi na bieżni łożyska widać wżery. Koszt pewnie gdzieś z 40-50zł za komplet i najlepiej wymień. Może już masz rolki kwadratowe :icon_mrgreen: :) Rozbierz zobacz.... bo my w tej Twojej główce ramy nie siedzimy i nie widzimy co jest nie tak. :)

 

Pozdrawiam

urban ;)

Edytowane przez urban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na biezni lozyska zobaczysz jakby to nazwac - bedzie widac miejsca bardziej blyszczace w ksztalcie rolek lozyska. Lozyska jak urban mowil kup w zwyklym sklepie 32005 i 32006 - takie mialem juz w 2 dr'kach to Ty masz pewnie te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień lampę na taką jaką ja mam i będzie cudowna dr :wink:

 

też chciałem swoją dr tak wymalować ale kupilem ttr

 

No wlasnie,jakiej to firmy i jki model a i powiedz czy to cos swieci i na jaka zarowke jest. Bo moja oryginalna mi sie podoba,ale pod jednym wzgledem - elegancko noca wszystko widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o tą lampę, to pewnie jest jakiś Acerbis do KTMa. Ale ja bym takiej lampy nie założył, bo cieżko będzie przykryć wielkie liczniki w Dr i całą elektroniką za lampą, a w dodatku nic nie takiego światła jak orginalna od Dr. Ale to kwesita gustu i wyboru. Chyba że lampa będzie na którąś z żarówek halogenowych typu H7 H3 H1, no oczywiście H4 to standard.

 

Pozdrawiam

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img57.imageshack.us/img57/117/dsc00680jp7.jpg - no tam juz Supermoto zrobione :icon_mrgreen:

 

 

szkoda DR350 przerabiac na supermoto, ten moto za dobrze jezdzi w terenie zeby go tak pusc

sorry za opinie, ale takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda DR350 przerabiac na supermoto, ten moto za dobrze jezdzi w terenie zeby go tak pusc

sorry za opinie, ale takie jest moje zdanie.

Ale ono nie jest zepsute - wrecz odwrotnie,jest udoskonalone :bigrazz: Bo moge robic wiele kilometrow po asfalcie i nie kupowac opon co 500km. A mam tak porobione,ze w 5 min mam kola enduro spowrotem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...