Skocz do zawartości

Wszystko o Suzuki DR 350


Rekomendowane odpowiedzi

Tłok 520zł wossner

uszczelka pod głowice 70zł, pod cylinder 40zł

Szlif 70zł

Docieranie zaworów 50zł.

 

Czyli 750 zł. Może coś jeszcze wypaść wiec zaokrąglijmy do 1000zł

 

Robić będę sam, bo ten silnik jest prosty jak budowa cepa, a uczę się za mechanika :bigrazz:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Chcialbym sie grzecznie przywitac wszystkim stalym bywalcom i tym mniej uczeszczajacym tutaj :) Mam nadzieje ze pomozecie mi wybrac Uzywana Dr-ke 350 ktora zamierzam kupic i doradzic mi co i jak na co zwracac uwagi przy kupnie o tej wlasnie maszynie ;)

mysle ze tak jak w kazdym motocyklu czy sa wycieki w silniku , cisnienie silnika , stan zawieszenia , jezeli wlasciciel pozwoli to warto odkrecic pokrywe glowicy i zobaczyc jej stan jesli glowica jest w dobrym stanie to raczej reszta tez bo glowica jest delikatna . xr jest lepszy bo to honda ale glowica tam jest bardzo skomplikowana

 

Najprawdopodobniej padł Ci przerywacz kierunków.

 

Dziewczęta, w mojej DR zbliża się remont. Chciałem was zapytać ile może mnie wynieść szlif cylindra, docieranie zaworów, itd.

http://moto.allegro.pl/item972703991_tlok_..._j_0_50_ss.html czy taki tłok bedzie ok? bo na wosnera mnie nie stać:(

ale czy napewno jest tam potrzebny az taki remont moze to tylko uszczelniacze zaworow od tego tez bierze olej a naprawa tania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. xr jest lepszy bo to honda ale glowica tam jest bardzo skomplikowana

 

:banghead: widziałeś kiedyś głowicę xrki? mam taką rozebraną,sam ją rozbieram,sam składam bo jest tak genialnie prosta..zresztą szkoda gadać...a jest lepsza,nie dlatego że to honda,a dlatego że zastosowano tu lepsze rozwiązania,typu wałek rozrządu na 2 łożyskach co jest opcją nie do zajechania,ponadto tanią i tragicznie prostą...a jeżeli ktoś wywyższa jedną markę ponad wszystkie,czy w ogóle ustawia je w jakimś rankingu to jest bardzo lekko mówiąc niepoważny jak dla mnie,nie ma lepszych czy gorszych marek,są tylko mniej lub bardziej udane modle i tyle w temacie

 

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:banghead: widziałeś kiedyś głowicę xrki? mam taką rozebraną,sam ją rozbieram,sam składam bo jest tak genialnie prosta..zresztą szkoda gadać...a jest lepsza,nie dlatego że to honda,a dlatego że zastosowano tu lepsze rozwiązania,typu wałek rozrządu na 2 łożyskach co jest opcją nie do zajechania,ponadto tanią i tragicznie prostą...a jeżeli ktoś wywyższa jedną markę ponad wszystkie,czy w ogóle ustawia je w jakimś rankingu to jest bardzo lekko mówiąc niepoważny jak dla mnie,nie ma lepszych czy gorszych marek,są tylko mniej lub bardziej udane modle i tyle w temacie

no glowica w xr jest bardziej skomplikowana niz w drce , nie wywyzszam hondy sam mam suzuki ale hondy sa bardziej przemyslane tam wszystko jest lepiej przemyslane , handluje czesciami do motocykli i czesci do hond gorzej sie sprzedaja bo one nie lubia sie psuc , wiem to bo mialem kilka hond , dlaczego mowisz ze nie ma lepszych i gorszych marek kazdy wie ze tak wlasnie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no glowica w xr jest bardziej skomplikowana niz w drce , nie wywyzszam hondy sam mam suzuki ale hondy sa bardziej przemyslane tam wszystko jest lepiej przemyslane , handluje czesciami do motocykli i czesci do hond gorzej sie sprzedaja bo one nie lubia sie psuc , wiem to bo mialem kilka hond , dlaczego mowisz ze nie ma lepszych i gorszych marek kazdy wie ze tak wlasnie jest

 

Ale co ty widzisz skomplikowanego w głowicy? ustalmy-głowica czyli element między cylindrem a pokrywą zaworową,nie wiem totalnie co jest w tej głowicy skomplikowanego,naprawdę jest tu 1 wałek,2łożyska,8spręzyn zaworowych,8zabezpieczen zaworowych i inne nie istotne duperele w postacie podkładek etc,Co innego jeśli mówisz o pokrywie zaworowej w której osadzone są dźwigienki itd,ale i tu niema nic nadzwyczaj skomplikowanego,poza tym tego nie trzeba rozbierać co otwarcie silnika...

Mówię że nie ma lepszych i gorszych marek w motocyklach bo tak uważam i tak uważać będę

A legendy typu

Suzuki -pękające ramy(od stawiania na gume)

Yamaha-Siadająca skrzynia/2 bieg

itd mają w sobie zawsze ziarnko prawdy,ale TYCZY SIĘ TO TYLKO konkretnych modeli zazwyczaj,ramy w gsxr k5-k6 czy tl ,a yamaha kola zębate odlewała,kute były tylko niektóre(z tego co się orientuje,nie chce tworzyć legend:P),dodając hondę można powiedzieć padające regulatory napięcia(XX) czy inne przypadki,zwyczajnie są mniej lub bardziej udane modele które tworzą legendy o całej marce i tyle...proponuje zakończyć offtop,nie musisz się ze mną zgadzać,choć chciał bym żeby ludzie tak właśnie myśleli...co do sprzedaży części do hondy to właśnie mam do kupienie,korbę,tłok,łańcuszek,napinacz,sprężyny zaworowe i kilka innych dupereli,i co ? zmienisz zdanie po moim zakupie :icon_mrgreen: nabije Ci licznik w kategorii części do hondy :icon_mrgreen:

Edytowane przez Korsaz

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ty widzisz skomplikowanego w głowicy? ustalmy-głowica czyli element między cylindrem a pokrywą zaworową,nie wiem totalnie co jest w tej głowicy skomplikowanego,naprawdę jest tu 1 wałek,2łożyska,8spręzyn zaworowych,8zabezpieczen zaworowych i inne nie istotne duperele w postacie podkładek etc,Co innego jeśli mówisz o pokrywie zaworowej w której osadzone są dźwigienki itd,ale i tu niema nic nadzwyczaj skomplikowanego,poza tym tego nie trzeba rozbierać co otwarcie silnika...

Mówię że nie ma lepszych i gorszych marek w motocyklach bo tak uważam i tak uważać będę

A legendy typu

Suzuki -pękające ramy(od stawiania na gume)

Yamaha-Siadająca skrzynia/2 bieg

itd mają w sobie zawsze ziarnko prawdy,ale TYCZY SIĘ TO TYLKO konkretnych modeli zazwyczaj,ramy w gsxr k5-k6 czy tl ,a yamaha kola zębate odlewała,kute były tylko niektóre(z tego co się orientuje,nie chce tworzyć legend:P),dodając hondę można powiedzieć padające regulatory napięcia(XX) czy inne przypadki,zwyczajnie są mniej lub bardziej udane modele które tworzą legendy o całej marce i tyle...proponuje zakończyć offtop,nie musisz się ze mną zgadzać,choć chciał bym żeby ludzie tak właśnie myśleli...co do sprzedaży części do hondy to właśnie mam do kupienie,korbę,tłok,łańcuszek,napinacz,sprężyny zaworowe i kilka innych dupereli,i co ? zmienisz zdanie po moim zakupie :icon_mrgreen: nabije Ci licznik w kategorii części do hondy :icon_mrgreen:

mysle ze to forum sluzy do zdobywania wiedzy i dzielenia sie inforamacjami nie do klutni

 

mysle ze to forum sluzy do zdobywania wiedzy i dzielenia sie inforamacjami nie do klutni

pokrywa zaworow to tez czesc glowicy tak jak i dzigienki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy powiedzcie czy tarcze sprzegła musowo powinno sie wymieniać ze sprężynami ? czy moge same tarcze, zauważyłem tez że tarcze bez korka maja jakis dziwny kolor

Edytowane przez vincenzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma musu,jednak sprawdź wymiary przekładek i sprężyn,jeśli nie będą trzymać wymiaru z serwisówki to wymiana,zresztą z tego co wiem sprężyny są tanie więc nie ma paniki ;] może przypiekłeś sprzęgło,pomierz wszystko ;] bo przekładki też się wymienia ;]

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1 linke gazu

choc gaz na 2 linki jest bezpieczniejszy

a orientuje sie ktos czy dostane nowy gaznik do DR 350 ( nawet jakis kozak ) i ile gdzies za niego zaplace bo moj sam se wbija obroty i w terenie troche jest to niebezpieczne

Jak sam wbija na obroty ? Może lewe powietrze łapie albo przepustnica się zacina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dr'ka 350 ma maks. moment obrotowy?I nie zamuli się gdy np.będę podjeżdżał pod jakąś górkę gdzieś na 1/3 gazu na trzecim biegu i da się do maksa gazu to od razu ciągnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odsprzedam koła Supermoto. Stan bdb. Całe kompletne (felgi, tarcze, opony)

Pasują bez żadnych przeróbek (hamulców itp.) do dr350 i drz400.

Brykałem na nich na swojej dr350, a po zamianie na drz400E dorobiłem ośkę i teraz koła pasują do obu modeli.

Jakby co to na priv.

Romet Chart>Jawa 350> dłuuuuuuuuuuugo nic> Dr350 > DRZ400E> YZF-250> KTM 450 EXCR> obecnie KTM EXC-F 350 SixDays

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...