Skocz do zawartości

Dlaczego Intruz VS 800 ma w papierach 34KM?


Gość Cj_cezar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Właśnie nabyłem nowy motor Intruder VS 800. Piękny, duży chopper, rok prod. 1993, ale tylko 7500 przebiegu. przywiozłem sobie z Niemiec.

(Miał być do sprzedania, ale w takim stanie techn. żal oddawać komukolwiek.) Jednak po przywiezieniu w papierach zobaczyłem przekreślone 37KW/6400 i wpisane 25KW/5400.

Co może być powodem takiej zmiany?

Czy to tylko papierowa redukcja, czy też faktyczna redukcja mocy?

Proszę o podzielenie się ze mną swoimi wiadomościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niemcy mają trochę pogwatmane przepisy jeśli chodzi o motocykle.

Na rynku tym znajdują się motocykle w kilku wersjach mocy i tak Intruder 800 może być dostępny w wersji 50KM lub trzydziesto paru konnej a na przykład Suzuki GSX600F był kiedyś dostępny w wersjach 34/50/86KM. Od mocy zależą stawki ubezpieczenia oraz rodzaj wymaganego prawa jazdy – jakoś tak

 

Czasem silnik jest zdławiony w jakiś prosty sposób np. ma cos w wydechu lub inne dysze w gaźniku – w tedy można go szybko i tanio odblokować.

Czasem silnik jest zdławiony innymi gaźnikami, słyszałem też że jakaś dławiona Honda (chyba to była CB450S) miała nawet inne wałki rozrządu w głowicy. Tu koszty przeróbki są znaczne

 

Jak jest z Intruderem? Tego nie wiem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ niedawno zakupiłem podobny sprzęt czyli VS 800 to pozwolę sobie dorzucić coś w odpowiedzi na pytanie Kamperov'a - ja np. mam 183 cm wzrostu i moim zdaniem sprzęt jest akurat - jest to całkiem spory motocykl i świetnie się go prowadzi, nawet osobie takiej jak ja, która dopiero zaczyna swoją przygodę z motocyklami. Moje pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ten przebieg to zastanawiająca sprawa - w moim Intruderze jest 27,000 tys. km i w sumie też mi się wydawało, że mało skoro to model z 94 roku, a co dopiero 7500 tys..... Ale może po prostu większość czasu sprzęt stał w garażu...

lub co bardziej prawdopodobne na kilka dni przed sprzedażą lego licznik cofnął sie w magiczny sposób o dobre 30-40.000km :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja kawa tez tak miala w papierach ! była zdławiona do 34 KM, po czym odblokowana do 109 KM ! Bankowo jest to przez niemieckie przepisy (jak kolega wyzej wyjaśnił) natomiast kumpel zwiózł kiedyś moto (vfr), które miało w papierach 33 KM, a nie był zdławiony ! (więc tylko fikcyjnie się zdaża również...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mialem kiedys VS1400 zdlawione do 34 KM. Byly zalozone proste kryzy na dolotach gaznikow, to wszystko...

Co do przebiegu to moze sie wszystko trafic. Nie masz ksiazki pojazdu? Te egzemplarze z autentycznymi malymi przebiegami, wlasciciele zatrzymuja ksiazke lub wydruki z TĂV gdzie jest podany stan licznika, zeby uwiarygodnic niski przebieg przy sprzedazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...